Güzelkız.com

Yağlı ciltler için en iyi makyaj ve cilt bakım önerileri


Yağlı ciltler için en iyi makyaj ve cilt bakım önerileri

Yağlı ciltler için en iyi makyaj ve cilt bakım ürünlerini bulmak oldukça zor olabilir. Özellikle kozmetik piyasası yanlış bilgi ve yağlı cildi tıkayan ürünlerle doludur. Dengeleyip güzel görünmesini sağlamak yerine, çok fazla ürün çok sert, cildi nemden arındırıyor ve kurutulmuş halde bırakıyor.

Yağlı ciltler için en iyi cilt bakımını seçmek için birkaç yol vardır – yağlı cildi parlak, nemli ve mat bırakacak cilt bakımı yapmak. Yağlı ciltler için makyaj ürünleri seçmek biraz daha kolaydır. Aslında, yağlı ciltli olanlar bazen kuru ciltlere göre daha kusursuz bir makyaj görünümü elde etmek için daha kolay bir zamana sahip olabilirler!

Yağlı Cilt Nedir?

Sivilceler, siyah noktalar ve kızarıklık sık sık yağlı olarak el ile gelirken, yağlı cilt belirtileri değildir. Yağlı cilt, aşırı aktif yağ bezleri nedeniyle aşırı yağ üreten cilttir. Yağlı cilt genellikle biraz parlak ve kayan yağlı cilt gibi görünüyor.

Yağlı ciltli olanlar, özellikle T-bölgesindeki daha büyük gözeneklere sahip olacaklardır. Yağlılığa rağmen, bu cilt tipi, özellikle yağlı cilt tipleri olan insanlar çok sert temizleyici ürünler kullandıklarından, ağır derecede cildi kurutabilir. Yağlanmaya rağmen kızarıklık, tahriş ve kaba doku, yağlı cildinizin kurutulduğuna dair işaretler olabilir.

Sivilceli Ciltler İçin Makyaj İpuçları

Sivilce oluşumu herhangi bir yaşta olabilir bu sadece gençlerin bir ergenlik sorunu değildir. Aslında, bugün yetişkin pek çok kadınlarda sivilce önemli bir sorun. Evet, sizd

Yağlı Cilt İçin En İyi Cilt Bakımı Programı

Güzel cildi korumanın sırrı, yağlı ciltler için en iyi cilt bakım ürünleriyle mükemmel bir bakım rutinine sahip olmaktır. Bunun gibi bir rutin cildinizi parlak, sağlıklı ve dengeli tutacaktır.

yağli ciltler için makyaj ve cilt bakımı 2018

Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakımı

1. Cildi dengeli, nazik, sıyırıcı olmayan bir temizleyici ile yıkayın (bazı tavsiyelere uymalısınız). Pamuklu bir bez veya yüz bezi kullanmak, süreci kolaylaştırıp daha kapsamlı bir temizlik sağlar.

2. Uyguladığınız ürünlerin nüfuzunu da iyileştirecek güçlü aktif maddelerden zengin alkolsüz bir toner uygulayın.

3. Besleyici non-komedojenik içerikli hafif bir nemlendirici uygulayın. Ayrıca SPF’si yüksekse daha iyi. Aksi takdirde, güneş kremi uygulayın.

4. Makyaj rutini izleyin.

Yağlı Ciltlerde Daha Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Yağlı cildin bir sürü yararları vardır.Daha az kırışıklık,daha az ince çizgi ve cildin doğal nemli kalması bunlar arasında sayılabilir.Ama her şeyin bir iyi birde kötü tarafı vard

Yağlı Ciltler İçin Makyaj

1. Makyajı kremsi veya yağ bazlı makyaj temizleyicisi ve pamuklu bir bez ile çıkarın.

2. İkinci bir ürün ise hafif, pH dengeli bir temizleyici ile temizleyin.

3. Aktif maddeler içeren bir toner veya serum uygulayın – tercihen sabahları kullandıklarınızdan farklı bir şey. Bu, kimyasal exfoliant için iyi bir adımdır.

4. Hafif bir nemlendirici ile bitirin veya tamamen atlayın ve sadece bir serum kullanın.

Cildimin Yağ Üretimini Dengeleyebileceğim Doğru mu?

Yağ bezlerinin ürettiği yağ miktarını en aza indirmenin tek yolu, izotretinoini oral yollarla almaktır. Kesinlikle başka yolu yoktur, özellikle de cildinizin daha az yağ üretmesini sağlayacak bir topikal ürünle değil. Zaman geçtikçe ve yaş ilerledikçe cildiniz doğal olarak gençliğinizde olduğu gibi çok miktarda sebum üretmeyi bırakacaktır.

Bazı insanlar, cildinin nemlendirilmesiyle “yağlarını dengeler” ve yağ bezlerini aşırı aktifleştirdiklerini anlamaları için cilde daha iyi davrandıklarını fark eder. Gerçekte, cildimizin mekanizmalarını değiştirmek daha zordur. Bunun yerine, sadece nemlendirilmiş cildin daha sağlıklı bariyer işlevlerine sahip olması, bu nedenle genel olarak daha sağlıklı, pürüzsüz ve daha net görünmesine ve makyajın üstünde daha uzun sürmesine neden oluyor.

yağlı ciltler için makyaj ürünleri 2018

Bütün Gün Boyunca Kusursuz Mat Baz Nasıl Sağlanır?

Yağlı ciltler için makyaj yapmanın sırrı katman ve toz haline getirmektir. Yapmak istediğiniz şey, taşınmaz hale getirmek için birlikte çalışan ürünler kullanarak kusursuz ve aşılmaz bir temel oluşturmanızdır. Bazı şaşırtıcı ürün önerilerim var, ancak yapılması gereken şey şu:

1. Matlaştırıcı, silikon esaslı astar ile başlayın. Bu gözeneklerinizi doldurur, matlaştırıcı bir etki yaratır ve fondeteniniz ile cildiniz arasında bir yastık oluşturur,

2. Yüzün her yerine, krem ​​esaslı bir süper ince tabaka uygulayın. Krem fondöten uygulamak için en sevdiğim yol nemli bir güzellik ürünüdür . Kremli bir fondöten kullanıyorsanız, uygulayabilmeniz için fırça ile sürmek en iyisidir ve aşırı olursa nemli bir güzellik süngeri  ile silerek uzaklaştırabilirsiniz.

3. Daha sonra, kapatıcιnιzι sadece ek kapsamιna ihtiyaç duyduğunuz yüz kısımlarına uygulayın. Gözlerin altında, lekelerde, burunda veya ağız çevresinde olabilir.

4. Şimdi, makyajınızın ne olursa olsun hareket etmeyeceğini garanti altına almanız önemlidir. Bu, parlamanızın özgürleşmesini ve cildinizin sonsuza dek sürmesini sağlayacak bir matlaştırıcı toz ile verdiğiniz bölümdür. Yüz tozunu kalın bir toz fırçası veya kabuki fırçasıyla uygulayınız.

Fırçanızı toz haline getirin, fazla sarın ve fırçalamadan cilde sürtün. Cildinize toza dokunarak temelinizi tamamen ayarladınız, sebum ve ter boyunca bile gün içerisinde kalacağından emin olun.

5. Gerçekten hazırlanmış ve ayarlanmış şeyleri elde etmeniz gereken son yer gözlerdir. Göz farı, maskara veya göz farı içine geçmeden önce ince bir tabaka göz makyajı astarı uygulayın.

 Yağlı Ciltler İçin En İyi Makyaj ve Cilt Bakım Ürünleri

MAC Blot Tozu

Ben genellikle MAC ürünlerinin büyük bir hayran değilim, ama bu toz gerçek bir mükemmeliyettir. Yağlı ciltler için makyaj yaparken en büyük hatalar çok ağır tozlar uygulamaktır. Bu preslenmiş toz mükemmel bir şekilde temel oluşturur ve un kurabiyesi gibi görünmeden doğal mat bir görünüm kazandırır.

yağlı ciltler için toz pudra

Biraz yağ emici kaolin kili içerir, bu da neden bu kadar iyi çalıştığını açıklar. Bu toz piyasada uzun süredir bulunurken, orijinal yarı saydam renk gerçekten de tüm cilt tipleri için işe yaramaz. Günümüzde, 5 farklı renkleri var, bu nedenle kolaylıkla cildinize uygun bir pudra bulabilirsin.

Bu toz çok hafifçe pigmentlidir, bu yüzden size kapsam sağlamasını bekleme – yalnızca cildinize uyacaktır.

Estee Lauder Çift Kalın Fondöten

Yağlı cilt tipi olsa bile, harika hafif veya orta kapsama zemini bulmak zor değildir. Tam bir kaplama numarası uyguladığınızda, özellikle yağlı cildi ve büyük gözenekleri kötü görünmeden kapatabilirsiniz.

Yağlı cilt için tam kaplama makyajına gelince bu ürün harika.Bu sıvı fondötenden mat bir görünüm elde edilir ancak flakey veya kuru noktalar üzerinde durmaz ve hiçbir zaman okside olmaz.

yağlı ciltler için en iyi fondötenler estee lauder double wear

Adının doğru olduğu yerdedir ve cildinizin yağlı olmasını önler (özellikle de iyi bir astar ile eşleştirmeniz durumunda zorunlu değildir). Bu fondöten 36  tonda gelir, bu nedenle mükemmel bir uyum bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Mineral Astar

Silikon esaslı astarlar yağlı cilt ile savaşan her bayan için şarttır. fondöten öncesi astar katmanı, cildinizin parlaklığını almasına yardımcı olurken fondötenizin ömrünü uzatır.

yağlı ciltler için mineral astar

Bu astarı uyguladıktan sonra, gözeneklerinizin neredeyse görünmez hale geldiğini göreceksiniz ve birkaç dakika sonra fondöteninizi uyguladığınızda ne kadar yumuşak ve kolay bir şekilde kaymaya başlandığından sizde çok etkileneceksiniz.

NARS Pro-Prime Göz Farı Astarı

Yağlı göz kapaklarına sahip olanlar, göz farı kıvrılmasını önleme mücadelesini bilirler . Sabah muhteşem bir göz görünümü yaratırsınız ve öğle yemeğinde her şey lekeli ve dağınık görünümlüdür. Belki bir astar bile kullanmışsındır.

Ancak gerçekten ihtiyacınız olan şey, ter ya da su değil, yağlarla uğraşmak için yapılan bir astardır. NARS’ın bu göz kapağı astarı tüm övgüleri hak ediyor, çünkü göz kapaklarının yağlı olmasına bakılmaksızın göz farı hiç hareket etmeyecek.

yağlı ciltler göz farı astarı – Nars

Mükemmel gözler için gereken tek şey küçük bir dokunuş.

Yağsız UV Koruyucu Geniş Spektrum SPF 42

Her zaman ki güneşten koruyucunun en önemli cilt bakım ürünü olduğunu söylüyoruz ve bu da yağlı cilt türleri için de geçerlidir! Ancak, yağlı ciltler için mükemmel bir güneş koruyucu bulmak zor olabilir. Shiseido’nun sunduğu bir ürün inanılmaz bir koruma, mat bir görünüm, beyaz renkli dökme ve hatta bazı cilt bakım avantajları sunuyor. Bazı silikon gözeneklerin görünümünü azaltmaya yardımcı olurken cildinizin mat görünmesini sağlar.

yağsız güneş koruyucu

Sabahları bir serum üstüne sürülebilir ve nemlendirici adımı atlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Lancome Yaz 2017 Makyaj Koleksiyonu başlıklı makalemizde allık, eyeliner ve far hakkında bilgiler verilmektedir.
Yağlı ciltler için en iyi makyaj ve cilt bakım önerileri YORUMLARI - 2 YORUM
  1. […] Yağlı cildiniz varsa losyonlar en iyi nemlendirici türüdür. Etikette görmek istediğiniz birkaç sözcük vardır: yağsız, kaynamamış (gözenekleri tıkamayacak) ve hafif formülü. Bu tür losyonlar, sebum üretimini dengeleyebilir ve cildiniz için gerekli hidrasyonu sağlayabilir. İlgili: Yağlı ciltler için en iyi makyaj ve cilt bakım önerileri […]

  2. […] Balın anti bakteriyel özelliği vardır ve yağlı cildi nemlendirir. ½ çay kaşığı kabartma tozu, ½ çay kaşığı limon suyu ve 1 çorba kaşığı bal ekleyin. Karıştır Parmak uçlarınızı  kullanarak karışımı yüzünüze sürtün. [Oku: Yağlı ciltler için en iyi makyaj ve cilt bakım önerileri ] […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.