Güzelkız.com

Yüz için Güneş Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Yüz için Güneş Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüz için Güneş Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler; öncelikle güneş koruyucu kremlerinin hayatımızda özellikle yaz aylarında ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz. UV ışınları nedir? özellikle son yıllarda güneşten gelen UV ışınları vücudumuz için son derece zararlı olduğunu ve hücrelerimizde DNA’lar da büyük hasara yol açtığını bilmeliyiz. Tekrarlanan DNA hasarlarının ileride cilt sorunları ve kansere yol açtığını hatırlatarak güneş kremlerinin uygulanmasını düzenli olarak gerçekleştirmeliyiz.

UVB Işık ve UVA ışık UV Nedir

UVB Işık ve UVA ışık UV ışınları ikiye ayrılmaktadır: UVA veya UVB ışığı. UVB ışınları güneş yanıklarına neden olur, UVA ışınları ise deri yüzeyine etkileşim sırasında cildin dermis tabakası içine derin nüfuz eder ve erken yaşlanma ve kırışıklıklara neden olur. UVB ışınları da aynı zamanda deri kanserinin gelişmesinde birincil olarak aktif bir rol oynar.

Yüz için Güneş Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yüz için Güneş Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Güneş Koruyucular Nasıl Etki Eder

Güneş koruyuculardan geniş spektrumlu olanlar bu zararlı ışınlardan koruyabilmektedir. fiziksel veya kimyasal koruyucular: Fiziksel koruyucular UV ışınlarının cildinize etki eden zararlı ışınları engellemektedir. Çinko oksit ve titanyum dioksit en yaygın iki fiziksel koruyucular içinde bulunmaktadır. Bu maddeler güneş kremlerine karakteristik beyaz rengi vermektedir. Öte yandan kimyasal koruyucular UV ışınlarını emerek cildi korumaktadır. Kimyasal koruyucular sürekli güvenli olduklarını sağlamak için test edilmektedir. Bu maddeler cilt üzerinde tahrişe neden olabilmektedir, bu yüzden ilk olarak cildin küçük bir yerinde test edilerek kullanılması önerilmektedir. Avobenzone, Oktinoksat ve Octisalate yaygın kimyasal koruyucular arasındadır. güneş kremlerinin koruyuculuk etkisi? güneş kremleri satın alırken en çok karşılaştığımız sorulardan biri de koruma faktörleridir.

Mükemmel Plaj Makyajını Başarmak için 5 İpuçları

Hangi SPF Satın Alınmalı

Genel olarak yüksek koruyucu SPF kremler UV ışınlarından daha fazla koruyucu etkiye sahiptir. günümüz teknolojisinde makyaj şirketleri nemlendiriciler ve kapatıcı ürünler gibi kullandığımız ürünlerin çoğunda SPF içeren ürünler üretmektedirler. Bu aynı zamanda SPF kullanma etkisini kolaylaştırarak günlük hayatımızda da SPF uygulamamızı sağlamaktadır. Ancak aynı zamanda güneş koruyucumuzu kullanmamız gerektiğini de unutmamalıyız. Burada kolayca cilt bakımı ve rutin makyaj ürünlerindeki güneş koruma faktörlerini gösteren birkaç seçenek bulunmaktadır.

Şimdi bunlardan bazılarına göz atalım; Cilt bakımı UV radyasyonu gibi zararlı çevresel faktörlerden cildi korurken bu ürünler aynı zamanda örneğin nemlendirme görevi yaparak rutin cilt bakımınızı gerçekleştirmenizi sağlamaktadır.

NOT:

Eğer yüzünüze yine de güneş koruyucu uygulamak istiyorsanız önce nemlendirici krem sürün, daha sonra etkili bir koruma için güneş koruyucu uygulayabilirsiniz. SPF cilt bakım ürünleri

Ürünler: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Makyaj Pek çok markanın kapatıcı ve renkli nemlendiricileri içerisinde SPF koruması bulunmaktadır. ancak cildinizi korumak için makyajın altına uyguladığınız bu ürünler tam koruma sağlamaktadır. bunun için önce güneş kremini uygulamanızı daha sonra bu renkli nemlendirici ürünlerini kullanmanız önerilmektedir. İşte SPF içeren bazı fantastik makyaj seçenekleridir.

SPF içeren cilt bakımı ürünleri

SPF içeren cilt bakımı ürünleri

Ürünler: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Güneş kremi yaz aylarında sadece yüzümüz için önemli değil; yüzümüzün geri kalan cildimizi de güneşten korumalıyız. bilinçli bir tüketici olarak siz de makyajınızı ve cilt bakımınızı önerilerimiz doğrultusunda uygulayarak başarılı ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

SPF içeren bazı fantastik makyaj ürünleri

SPF içeren bazı fantastik makyaj ürünleri

Bir önceki yazımız olan 16 Etnik / Bohemian Tırnak Tasarımları başlıklı makalemizde Bohem tırnak desenleri, Bohem tırnak trendleri ve Bohem tırnaklar hakkında bilgiler verilmektedir.
Yüz için Güneş Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] İLGİLİ: Yüz için Güneş Kremi Hakkında Bilinmesi Gerekenler […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.