Güzelkız.com

Yüz Şekillerine Göre Allık Sürme İpuçları


Yüz Şekillerine Göre Allık Sürme İpuçları

Yüz Şekillerine Göre Allık Sürme İpuçları
Biraz kızarık pembe yanaklar anında yanaklara gençlik verir genç kızlık haline bir dokunuş ekleyerek, bakan gözleri neşelendirir. Elmacık kemiklerini tanımlamak tüm makyajı değiştirir. Bir çok kız yüzüne göre allığı nasıl kullanılacağını bilmediği için allık uygulamaktan kaçınır. Sadece yüzünüzün şeklini vurgulayarak çıkış yolu bulabilirsiniz. Aslında bunu yapmak zor değil. Eğer doğal elmacık kemiklerine sahip olmak istiyorsanız bunun anahtarı nasıl allık süreceğinizi bilmektir.Doğru allık uygulamak çok önemlidir.Allık uygulamak için ve kusursuz görünümlü makyaj için bazı ipuçlarını uygulamalısınız. Yani burada bizim görevimiz size yardımcı olmak ve allık sürmenin sırrını açığa vurmaktır. Yüzünüzü şekline göre allık nasıl uygulanır hep birlikte görelim.

Oval Yüz İçin Allık Uygulama İpuçları

Eğer oval yüz şekliniz varsa neredeyse her allık uygulaması size uygun olur. Yüzünüze bir saç modeli seçmek makyaj ve güneş gözlüğü seçmek kolay sizin için daha kolaydır.Oval yüzlüler bir çok konuda şanslıdır. Allık uygulaması için, bir kabarık allık fırçası ve en sevdiğiniz allık rengini kullanın.
Cilt tipinize göre bir toz allık veya krem bir allık seçebilirsiniz. krem allık çok daha kolay uygulanmasına rağmen yağlı cilde sahipseniz kullanmayın. Öncelikle, elmacık kemiklerinize allık uygulayın . İki allık renklerini alarak onları güzel bir yumuşak renk oluşturmak için karıştırabilirsiniz.

oval-yuzler-alligi-nasil-surmeli

oval-yuzler-alligi-nasil-surmeli

Yuvarlak Yüz İçin Allık Uygulama İpuçları

Uzun yuvarlak yüze sahip genç kızlarda allık genellikle aşağı doğru sürülür. Allık uygulaması yuvarlak yüzlüler de büyük bir rol oynar. Bununla beraber bir dikey çizgi, oluşturarak yüzünüzün ince görünmesini sağlayabilirsiniz .

yuvarlak-yuzler-icin-allik-nasil-surulur

yuvarlak-yuzler-icin-allik-nasil-surulur

Yani doğal elmacık kemiklerini ortaya çıkaran 45 derecelik bir açıyla allık uygulayın.

Bakınız:Allık Nasıl Seçilir ve Uygulanır

Kare Yüz İçin Allık Uygulama İpuçları

Kare yüzler elmacık kemiklerinden çok çekmişlerdir, bu nedenle göze abartılı görünmemesi için nazikçe allık uygulamak için dikkatli olmalısınız. Küçük çevrelerde allığı uygulayın ve çoğunlukla s elmacık kemiklerinizin üzerine odaklanın. Sonra bir gölge oluşturmak için yumuşak şekilde karıştırın. Sonunda ise keskin köşeli çizgileri kırmak için alın köşelerine küçük bir miktar allık uygulayın.

kare-yuzler-nasil-allik-surmeli

kare-yuzler-nasil-allik-surmeli

Kalp / Elmas Yüz İçin Allık Uygulama İpuçları

Bu yüzleri ince göstermek esas hedef olmalıdır. Yuvarlak yüzlerin aksine, burada yüzü yuvarlak göstermeye çalışmak gereklidir. Bu yüzden kalp şeklindeki yüzlerin tamamen farklı bir portresi vardır. Küçük bir allık fırçası ile elmacık kemiğinin en dıştaki noktasından başlayarak allık uygulayın. Aşağı ve içeri doğru giderek başlayın. Dikey çizgiyi geçmeyin yoksa abartılı olacaktır. Şimdi, fırça üzerindeki artıkları alın ve köşeleri kapsayacak şekilde sürün.

kalp-yuzler-nasil-allik-uygulamali

kalp-yuzler-nasil-allik-uygulamali

Dikdörtgen Yüz İçin Allık Uygulama İpuçları

Allık yüzünüzün daha geniş ve daha kısa görünmesi için uygulanmalıdır. Eğer yatay yönde allık uygularsanız ve iyice ve derinden dışarı uyum sağlarsınız. Burada ayrıca ince bir görünüm oluşturmak için aynı rengin iki tonu karıştırabilirsiniz.
Gördüğünüz gibi her yüz şekli için ihtiyacınız olan makyaj fırçaları ile kolay bir uygulama yapabilirsiniz.Hoş bir allık tonu kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli araçları alarak yüzünüze mükemmel bir şekil oluşturmak için allık uygulamasa ipuçları gayet pratiktir.

dikdortgen-yuzler-nasil-allik-surmeli

dikdortgen-yuzler-nasil-allik-surmeli

Bir önceki yazımız olan En Hafif Yaz Fondötenleri 2017 başlıklı makalemizde en iyi, en iyi fondötenler ve en iyi fondötenler 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.
Yüz Şekillerine Göre Allık Sürme İpuçları YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] şeklinize uygun seç kesimini seçmek konusunda hale kararsız mısınız? O zaman Yüz şekillerine göre allık sürme ipuçları sayfamızda biraz zaman ayırmanız gerekiyor . Makyajla da yüzünüzü ince ve uzun […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.