Güzelkız.com

Yaşlanma Belirtilerini Yok Etmek İçin Yapmanız Gerekenler


Yaşlanma Belirtilerini Yok Etmek İçin Yapmanız Gerekenler

Genelde kadınlarda 30’lu yaşlardan sonra ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini yok etmek için yapmanız gerekenler ve kullanmanız gereken ürünler nelerdir.

Gece geç saatlerde bir şeyler atıştırmanın, düzensiz ve az uykunun, fazla kahve ve şeker tüketmeniz yüzünüzde çizgilere, donukluk ve geniş gözeneklere neden olur.Yaşlanmanın ilk belirtilerini yok etmek için önerilerimizi okuyun, erkenden önleminizi alın!

YAŞLANMA BELİRTİSİ: NEMSİZ KALAN CİLT

İlk gençlik dönemi sonrası, kadınların progesteron hormonunda bir artış görülür bu da cildin kurumasına sebep olabilir. Bu yüzden erken yaştan itibaren cildi nemlendirmek önemlidir. İçeriğinde amino asitler, antioksidanlar, mineraller ve vitaminler olan nemlendirici bir gündüz kremi ile cildinizi daha canlı ve genç hissedersiniz.

YAŞLANMA BELİRTİSİ: GÖZ ALTI TORBALARI

Eğer tuzlu yemek yiyorsanız ve su içmeyi ihmal ediyorsanız, göz altı torbaları konusunda biraz deneyimlisiniz demektir. O yüzden bu bölgeye kafein içeren, sıkılaştırıcı bir krem uygulamak sizin için bir çözüm olabilir. Kreminizi buzdolabında saklarsınız serinletici bir masaj da yapabilirsiniz.

YAŞLANMA BELİRTİSİ: DÜZENSİZ CİLT TONU

Cildinizin eskisine göre daha kuru, daha donuk ve gözeneklerinizin daha geniş olduğu fark etmiş olabilirsiniz. Stres ve uyku eksikliği vücudun kortizol üretimini artırır. Bu da ciltteki sivilceleri daha kötü duruma getirir. Ayrıca vücudun doğal onarım sürecini durdurur. 8 saatlik uyku uyumamak da yaşlı görünmenize sebep olur.

Yaşlanma Belirtilerini Yok Etmek İçin Yapmanız Gerekenler

Eğer hormonal değişiklikler ve güneşin verdiği zarar yüzünden renk düzensizliği sorunu yaşıyorsanız, hidrokinon, C vitamini veya Multi Bright Teknolojisi ile lekelere etki eden içerikleri kullanın. Tabii güneş koruması olan yani SPF içeren ürünler kullanmayı da ihmal etmeyin.

YAŞLANMA BELİRTİSİ: DONUKLUK

Cildi soyma, arındırma zamanı sizin için gelmiş demektir. Bir yüz temizleme cihazı almak (SkinPro Temizleyici Cihazı gibi), böylece ölü hücreleri gidermek ve hücrelerin yenilenmesini desteklemek cildiniz için iyi bir yatırımdır. Glikolik asit, laktik asit ve salisilik asit kusurları pürüzsüzleştirir.

Cilt bakımına antioksidanları ekleyebilirsiniz ve serum bunun için en iyi ürün formatıdır. İpek Ağacı Özü, hücresel seviyede nemlendirir ve yaşlanmaya etki eder.

YAŞLANMA BELİRTİSİ: İNCE ÇİZGİLER

Şeker tüketiminize biraz dikkat etmeye başlarsanız iyi olur. Altı çay kaşığından fazla şeker tüketiyorsanız, cildinizdeki bağlayıcı kolajen dokuya ve elastine zarar veriyorsunuz demektir. Bu da kırışıklıklara ve sarkmaya yol açar. Cilt bakım rutininizi beslenmeden ayrı düşünmeyin ve ona göre diyet yapın

Bir önceki yazımız olan Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları başlıklı makalemizde makyaj, yaşı gösteren makyajlar ve Yaşlı Gösteren hakkında bilgiler verilmektedir.
Yaşlanma Belirtilerini Yok Etmek İçin Yapmanız Gerekenler YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] [Okuyun: Yaşlanma Belirtilerini Yok Etmek İçin Yapmanız Gerekenler ] […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.