Güzelkız.com

Yüz şekline uygun güneş gözlük çerçevesi nasıl seçilir


Yüz şekline uygun güneş gözlük çerçevesi nasıl seçilir

Yüzünüzün şekli için  güneşi gözlüğü seçmenin ilk adımı cam çerçeveleri seçmede doğru ipuçları hakkında bilgi sahibi olmaktır.
Bir çoğumuzun yakın yada uzak görme ile ilgili sorunumuz olabilir. Biz bu sorunlardan reçete ile elde edilen lensler sayesinde kurtulabiliriz.
Sonuçta hepimiz görme kusurumuzu en net bir şekilde aza indirgeyecek göz ürünlerini kullanmak isteyebiliriz. Ancak tüm cam çerçeveler her yüze uygun çekicilikte ve stilde olmayabilir. Bunun için öncelikle yüz tipinizi belirleyerek uygun çerçeve seçimi yapmaktır.
Eğer yüzünüzün şekline göre cam çerçeve seçmekte sorun yaşıyorsanız doktorunuzdan yardım alabilirsiniz.
Gözlükçülerde yüz şekillerinin yedi türüne göre çerçeve tanımlamak gerekir. Bunlar dikdörtgen, kare, yuvarlak, oval olabilir, aynı zamanda kalp şeklinde, üçgen şeklinde veya baklava şeklinde de çeşitlilik göstermektedir. Taslakları deneyerek uygun çerçeve seçimi yapabilirsiniz.

Yuvarlak Yüzler İçin Cam Çerçeveler

Alın geniş yuvarlak yüzler, uzun ve geniş, dolgun yanaklı yuvarlak bir çene formuna sahiptir. Yuvarlak yüz şekli ile dengeli bir görünüm oluşturmak için çizgiler ve açılar ekleyerek, tombul görünümü azaltmak yüzde uzun bir yanılsama yaratacaktır.
Geniş çerçeveli gözlükler de yuvarlak yüz görselinin ince görünmesini sağlayacaktır.
Cesur, kalın cam çerçeveler ve kare olanları tercih edebilir, ayrıca polikarbonat, çizilmeye ve anti-yansıtıcı kaplamalı lensleri de tercih edebilirsiniz. Bu şekilde bakışlar sağlayabilirsiniz.
İnce bir görsel için, dikdörtgen, klasik kedigözü, havacı çerçeveler yuvarlak yüz şeklini uzun gösterecektir.

yuvarlak yüz şekillerine yakışan gözlük ve çerçeveler

Kare Yüzler için Cam Çerçeveler

Adından da anlaşılacağı gibi, kare yüzler açısal kemik yapısı bakımından geniş alnı ve önemli bir çene yapısına sahiptir. Oval ve kedigözü çerçeveler burada kare yüzler için ideal seçimler olacaktır.
Ancak köşeli çerçeveler istiyorsanız beşgen özelliklere sahip, yuvarlak görünen estetik köşeli bir kedi-göz tasarımını deneyebilirsiniz.
Ayrıca hafif metal çerçeveler de kare yüzler için çok ideal seçim olmakla beraber bakışlarınıza derin bir anlam ve seksilik katacaktır.
Kare yüzler kesinlikle dikdörtgen şekilli çerçevelerden uzak durmalıdırlar.
Oval yüz şekilleri olan kadınlar yüksek elmacık kemikleri, dar çene ve dar alınlı dengeli bir görünüme sahiptirler. Oval yüzler her türlü çerçeveye uygun yüz tiplerindendir.

Köşeli şekiller daha büyük boyutta ancak dikkatli kullanılarak harika görünümler yaratabilirler.

kare yüz şekline yakışan gözlük ve çerçeveler 2017

Kalp Şekilli Cam Çerçeveler

Geniş bir alın, yüksek elmacık kemikleri ve güçlü dar çeneye sahip olanlar altta dışa kare açılı çerçeveleri tercih etmelidirler.
Pilot çerçeveler plastik özellikleri canlandırarak daha fazla esneklik sağlayarak bakışlarınızın daha seksi görünmesini sağlayacaktır.

elmas yüz şekline uygun güneş gözlüğü seçimi

Üçgen Yüzler için cam çerçeveler

Ayrıca armut biçimli yüzü olarak bilinen üçgen yüzler geniş çene ve dar bir alına sahiptirler. Bu üçgen yüzler çene yapısını yumuşatacak kedigözlü çerçeveleri tercih edebilirler.
Kavisli kenarlı çerçeveler üçgen yüzleri kesinlikle çok daha çekici kılmaktadır.
Üçgen yüz tipleri için genellikle kedigözü, havacı ve daha geniş çerçeveler görsel olarak mükemmel denge sağlamaktadırlar. Böylece yüzün üst kısmına genişlik katacaklardır.üçgen yüz şekline göre çerçeve seçimi 2017

Dikdörtgen Yüzler için Cam Çerçeveler

Dikdörtgen yüzler yüzlerine oturan kedigözü çerçevelerle şaşırtıcı derecede bir görünüm yakalayabilirler. Ayrıca dekoratif tasarımlar ve geometrik şekilli ve yuvarlak çerçeveleri de deneyerek kendilerine uygun olanı seçebilirler.
Dikdörtgen yüzler küçük dar çerçevelerden kaçınmalıdırlar.

dikdörtgen yüz şekline yakışan gözlük ve çerçeve

Elmas Cam Çerçeveler

Burada, elmacık kemikleri yüzün en geniş parçası olarak keskin, ama muhteşem, çok köşeli özelliklere sahip alın ve çene çizgisi dardır. Düz çerçevelerden kaçınılarak köşeleri daha vurgulu çerçeveler elmacık kemiklerini ortaya çıkaracaktır.

Yuvarlak Yüzler için en iyi Cam Çerçeve Renkleri

Yuvarlak yüzler açık siyah ışında renk tercihlerini seçmelidirler. Çok yönlü bir zeytin rengi ile profesyonel ve şık görünümler elde edebilirler. Konvansiyonel değil, ama denemeye kesinlikle değer. Bu gözlük çerçevelerinde yeni bir trend haline gelebilir.
Ahşap çerçeveler de giderek daha popüler hale geliyor ve güneşin parlak ışınlarından gözleri korumak için polarize lensleri tercih edebilirsiniz.

yuvarlak yüz şekline uygun gözlük 2017

Kare Yüzler için en iyi Cam Çerçeve Renkleri

Eğer kedigözü veya oval çerçeve almışsanız ruh halinizi hafifletmek için parlak renklendirici ve modaya uygun şık görünen çerçeveler, tercih edebilirsiniz. Eğer özellikle büyük boy yuvarlak gözlük ve sarışın iseniz daha grimsi ve nötr çerçeveler tercih edebilirsiniz.
Kare yüze sahipseniz cildinizin rengine ve saç rengine göre seçim yapmalısınız.

dikdörtgen yüz şekli için gözlük seçimi

Oval Yüzler için en iyi Cam Çerçeve Renkleri

Koyu mavi tonlar oval yüzler üzerinde oldukça şaşırtıcı görünüyor. Geniş kenarlı büyük boy kedi göz seti ile diyagonal çizgili gri ile yumuşak görünümler elde edebilirsiniz.
Eğer reçete ile güneş gözlüğü alacaksanız yarı saydam kalın çerçeveler ile özellikle sarı saçlı ve sıcak cilt tonunuz ile harika görünebilirsiniz.

Bakınız: Sonbahar kış Max Mara Aksesuarları 2016 2017

 

yüz şekillerine uygun gözlük ve çerçeve seçimi nasıl olur 2017

Kalp Şekilli Yüzler için en iyi Cam Çerçeve Renkleri

Daha geniş alına sahip bu yüzler metal çerçeveleri tercih edebilirler.
Ayrıca siyah veya beyaz çizgili çerçeveleri de tercih edebilirsiniz.
Ray-Ban’in klasik güneş gözlüklerini tercih edebilirler. Yeşil aynalı lensler kalp şeklindeki yüzler için ideal seçimler arasındadır.

yüz şekline uygun gözlük nasıl seçilir 2017

Üçgen Yüzler için en iyi Cam Çerçeve Renkleri

Koyu renkler üçgen yüzlere cesaret ekleyerek iltifat almanızı sağlayacağı gibi retro çerçeveler ile yüzünüzde bir yanılsama yaratırken gözlerinize vurgu yapmanın harika bir yoludur.
Ayrıca mavi çizgili çerçevelerde yüzünüzün ön planda tutulmasını sağlar.

oval yüz şekli için güneş gözlüğü

Dikdörtgen Yüzler için en iyi Cam Çerçeve Renkleri

Dikdörtgen yüzler için kırmızılar ve pembeler, sarılar ya da yeşil gibi parlak renkler uygun seçimler arasındadır. Cesur jantlar özellikle dikdörtgen kedigözü, aynı zamanda mükemmel bir seçimdir.

uzun yüz şekline göre gözlük seçimi 2017

 

Elmas Yüzler için en iyi Cam Çerçeve Renkleri

Parlak tonlar, kırmızılar ve morlar uygun seçimler arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Sonbahar kış Max Mara Aksesuarları 2016 2017 başlıklı makalemizde aksesuar, çanta ve Gigi Hadid hakkında bilgiler verilmektedir.Yüz şekline uygun güneş gözlük çerçevesi nasıl seçilir YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] Bu 2017 güneş gözlüğünde daha belirgin çerçeve vardır ve tamamen yuvarlak görünümlüdür. Yanında daha az belirgin, metal çerçeve bir kedi gözü şeklinde dekore edilmiştir. Bottega Veneta tarafından düzenlenmiştir.Bu tonlar UV ışınlarından tam koruma sağlarken hafif bir dokunuşta sağlar. Sürekli şık kedi gözlü gözlük ile karışık büyük bir yuvarlak güneş gözlüğü trendi meydana gelmiştir.  İlgili; Yüz şekline uygun gözlük çerçevesi nasıl seçilir […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.