Güzelkız.com

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır


Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır

Uzun zaman önce tam ve yuvarlak yüzler çok kadınsı ve çekici kabul edilirdi.Ancak şimdi ise ince yüz şekli için bir eğilim vardır.Örneğin çıkık elmacık kemikleri bu günün güzellik anlayışı içinde kıskanılan bir durumdur.Bir çok ünlüde çıkık elmacık kemiklerini görebiliriz.Çıkık elmacık kemikleri ve ince yüzün en güzel örneği Angelina Jolie da vardır.
Tam yuvarlak yüzlü olan kız çok sayıda vardır.Oysa doğası gereği bazı kızların ince bir yüzü vardır.Peki yüzünüzden herhangi bir ameliyat olduğunuzda doğal ince görünmesi sağlanabilir mi?Belki evet ama bunun yerine makyaj ile anında ince yüze sahip bir model gibi olabilirsiniz.

Bunun için yazımıza göz atmanız yeterli makyaj ile ince yüz nasıl yapılır bir bakalım.

Yüzü İnce Gösteren Makyaj yapımı

Yüzü İnce Gösteren Makyaj yapımı

Makyaj sanatçıları ince yüzü oluşturmak için kendi işlerinde onlara yardımcı bir çok hileler kullanırlar.

Doğru uygulama ile makyaj mucizeler oluşturabilir.Yüz şeklini ve boyutlarını bilerek uygun bir makyaj yapmak yapabilirsiniz.Burnunuzu yeniden şekillendirmek,çenenizi yapılandırmak ve yanaklarınızı tanımlamak için her ne olursa olsun yüzünüzü değiştirmelisiniz.

Yüzünüzün özelliklerini vurgulayın

Yüzünüzde bir alan vurgulamak yüzünüzdeki benekli yada ince özellikleri ikinci plana çekmek mümkün olacaktır.Bu gerçekten akıllı bir hiledir.Gözleri tanımlamak için uzun kirpiklerin ve mükemmel kaşların olması gerekir.Gözler yüzde ilk ilgi çeken yerdir.bu yüzden onları vurgulamaktan çekinmeyin.Yüz şeklini bilmek ve onu tanımlamak için makyaj uygulamak gerekir.

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır (2)

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır (2)

En önemlisi gözlerinizle eşleşen rengi seçmenizdir.Asla çıplak ve monoton renkler kullanmayın.Daha sonra gözlerinize eyeliner uygulayın.Hatta kuyruklu gözler oluşturabilirsiniz.Her zaman kirpiğin ucundan dışa doğru göz farı ve eyeliner uygulayın.Gözlerinize hacim ekleyen maskara uygulayın.Siyah olan maskara uygulayın.
Özellikle gözlerde kaşlara odaklanmanızı tavsiye ederiz.Eğer yuvarlak yüzünüz varsa dikey çizgiler ile biraz oval görünmesini sağlayabilirsiniz. Yuvarlak yüze uygun bir kaş şekli seçin.Kuyruk kaş sonuna doğru gitmeli ve kısa olması tavsiye edilir. Kaş ucu kulak ucuna bakmalıdır.Açılı kaşlar yüzünüzün yuvarlaklığını kırarak daha ince görünmesini sağlar.

İdeal Kapatıcı seçin

Yüzü İnce Gösteren Makyaj

Yüzü İnce Gösteren Makyaj

Bunun için birini koyu birini de açık almanız gerekecek.Yüzünüzün sonuna ve çene bölgesine koyu rengi uygulayın.Bunun yanında alın,burun ve göz çevresini daha hafif tutun.Sonunda ise renkleri eşitlemek için bir pudra kullanın.İster inanın ister inanmayın ama bu gerçekten yüz şeklini dönüştürüyor.

Yanakları vurgulayın.

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır (1)

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır (1)

İnce yanaklara yardımcı olan çok yararlı bir egzersiz var.Gülümsemek.Gülümsemek yanak kaslarını çalıştırır.Çeneni kapalı tutarak olabildiğince gülümse.Kaslarınızda biraz zorlama olacaktır.Bir kaç saniye gülümseyin, tutun ve gevşetin.Eylemi bir günde bir kaç kez tekrarlayın.

İnce yanaklar için allık yada bronzlaştırıcı kullanırken doğru bir renk kullanın.Bir allık bir açık ve koyu gölge atın.Elmacık kemiklerinde allık ya da bronzlaştırıcılar dan koyu olanı kullanın.Bu elmacık kemiklerini öne çıkaracak ve daha ince bir görüntü için yardımcı olacaktır.

Yüzü İncelten  Makyaj Nasıl Yapılır

Yüzü İncelten Makyaj Nasıl Yapılır

Göz kapaklarınızın üstü, çene hattı ve boyunda geçerlidir.Eğer bronzlaştırıcıya alışık değilseniz sadece cilt tonunun daha koyusu bir toz allık kullanın.Bu yüzünüzün yuvarlak ve dolgun görünmesi içindir elmacık kemiklerinin üzerine allık uygulamak için değildir.Bunun yerine elmacık kemiği arkasına doğru uygulayın.
Bu işaretleme elmacık kemikleri üstlerinde kaş kemiklerinde, burun köprüsünde gözlerinizin iç köşesi gibi alanlarda mükemmel çalışır unutmayın.
Bir fırça ile bronzlaştırıcı sürerken dairesel hareketler uygulamak daha yuvarlak bir görünüm yaratır.Her zaman ileri ve geri hareketleri kullanmalısınız.

Dudaklar üzerinde çalışma

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır 2017

Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır 2017

Ne olursa olsun tüm yüz yuvarlak olsa bile dudaklar bu kategoriye alınmamalıdır.Bunlar tam yada ince olabilir.Cilt tonuna göre doğru rengi uygulamalısınız.Bu göz alıcı olacaktır ve sulu ve seksi dudaklara sahip olunacaktır.Tam dudaklarınız varsa şanslısınız.
Dudaklarınız tam değilse onları daha dolgun göstermek için bazı hileler yapabilirsiniz.Dudak kalemi uygulayarak dudaklarınızda istediğiniz şekli oluşturabilirsiniz.Dudağın alt tarafını daha dolgun göstermek için ruj ve biraz dudak parlatıcısı uygulayın.Böylece dudaklar daha dolgun görünecektir.Bu kolay bir hünerdir bunları uygulayın seksi dudaklara sahip olun.

Bir önceki yazımız olan En Hafif Yaz Fondötenleri 2017 başlıklı makalemizde en iyi, en iyi fondötenler ve en iyi fondötenler 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.
Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır YORUMLARI - 2 YORUM
  1. […] İlgili: yüzü ince ve zayıf gösteren makyaj nasıl yapılır […]

  2. […] İlgili: Yüzü İnce Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.