Güzelkız.com

Vücut Tipinize Göre Giyinmeniz İçin Öneriler


Vücut Tipinize Göre Giyinmeniz İçin Öneriler

Her kadın, kendine özel bir güzelliğe ve şıklığa sahiptir. Giyim tarzları, vücut ölçüleri ve vücut tipi güzelliğin önünde engel değildir. Ancak her vücut tipinin farklı güzellik ölçüleri bulunmaktadır ve hepsine yakışan bir giyim tarzı vardır. Giyim tarzını seçerken dikkat etmeniz gereken güzel olmak değil, sahip olduğunuz güzelliği ortaya çıkarmaktır. Bunun için de kendinizi, vücudunuzu ve tarzınızı tanımalı ve giyim tarzınızı içinizdeki güzelliği ortaya çıkarabilecek şekilde belirlemelisiniz.

Öncelikle eğer vücudunuzda beğenmediğiniz bir yönünüz varsa kendinizi çirkin hissetmeniz gerekmez. Mankenlerin ve güzelliğiyle dillere destan oyuncuların bile vücutlarında beğenmedikleri yerler bulunur. Önemli olan güzelliğinize engel olacağını düşündüğünüz bu kusurları kapatıp, sahip olduğunuz şıklığı ortaya çıkarabilmektir.

KIVRIMLI VÜCUTLAR

Kıvrımlı bir vücuda sahipseniz bol ve salaş kıyafetler giymek sizi güzel göstermeyecektir. Vücut kıvrımlarınızı ortaya çıkaracak bir giyim tarzının size daha çok yakışacağından emin olabilirsiniz. Özellikle belinizi saracak kıvrımlı bir elbise ve kemer kullanarak harika bir görünüm yaratabilirsiniz.

KALIN KOLLAR

Eğer kalın kollarınız varsa sıfır kollu giyeceklerden veya dar giysilerden uzak durmanız gerekir. Bu giysiler ilgiyi kollarınıza çekerek daha kötü bir görüntü oluşmasına sebep olabilir. Bol giysiler veya orta boy kollular giyerek güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

BÜYÜK GÖĞÜSLER

Büyük göğüslere sahip olmak birçok kadının tutkusudur ancak böyle bir görünüme sahip olan kadınların giyimlerine dikkat etmeleri gerekir. Ancak göğüslerinizi gizlemek yerine onları daha şık bir şekilde ortaya çıkaracak kıyafet tercihleri yapabilirsiniz. Toparlayıcı sutyenler hem göğüslerinizi dik gösterecek hem de giyinirken kolaylık sağlayacaktır.

GENİŞ KALÇALAR

Geniş kalçalı kadınlar her zaman ilgi odağı olmuştur. Kim Kardashian’dan Jennifer Lopez’e kadar birçok kadın geniş kalçaları sayesinde üne sahip olmuştur. Vücuda inen düz etekler kalçalarınızı en iyi şekilde ortaya çıkaracak giysilerdir. Bununla birlikte düz topukluların da dostunuz olduğundan emin olabilirsiniz.

Vücut Tipinize Göre Giyinmeniz İçin Öneriler

Bir önceki yazımız olan Ünlülerden Giyim Taktikleri başlıklı makalemizde Ünlülerden Giyim Taktikleri, ünlülerin elbiseleri ve ünlülerin giyim tarzı hakkında bilgiler verilmektedir.Vücut Tipinize Göre Giyinmeniz İçin Öneriler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.