Güzelkız.com

Yüzünüzü Daha İnce Göstermenin Püf Noktaları


Yüzünüzü Daha İnce Göstermenin Püf Noktaları


İnce ve dolgun bir yüz her kadının hayalidir. Ama bunun için hemen estetik uygulamaları değerlendirmeniz gerekmiyor. Bu yazıda size yüzünüzü olduğundan daha ince ve daha dolgun göstermek için bir kaç küçük tüyo vereceğiz. Önereceğimiz makyaj hileleri ile daha ince görünen bir yüze kavuşabilirsiniz. Makyaj dışında da birkaç küçük önerimiz olacak. Oldukça basitçe yapılacak olan bu uygulamalar birlikte yüzünüzün olduğundan çok daha ince görüneceğinden emin olabilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız öneriler. 

Gözleri Vurgulamak

Makyaj yaparken yüzü daha ince göstermenin en basit yöntemlerinden birisi daha detaylı ve vurgulu bir göz makyajıdır. Daha dikkat çekici kirpikler için maskarayı ihmal etmeyin. Göz kalemi de etkileyici ve vurgulu gözler için gereklidir. Kirpik çizgilerinizi göz kalemi ile uzatırsanız da yine çok beğenilen kedigözü makyajı ile gözlerinizi daha çok vurgulayabilirsiniz. Göz makyajının daha çok yapılması yüzü ince göstermenin en basit yöntemlerinden birisidir. Ayrıca zaten etkileyici ve belirgin gözler her zaman önemli bir güzellik belirtisidir.  

Daha Belirgin Elmacık Kemikleri

Daha vurgulu ve belirgin elmacık kemikleri de yüzü ince göstermenin araçlarından birisi olabilir. Bunun için cilt tonunuzun biraz daha koyusu bir allık ya da yüz pudrası yeterlidir. Allık sürmenin en iyi yolu da bir allık fırçası ile yanaklardan kulaklara doğru çapraz hareketlerle sürmektir. Bu uygulama sizin elmacık kemikleriniz biraz daha yüksekmiş gibi gösterir. Yüksek ve belirgin elmacık kemikleri zaten her kadının hayal ettiği bir şeydir. Aynı zamanda yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar.

Boğazlı Kazaklar

Makeup artist applies skintone. Beautiful woman face. Perfect makeup. Skincare foundation

Eğer yuvarlak bir yüze sahipseniz ve yüzünüzü olduğundan daha ince göstermek isterseniz uzak durmanız gereken kıyafetlerden biri boğazlı kazaklardır. Kışın çok tercih edilen bu kazaklardan uzak durursanız yüzünüz olduğundan çok daha ince görünebilir. Bisiklet yaka ya da V yaka kıyafetler yuvarlak yüzlü kadınlar için çok daha iyi bir seçenektir. Hem yüzünüzü hem de boynunuzu daha ince gösterip daha şık görünmenizi sağlar.  

Daha Belirgin Kaşlar

Yüzünüzdeki hatları belirginleştirmek yüzü ince göstermenin en kolay yoludur. Belirginleştirmeniz gereken bir diğer yer de kirpikleriniz olabilir. Kaşlarınız zaten ince ve de kavisli ise bu da sizin yüzünüzü yuvarlak gösterir. Kaşlarınızın kalınlaştırmak yüzünüzü ince gösterebilir. Bunun için de bir far kaleminden yardım alabilirsiniz. Eğer çok ince ve dökülen kaşlardan şikâyetçi iseniz bir cilt uzmanına danışıp daha kalıcı bir çözüm de getirilebilir. 

Uzun Küpeler

Makyaj hileleri dışında yüzü ince göstermenin bir diğer yolu da sallantılı ve uzun küpeler takmaktır. Uzun bir küpe sanki yüzünüz de daha uzunmuş gibi bir his yaratır. Şık ve estetik küpe modelleri arasından beğendikleriniz seçebilirsiniz. Önerimiz uzun küpe takmayı hiç ihmal etmemeniz.   

Bir önceki yazımız olan Yüz Şekline Göre Saç Kesimi: 5 Farklı Öneri başlıklı makalemizde kare yüz saç kesimi, oval yüz saç kesimi ve uzun yüz saç kesimi hakkında bilgiler verilmektedir.Yüzünüzü Daha İnce Göstermenin Püf Noktaları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.