Güzelkız.com

Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları


Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları

Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları

Güzel görünmek, girdiğimiz ortamlarda şıklığımızla dikkat çekmek biz kadınlar için oldukça önemlidir. Kıyafet seçerken rengine, kalitesine, kumaşına, modeline ve günün modasına özen göstermekteyiz. Giyim tarzlarımız kişiliğimizi, tarzımızı yansıtmaktadır fakat kıyafet seçimi yaparken zevkimize uygun kıyafetler seçmemizin yanı sıra vücut yapımızı göre de kıyafetler seçmeliyiz. Nasıl makyaj yaparken amaç yüzde göze batan kusurları kapatmaksa giyinmek de böyledir. Kıyafet seçimi yaparken vücudumuzu iyi tanımalıyız. Göğüs yapımız, kalça yapımız, bacak boyumuz, basenlerimizin yapısı, boyumuz, kilomuz bunların hepsini göz önünde bulundurmalıyız. Her markanın kıyafet kesimleri, ölçüleri birbiriyle uyuşmayabilir. Kıyafet alışverişi yapmadan önce bunları da göz önünde bulundurmalısınız. Kıyafet konusunda vücut yapınıza uygun bir tarz belirlemelisiniz. Sırf moda diye vücut yapınıza uymayan kıyafetler tercih etmemelisiniz. Kullandığınız pantolondan kemere, gömlekten elbiseye vücut yapınıza uygun seçimlerde bulunmalısınız. Vücudunuzun şekline uygun kıyafetler seçerken modellerin yanı sıra renk ve desenlere de dikkat etmelisiniz. Dikkat çeken, saklamaya çalıştığınız bir bölgenizde parlak, canlı renkler kullanmamalısınız. Kilolu bir vücut yapınız var ise karışık, enine çizgili desenler olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir. Çok zayıf, uzun boylu bir yapınız var ise boyuna çizgili desenler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

Göğüs Büyüklüğüne Göre Elbise Seçimi

  • Küçük göğüsler, dar omuz ve aşağıya doğru genişleyen kalça ve basenlere sahip bir vücut tipine göre kıyafet seçerken;  vücudunuzun üst yapısını saracak tarzda bluzlar tercih edin. Düşük bel pantolonlardan, ara boy eteklerden kaçınmalısınız. Bol salaş pantolonlar kullanmamalısınız. Etek, pantolon gibi alt beden kıyafetlerinizi koyu renklerde seçmeye özen gösterin.
  • Büyük göğüsler, geniş omuzlar, ince bel, ince kalçalar ve uzun bacaklara sahip bir vücut yapınız var ise; geniş kıyafetler kullanmaktan sakının. Bol tarzlardaki ceketlerden, kabanlardan kaçının, göğüs dekolteli kıyafetler tercih edebilirsiniz. İspanyol paça tarzlarında pantolon seçimi yapabilirsiniz. Belden oturan çan tarzı etekler seçebilirsiniz. Düşük bel pantolonlar seçebilirsiniz. Vücudunuza oturan gömlekler seçebilirsiniz.
  • Göğüs yapınız, omuz yapınız, ile kalça basen yapınız doğru orantıda ise dikdörtgen yapıda bir vücuda sahipsiniz demektir. Bu vücut yapısındaki vücut tiplerinin bacakları ince uzundur. Dar paça tarzdaki pantolonları seçebilirsiniz. Mini etek boylarını, uzun etek boylarını seçebilirsiniz. Düz yapıdaki elbiseleri tercih edebilirsiniz. Bacaklarınızı ön plana çıkarmaktan sakınmayınız.
  • Üst bedeniniz ince, göğüs ve omuzlarınız küçük yapıda, beliniz kalın yapıda, kalçalarınız geniş ve basenleriniz ince ise aşağıya doğru bollaşan tunikleri, ceketleri tercik edebilirsiniz. Üst bedeninize oturan gömlek ve bluzları tercih edin. Renkli kıyafet kombinleri yapabilirsiniz. Salaş yapıdaki elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Vücut Ölçüsüne Göre Kıyafet Seçimi

Büyük göğüsler, geniş omuzlar, ince bel, geniş kalçalar, geniş basenlere sahip bir vücut yapısında iseniz çok şanslısınız demektir. Vücudunuzu ön plana çıkaracak her türlü kıyafet seçebilirsiniz. Belinizde kullanacağınız ince kemerler, belinizin inceliğini ön plana çıkaracaktır. Düşük bel pantolonlar seçebilirsiniz. Bedeninizi saracak bodyler giyebilirsiniz. Bol kıyafetlerden uzak durun. Geniş gömlekler, geniş t-shirtler tercih etmeyin.

Kemik Yapısına Göre Kıyafet Seçimi

  • Minyon kemik yapısında bir vücuda sahipseniz bedeninizi saracak yapıda kıyafetler seçebilirsiniz. Taytlar, dar paça pantolonlar seçebilirsiniz. Mini elbiseler kullanabilirsiniz. Bol salaş kıyafetlerden uzak durmalısınız.
  • Geniş kemik yapısında, uzun boylu yapıda bir vücut tipine sahip iseniz; salaş elbiseler, salaş pantolonlar tercih edebilirsiniz. Mümkün olduğunca vücudu saracak kıyafetlerden uzak durmalısınız. Uzun etekler, şalvarlar tercih edebilirsiniz.

Vücut Tipine Göre İç Çamaşırı Seçimi

Vücut yapınız her ne yapıda olursa olsun; iç çamaşırı, korse gibi iç çamaşırı gruplarıyla vücudunuzdaki kusurları saklamanız mümkün olmaktadır. Küçük göğüs yapısına sahip kişiler, silikonlu, destekli sütyenler kullanarak göğüslerini olduğundan büyük gösterebilirler. Büyük yapıdaki göğse sahip kişiler bazı iç çamaşırı firmalarının satmakta olduğu bir beden, ili beden küçük gösteren sütyen çeşitlerini tercih edebilirler. Kalçalarınızın büyüklüğünden şikayetçi iseniz, kalçaları kavrayan korse türlerini tercih ederek kalçalarınızı olduğundan küçük gösterebilirsiniz.  Kilo alıp vermeden kaynaklı yada vücut yapınız gereği göbeğiniz var ise göbek toparlayıcı korseleri tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Stiletto Modelleri 2018 başlıklı makalemizde stiletto fiyatları, stiletto kombinleri ve stiletto markaları hakkında bilgiler verilmektedir.Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.