Güzelkız.com

Yağlı Ciltlerde Daha Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır


Yağlı Ciltlerde Daha Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Yağlı cildin bir sürü yararları vardır.Daha az kırışıklık,daha az ince çizgi ve cildin doğal nemli kalması bunlar arasında sayılabilir.Ama her şeyin bir iyi birde kötü tarafı vardır.Yağlı cildinde en önemli sorunu uzun süre makyajı tutmanın mümkün olmamasıdır.Bunun için kalıcılığını koruyan makyaj ürünlerini seçmeniz gerekecektir.

Makalemizde yağlı ciltler için uzun süre daha  kalıcı olan makyaj ipuçlarını bulacaksınız.

Yağlı Ciltler için Kalıcı Makyaj

yağlı ciltler nasıl makyaj yapmalı

yağlı ciltler nasıl makyaj yapmalı

*Eksfoliasyon: Eksfoliasyon kesinlikle önemlidir.Fakat aşırı pul pul dökülme ,aşırı yağ üretimine yol açabilir.Yani hafif pul pul dökülme her aman yağlı ciltler için tavsiye edilir.
*Cildin hazırlanması : İlk önce cildi temizleyerek işe başlamalısınız.Yüzdeki gözeneklerden yağ ve kirlerden kurtulmak gerekir.Bu makyajın daha uzun süre kalmasına yardımcı olur.
*Gözeneklerin kapanması : Yağlı cilde sahip olanlar makyaj ürünlerinin cilt yüzeyinde topaklanması ve gözeneklerin tıkanması gibi sorunlarla karşılaşabilirler.Bunun için cilt kısmen temizlendikten sonra gözeneklerin kapatılması cilt için önemlidir.
*Nemlendirici: Yağsız olmayan krem bazlı nemlendirici ile cilt nemlendirilmelidir. SFT 15 ve üzeri cildi nemlendiren bir güneş kremi kullanın. Anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğundan bir güneş kremi satın almadan önce her zaman içerisinde Çinko,Oksit Titanyum Dioksit gibi maddelerin olmasına dikkat edin.
*Astar: Eğer makyajın bulaşmadan yüzünüzde 5 saat boyunca kalıcı olmasını istiyorsanız o zaman bir mat astar uygulayarak başlamanız gerekir.Bu makyajın uzun saatler boyunca yüzünüze sıkıca yapışmasına yardımcı olacaktır.
Makyaj yapma: Yüzünüz hazır olduğunda daha uzun süreli makyaj için onun sihirli yollarının neler olduğunu anlatalım.
*Kapatıcı seçimi:Kapatıcı uygularken her zaman yüzük parmağının ucu ile makyaj fırçalarını yada süngerleri harmanlayın.Yağ bazlı sıvı kapatıcıyı asla kullanmayın.Nokta kapatıcı kalemler kullanabilirsiniz.
*Yağlı ciltler için doğru, uzun ömürlü kapatıcı seçimi: Kapatıcıyı yağsız ve kokusuz olanlardan seçmelisiniz.
*Yağlı cilt için doğru uygulama tekniği: Yağlı ciltlerdeki hassas gözenekler kapatılmalıdır.Böylece makyaj daha uzun süreli olur.Fırça ile kapatıcıyı uygulamak en iyisidir.Koyu lekeler içinde yüzük parmağının ucunu kullanmak en iyisidir.Makyaj süngerlerin den kaçının.
*Göz farı uygulaması : Yağlı cilde sahip olanlar toz göz farı yerine kerem paletlere yönelmelidirler.
*Sağ aplikatör: Yavaşça göz farı uygulamak için fırça kullanmak en iyisidir.Tam üzerine sürdüğünüzde göz kapağının etrafındaki minik gözenekleri kapsar.Yani gölge gözenekler kapanır ve cilde daha iyi yapışır.

yağlı ciltler için makyaj

yağlı ciltler için makyaj

*Allık uygulama: Bir pembe parlaklık istiyorsanız büyük bir allık fırçası yada toz allık kullanın.
*Köpük allıktan kaçının:Köpük allık yağlı ciltlerde uzun ömürlü olmaz.Bu yüzden uzak durmalısınız.
*Parlak ruj kullanmayın: Parlak bir ruj cildinizin daha yağlı görünmesine neden olur.Bu yüzden yağlı cilde sahip olanlar her zaman mat rujlar kullanmalıdırlar.Ruju uyguladıktan sonra saydam toz kullanabilirsiniz.
*Dudak parlatıcı : Eğer kullanmak isterseniz her zaman alt ve üst dudaklarınızın ortasına kullanmalısınız.Size parlaklık kusuru olmaksızın parlak etkisi verecektir.
*Yatmadan önce makyajı çıkarmayı unutmayın.Bu konuda dikkatsiz davranırsanız gözenekler gece boyunca tıkalı kalacaktır.Yağ bezleri uyku sırasında gözenekleri tıkamış olduğundan yüzünüzde sivilce ve akne olacaktır.
Yağlı ciltlerde makyajın uzun süre kalması için bu basit ipuçlarını her zaman aklınızda tutun.

Bir önceki yazımız olan En Hafif Yaz Fondötenleri 2017 başlıklı makalemizde en iyi, en iyi fondötenler ve en iyi fondötenler 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.
Yağlı Ciltlerde Daha Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] sünger ile çalışın. Böyle yaparak, makyaj için ideal bir üs oluşturursunuz. ilgili: Yağlı Ciltlerde Daha Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır Ancak, kuru cilt tipleri için uygun olan sadece krem allık değildir, aynı zamanda dinlenmiş […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.