Güzelkız.com

Yaza Uygun Makyaj Önerileri


Yaza Uygun Makyaj Önerileri

Yaz aylarında çoğu zaman vakit geçirmek için dışarı çıkmak istersiniz. Birçok aktivitenin olduğu yaz aylarında insanlar eğlenmek ve günlerini çeşitli şekilde geçirmek isteyebilirler. Peki, yazları dışarı çıkarken nasıl makyaj yapmalı nelere dikkat etmeli? Bazı önerilere dikkat ederek yazın sıcak günlerine karşı makyajınızı daha iyi ve uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Dışarı çıkmayı ve sosyal yaşamı seven bayanlar genelde ortamlara uygun makyaj yapmayı isterler evde oturmak yerine arkadaşlarınızla dışarı çıkıp sinemaya gitmek, konser ve bir yürüyüşe çıkmak isteyebilirsiniz. Doğal görünmek için yaz aylarında fondötenden ziyade yüzünüze birkaç dokunuş ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Cildiniz için doğal bronzlaşma sağlayan L’Oreal Paris Glam Bronze Duo Powder tercih edebilirsiniz.

Yazın cildinize sürdüğünüz fondöten sıcak havanında etkisi ile akar ve daha kötü bir görünüme neden olabilir bu nedenle yazın fondöten kullanımı fazla tercih edilmemelidir. Doğal görünüm elde etmek isteyenler çok az bir miktarda fondöten kullanabilirler. Mesela L’Oréal Paris Glam Bronze Duo Powder’ın bronzlaştırıcı ürünün kullanım özellikleri bölgeye göre değişir. Ürünün pudra kısmı şakak, yanak oyukları ve çene çizgisine doğru tatbik ederek cilde daha canlı bir görünüm kazandırmak ve renklendirmek için uygun olabilir. Yazın havasına uyan  şeftali tonlarında, L’Oréal Paris Color Riche Allık 160 Peach gibi bir allığı yanaklarının tepe noktalarına uygulayabilirsin.

 Yazın Hangi Tonları Tercih Etmeli      

Yazın tercih edeceğiniz renkler arasında daha çok trend olan şeftali tonu renkleri tercih etmeniz gerekmektedir. Allık olarak L’Oreal Paris Color Rich allık kullanılması önerilir.  Cildinizi daha canlı ve dinç gösteren tonlar cildinize ışıltılı bir görünüm katar.

Işıltılı Cilt İçin Aydınlatıcı

Akşam ışıltını yansıtmak istiyorsan mutlaka L’Oreal Paris La Palette Nude far kullanmalısın. Gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaran açık kahverengi ve koyu kahverengi farla gözlerinizde ışıltılı görünüm yaratın. Bronz renkli ciltler için uygun olan kahve tonları kullanarak alt kirpiğinize ve göz kapağı üstüne açık kahve tonlarını koyu tonu da göz kapağı dışına uygulayabilirsiniz.

Dudaklarınız İçin Hangi Renk Rujlar Tercih Edilir?

Makyajınızı tamamlamanızda rol oynayan dudakların görünümü de güzellik için önem taşır. Size yakışan renklerde ruj seçimine dikkat etmeniz gerekir. Yazın dudak güzelliği için uygun renkler kullanılır. Özellikle pembe tonlar yaza uygun renklerdendir. Güzel görünümlü dudaklara sahip olmak için mercan ve dudak rengine yakın tonları kullanabilirsiniz. Yazın dudakların ıslak ve daha doğal durmasını sağlayan dudak parlatıcılarını tercih ederek makyajınızı daha doğal ve kusursuz şekilde tamamlayabilirsiniz. Yaz günlerine yakışır parlatıcı L’Oreal Paris Infallible Mega Gloss 101 Girl On Top ile dudaklarınızda çekiciliği yansıtabilirsiniz.

Kirpikler İçin Maskara Seçimi    

Güzelliğinizi ön plana çıkaran gözleriniz için L’Oreal Paris False Lash Superstar XFiber Maskara daha hacimli kirpiklere kavuşmanızı sağlar. Kirpiklerin daha dolgun olmasında tercih edeceğiniz rimel ile gözlerinizin güzelliği ortaya çıksın. Daha güzel gözler için tercih edeceğiniz rimel ile muhteşem bakışlara sahip olabilirsiniz.

Yaz ve Kalıcı Makyaj

Yaz makyajları her zaman daha zor dayanan makyaj türleridir. Dayanıklılığını sağlamak için bazı makyaj ürünlerinden yararlanmak gerekir. Yaz makyajları hafif ve ışıltılı yapılmalıdır. Sıcağın tesiri ile akmasını önlemek için de bazı kozmetik ürünleri önem taşıyacaktır. Bu kozmetik ürünleri içerisinde, seçkin markaların ürünlerini kullanmak önem taşır. Özellikle, fondöten sürülmeden önce uygulanacak kremler hem makyajı sabitleyecek hem de parlak bir görünüm sunacaktır. Makyajın parlama özelliği, yazın daha fazla olacaktır. Bu durumun önüne geçmek için, NYX Professional Makeup Shine Killer makyaj bazı kullanılabilir.

Yaz Makyajlarının İnce Sürülmesinin Önemi

Yazın yapılacak makyajların ince bir kat sürülmesi, cilt sağlığı için önem taşır. Sıcakta çok fazla katmanlar halinde sürülen kapatıcılar hem cildin nefes almasını engelleyecek hem de sağlıksız bir durum oluşturacaktır. Bu yüzden yaz makyajlarının ince yapılması önem taşır. İnce sürülen bir kapatıcının ardından yapılacak hafif bir makyaj, ciltte taze bir görünüm sunacaktır. Ayrıca sürülen fondötenin bozulmadan kalmasını sağlamak için sabitlemek de önem taşır. Fondöten üzerine yine ince bir pudra sürülmesi, makyajı kalıcı hale getirecektir. Pudranın yüzde elmacık kemikler ve burun üzerine sürülmesi yeterli olacaktır.

Yazın Işıltılı Bir Makyajın Tercih Edilmesi

Yazın tercih edilen model ışıltılı bir makyajdır. Likit aydınlatıcılar bu konuda önemli rol üstlenirler. Burun ve dudak kenarlarında, elmacık kemiklerinin üzerinde kullanılırlar. NYX Professional Makeup Born To Glow ürünü, bu konuda etkili kozmetik malzemeleri içerisindedir. Sürüldükleri yerde hafif bir parlaklık ve ışıltı veririler. Daha parlak ve canlı görünüm için bu ürünlerden yararlanmakta fayda bulunur. Yüzün belli bölgelerini belirginleştiren kontür kremler de son derece önemlidir. NYX Professional Makeup Ürünlerinin kontür kremleri, istenilen sonuçları verecektir.

Yaz Makyajında Gözlere Anlam Katan Ürünler

Yaz makyajında göz makyaj stili de ayrı bir yer tutar. Uygun eyeliner ve rimel seçimi, son derece önemlidir. Sıcaktan akmayacak türde eyeliner ve rimel seçilmesi önerilir. NYX Professional Makeup Epic Ink Liner ürünü, kalıcı ve etkili eyeliner olarak önerilecektir. Sivri olan ucu sayesinde, düzgün ve rahat göz makyajı yapılmasına olanak tanır. Maskaralarda da akmayan, kıvrılan ve dolgun özellik veren ürünler, tercih edilebilir. Bu ürünlere örnek olarak ta NYX Professional Makeup Ürünlerinden, Double Stacked maskaraları, her zaman tercih edilebilecek ürünlerdendir.

Yazın Makyajı Sabitlemenin Önemi

Yazın cilt makyajının kalıcılığını sağlamanın tek yolu, makyaj sabitleme spreylerinin kullanımıdır. Yaz aylarında, makyajın akmasını önlediği gibi, yapılan makyajın da mat durmasını sağlamaktadır. Makyajın en önemli unsurlarından biri de rujlardır. Mat ve farklı renk tonları ile NYX Professional Makeup Ürünlerinin likit ruj kategorileri tercih edilebilir. Kalıcı olması, çok uzun süreler, tekrar sürülmesine gerek duyulmaması, markanın tercih sebebidir.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Hakkında En Sık Sorulan Sorular başlıklı makalemizde makyaj ipuçları, makyaj modelleri ve makyaj sırları hakkında bilgiler verilmektedir.Yaza Uygun Makyaj Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.