Güzelkız.com

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi: 5 Farklı Öneri


Yüz Şekline Göre Saç Kesimi: 5 Farklı Öneri


Saçlarımızın görüntüsü bizim için çok şey demektir. Havalı, dolgun ve canlı görünümlü saçlar bir kadını tamamen farklı gösterir. Saç kestirirken daha havalı ve hoş bir görünüm elde etmek için yüz şeklinize dikkat etmeniz ve ona göre bir model seçmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Eğer yüzünüze uygun bir model seçerseniz tamamen farklı bir imaj kazanabilirsiniz. Size farklı yüz şekillerine uygun olan beş farlı saç kesim önerisi sunuyoruz. 

Oval Yüze Hangi Model Saç?

Eğer oval ve hafif uzun bir yüzünüz varsa genel olarak şanslı kadınlardan kabul edilirsiniz. Çünkü hemen hemen bütün saç modelleri böyle bir yüze uyar. Ama diyelim ki hem böyle bir yüze sahipsiniz hem de elmacık kemikleriniz biraz daha belirginleşsin istiyorsunuz. İşte o zaman size önerimiz kakül biçiminde kesilmiş saçlar.

Kare Şeklinde Yüzler

Genel olarak kare bir yüze sahip olan kadınların alınları daha geniştir. Elmacık kemikleri de daha geniştir ve çeneleri daha belirgindir. Bunlar aslında çoğu kadının istediği özellikler. Bu yüzden bu gruba da şanslı grup diyebiliriz. Kare yüzlü kadınlar, eğer yüzün bazı bölümleri daha keskinse yumuşatmak için dalgalı bir kesim de düşünebilirler.

Uzun Yüzler

Uzun bir yüze sahip olmak da çoğu kişiye göre bir avantajdır. Yine geniş alınlı olan uzun yüzlü kadınlar da kâkül kestirerek yüzlerinin görünümü değiştirebilir ve daha çok toparlayabilir. Ama kâkül kesimini herkes sevmeyebilir. Siz de sevmiyorsanız ve uzun bir yüze sahipseniz saçlarınızı ortadan ikiye ayırarak şekil vermek de iyi bir fikirdir. Katlı tutamlar ve perçemler de uzun yüzlülere güzel gider. 

Yuvarlak Yüzlüler

Yuvarlak yüzlü kadınların genelde dolgun ve yuvarlak yanakları ve yuvarlak bir çeneleri olur. Yüzün hemen hemen her yerinden uzunluk ve genişlik aynı uzaklıktadır. İşte bu tarz bir yüze sahip olanlar kadınlar yüzünü daha uzun gösterecek bir model seçmelidir. Saçlarını ne çok uzun ne de çok kısa kullanmalıdır. Eğer hem yuvarlak yüzlü hem de uzun saç sevenlerdenseniz çapraz kesilmiş kâküller ve çenede başlayan katlı saç kesimleri sizin için en iyisidir. Ayrıca derin saç ayrımları da bu şekildeki bir yüzü daha keskin gösterebilir. 

Kalp Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri

Kalp yüzü kadınların çenesi daha sivri olur. Bu sertliği yumuşatmak ve yüzlerine daha dengeli ve güzel bir görünüm vermek için kalp yüzlü kadınlar çok derin saç ayrımlarından yardım alabilir. Hafif bir şekilde yüze düşen tutamlar da böyle yüzlerin sertliğini yumuşatır. Ayrıca düz bir kesim kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Önerdiğimiz kesim ise lob saç modeli. Saçınızın uzunluğu için önerimizde çene ya da çenenin hemen altı, daha uzun bir saç modeli önermiyoruz. 

Bir önceki yazımız olan Çalışan Kadınlara Uzmanından Stil Önerileri başlıklı makalemizde iş kadını kıyafetleri, iş kadını makyajları ve iş kadını saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.Yüz Şekline Göre Saç Kesimi: 5 Farklı Öneri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.