Güzelkız.com

Yeşil Çay Zayıflatır Mı?


Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

Son zamanlarda birçok kişinin dilinde yer alan Yeşil Çay, içeriği bakımından güçlü olması nedeni ile zayıflatıcı bir etken olarak gösterilmekte. Bu konuda yaptığımız araştırmalar sonucunda bu çayın doğrudan olarak zayıflamaya bir katkısının bulunmadığını belirtmemiz gerekiyor. Çay içerek zayıflamak isteyen kişilerin öncelikle günlük kalori alım miktarlarını kontrol ederek bir beslenme programı oluşturmaları, beslenme programına bağlı olarak bir egzersiz programına katılmaları gerekmektedir. Bu aşamaların başlaması ile beraber yağ yakımının hızlanması için ise ekstre olarak yeşil çayın tüketiminin sağlanması gerekildiği ifade edilmekte.

Yeşil Çay Zayıflatır Mı?

 

Yeşil Çay Nasıl Demlenir?

 

Siyah çaya oranla Yeşil Çay hazırlığı biraz farklı olarak işlenmektedir. Demleme konusunda bilgi sahibi olmayan kişilere kısaca bahsetmek gerekirse; bir cezve suyu kaynayana kadar ateşte bekletmek gerekiyor. Su, kaynadıktan hemen sonra altını kapatıp içerisine bir yemek kaşığı çay atılması gerekiyor. Bu işlemlerin sonucunda demlemeye bırakılan çay 5- 10 dk. sonra içime hazır bir hale gelecektir. Bu aşamalar sırasında işlemlerin sırasını değiştirmemek gerekiyor. Çayı attıktan sonra su içerisinde kesinlikle kaynamamasına izin vermeyiniz. Aksi halde içeriğindeki tüm besin maddelerinin ölmesine neden olabilirsiniz. Siyaha çaya oranla daha hafif olduğunu eklemek istiyoruz.

Demli Yeşil Çay

Demli Yeşil Çay

 

Yeşil Çay Kürü

 

Yeşil Çay’ın kendisine has zayıflama özelliğinden faydalanmak isteyen kişiler son zamanlarda çeşitli kür ve formül paylaşımlarında bulunuyorlar. Yeşil Çay Kürü olarak bizlerde bazı önerilerde bulunmaya çalışacağız.

 

  • 1 Şişe Aromasız kaynak maden suyu
  • 1 yemek kaşığı yeşil çay
  • Kaynar olarak hazırlanmış yarım litre su
  • Yarım limon

Daha önceden kaynar hale getirdiğimiz sıcak su içerisine yeşil çay parçacıklarını atarak 10 dk. Gibi bir süre demlenmesini bekliyoruz. Demlenen çay içerisine yarım dilim limonu sıkıyor ve ardından hazır durumundaki sodayı ilave ediyoruz. Gün içerisinde sürekli parça parça elde edilen karışımlı çayı ısıtmadan, kaynatmadan tüketiyoruz. Bu kür tarifinin oldukça hızlı bir yağ yakım etkisinin bulunduğu birçok kişinin yorumu ile tescillendiğini belirtebiliriz.

 

Yeşil Çay Faydaları

 

Sadece zayıflamaya odaklanmamak gerekiyor. Yeşil Çayın diğer faydalarına gelecek olursak; oldukça güçlü bir antioksidan ve idrar sökücü olan bu çay, bağışıklık, dolaşım ve sindirim sisteminin güçlenmesine olanak sağlar.

 

Yeşil Çay Kabızlık Yapar Mı?

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yağ yakıcı, sindirim sistemini düzenleyen bir çay olarak gösterdiğimiz Yeşil Çay hakkında bazı sorular gelmektedir. Bu çayı tükettikten sonra birçok kişinin kabızlık ile mücadele etmek zorunda kaldığı belirtiliyor. Günde 3 bardaktan fazla tüketilmesi durumunda yan etkileri olarak kabızlık ve sindirim sistemi sorunları meydana gelebileceği belirtilmekte. 3 bardak, bu çaydan gerekli yarar ve faydaları alabilmek için oldukça yeterlidir.

 

Yeşil Çay Ne Zaman İçilmelidir? Aç ve Tok İçmek Arasında Fark Var Mıdır?

 

Siyah çaya oranla Yeşil Çay hakkında tüketilmesi gereken saatler daha fazla konuşulmaktadır. Bahsedilen çayı tüketme konusunda yapılan çalışmalarda en verimli zamanın öğün aralarında tüketilmesi olarak gösterilmekte. Sabah aç karna hariç herhangi bir zamanda, aç ya da tok tüketilebileceğini söyleyebiliriz. Gece içmek ekstre olarak bir uykusuzluk durumu meydana getireceğini hatırlatmak istiyoruz.

Buzlu Yeşil Çay

 

Yaz ayları ile beraber içilen içeceklerde de büyük değişimler meydana geldiğini görebiliyoruz. Sağlık açısından birçok katkısı bulunduğuna inanılan Yeşil Çayı da soğuk bir içeceğe dönüştürmek mümkün. Buzlu Yeşil Çay için öncelikli olarak malzemelerden bahsetmek gerekirse;

 

  • 2 Yemek kaşığı yeşil çay
  • 1 Litre su
  • 3 Sap taze nane
  • 2 Yemek kaşığı bal
  • 1 Orta büyüklükte limon
  • Mevsim meyvelerinden tercih edilenleri

 

1 Litre su ile beraber yukarıda da anlattığımız tarzda demliyoruz. Orta büyüklükteki limonu bir kap içerisine sıkıyoruz. Kabuklarını demlenen çay içerisine atarak 8 dk. Gibi bir süre oturmasını bekleyin. Bekleme işlemlerinin ardından limon kabuklarını karışım içerisinden çıkarın. Son halini almış yeşil çayı 30 dakika kadar soğumaya bırakıyoruz. Soğuma işlemlerinin ardından sıkılan limon suyunu, nane, bal ve elma ya da armut gibi meyve parçacıklarını çay içerisine ekliyoruz. Son halini alan çayımızı buz dolabına koyarak güzel bir şekilde soğumasını bekliyoruz. Bu şekilde Buzlu yeşil çayımız hazır hale geliyor.

Bir önceki yazımız olan Zayıflamak İçin En Özel Diyet Sırları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Yeşil Çay Zayıflatır Mı? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.