Güzelkız.com

Yeni Yıla Farklı Bir Yerde Merhaba Deyin!


Yeni Yıla Farklı Bir Yerde Merhaba Deyin!

Yeni Yıla Farklı Bir Yerde Merhaba Deyin!

Yeni yıla girerken hem geleceğe dair umutlarınızı tazelemeli hem de yeni yılı keyifli karşılamalısınız. Bulunduğunuz ortam ve enerjiniz yeni bir başlangıç yapabilmek için son derece önemlidir. Bu nedenle geçen yılınızı unutup yeni bir yıl için yeni ülkeler, şehirler ve mekânlar düşünmelisiniz.

Yeni yıla girerken yılbaşının coşkuyla kutlandığı birbirinden farklı ülkelere gidebilirsiniz. Kış mevsimi gereği pek çok ülkede kar sürpriziyle karşılaşıldığı için yılbaşı maceranız da bir o kadar sürprizli olacaktır. Türkiye sınırları içerisinde kalmak isteyenler ise şık bir rezervasyon ile yeni yıla girebilirler.

Yeni Yılda İspanya – Barcelona

Barcelona, Akdeniz ikliminin yoğun olarak hissedildiği şehirlerden bir tanesidir. Kış mevsiminin ağırlığını hissetmeden ılık bir yılbaşı hayali kuranlar yeni yıla Barcelona’da girebilirler. 24 Aralık’tan itibaren kutlanmaya başlanan yeni yıl, 1 Ocak’a kadar devam etmektedir.

Başta sokaklarda ışıl ışıl kendini gösteren yeni yıl coşkusu daha sonra kültürel ve eğlenceli aktivitelerle de süslenmektedir. Pek çok gösteri, parti, büyük alışveriş indirimleri bu tarihe denk getirilmektedir. Yalnızca birkaç günlük yeni yıl tatiline ihtiyaç duyanlar, Barcelona’yı tercih edebilir.

Yeni Yılda Antalya – Saklıkent

Yeni yıla girerken uzak bir ülkeyi tercih etmek istemeyenler için Antalya oldukça idealdir. Farklı bir kültürün içerisine girmeden kışın ve yeni yılın tadını çıkarmak isterseniz Saklıkent’i tercih edebilirsiniz. Antalya merkeze 1 saatlik mesafede olan Saklıkent, gören herkesin hayran kaldığı adreslerden bir tanesidir.

Yeni yıla girerken çoğunlukla kayak merkezi için tercih edilen Saklıkent, yılbaşı aktiviteleri ile oldukça yoğundur. Dünyanın pek çok noktasından binlerce turisti de ağırlayan merkezde yeni yıla eğlenerek girmeniz mümkündür. Üstelik çevresinde bulunan kusursuz doğa manzarası da memnun ayrılmanızı sağlayacaktır.

Yeni Yılda Bursa – Uludağ

Birçok kültürde olduğu gibi Türkiye’de de yeni yıl denildiğinde akla kar gelmektedir. Kış mevsiminin tadının çıkarıldığı birkaç günlük tatilde kar, kayak ve eğlence bir arada olmaktadır. Bulunduğunuz şehirden farklı bir adreste yeni yıla girmek isterseniz Bursa’yı tercih edebilirsiniz.

Bursa’nın Uludağ kayak merkezi, her yeni yılda binlerce kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Konaklayabileceğiniz otel alternatifi, çeşitli eğlenceler ve aktiviteler Uludağ’da keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacaktır.

Bursa merkeze 35 kilometre uzaklıkta olan Uludağ ile beraber birkaç günlük tatilde Bursa’yı da gezmeniz mümkündür. Hem kültürel hem tarihi hem de sportif bir tatille yeni yıla girebilirsiniz.

Yeni Yılda Bolu – Yedigöller

Yeni yıla, doğayla iç içe girmek isteyenlerden biriyseniz Bolu’yu tercih edebilirsiniz. Kusursuz bir manzara eşliğinde yeni bir başlangıç yapabilirsiniz. Bolu özellikle Abant Yedigöller ile adını duyurmuş, güzel bir ildir. Yeni yıl için yüzlerce turiste ev sahipliği yapan adres, konaklama yerleri, yılbaşı aktiviteleri ile oldukça coşku doludur.

Her mevsim ayrı bir güzelliği olan Yedigöller, kış mevsiminde de büyüleyici olmaktadır. Yeni yıla beyaz kar örtüsü altında, güzel bir manzarada girmek isterseniz Yedigöller en ideal adresler arasında yer alacaktır.

Yeni Yılda Nevşehir – Kapadokya

Hem otantik hem de farklı bir başlangıç yapabilmek için yeni yıla farklı şehirlerde girebilirsiniz. Özellikle atmosferi ile büyüleyen ve gören herkesin hayran kaldığı Nevşehir, yeni yıl için idealdir.

Nevşehir’de bulunan Kapadokya her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Birbirinden otantik otelleri, konaklama alternatifleri, restoranları ve manzaralarıyla oldukça keyif verici bir adrestir. Yeni yıla eşsiz bir manzara eşliğinde girmek isterseniz Kapadokya’yı tercih edebilirsiniz. Her sabah gün doğumunu muhteşem bir manzara eşliğinde izleyebilir, sabah saatlerinde göğe yükselen onlarca balonu görebilirsiniz. Hem etkileyici hem de keyif verici bir yılbaşı akşamını Kapadokya’da bulabilirsiniz.

Yeni Yılda Hollanda – Amsterdam

Yeni yıla eğlenerek girmek isteyenler, özgürlüğün başkenti olarak bilinen Amsterdam’ı tercih edebilirler. Yılbaşından birkaç gün önce başlayan eğlenceler, şehrin binlerce turistle dolmasını sağlamaktadır. Her yıl en eğlenceli adreslerden biri seçilen Amsterdam, yeni yıla da eğlenceyle girmektedir.

Yeni yıl için binlerce kişinin toplandığı Dam Meydanı, Amsterdam’ın sembolü olmuş durumdadır. Saatlerce süren havai fişek gösterileri altında sokak partilerine katılabilirsiniz. Herkesin dâhil olabildiği bu partilerde gerçek bir eğlence yaşayabilirsiniz.

Yeni Yılda İngiltere – Londra

Yeni yılı coşkulu bir eğlence ile karşılamak isteyenler, İngiltere’ye muhakkak uğramalıdır. Eğlencenin merkezi olan Londra’da binlerce kişinin bir arada yeni yıla girdiği görülmektedir. Saat 12’de çalan Big Ben çanları, Londra’da herkesin aynı anda birbirini tebrik etmesini sağlamaktadır.

Yeni yıla girerken sokak partileri, opera ve müzikal gösterileri izlemek isterseniz Londra Convent Garden’a da uğramalısınız.

Yeni Yılda İsveç – Stockholm

Yeni yıla sevimli ve bir o kadar da eğlenceli bir adreste girmek isterseniz İsveç’i tercih edebilirsiniz. Yılbaşı coşkusunun 1 hafta öncesinden kendini göstermeye başladığı ülkede özellikle Stockholm’de muhakkak bulunmalısınız. Rengârenk sokakları, bembeyaz örtüsü ile yeni yıla güzel bir manzara eşliğinde girmenizi sağlayacaktır.

Alışveriş ve eğlencenin merkezi olan Stockholm birkaç gün için dahi görülmeye değer bir adrestir.

Bir önceki yazımız olan 2017'ye ve Eski Alışkanlıklarınıza Veda Zamanı başlıklı makalemizde Bağımlılıklardan Kurtulma, Dağınıklıklara Son ve Öfkeden Kurtulma hakkında bilgiler verilmektedir.Yeni Yıla Farklı Bir Yerde Merhaba Deyin! Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.