Güzelkız.com

Vücut Şekline Göre Korse Nasıl Seçilir


Vücut Şekline Göre Korse Nasıl Seçilir

Bir korse için alışverişi yaparken, başlangıçta mevcut seçeneklerin bolluğu ile kendinizi bunalmış hissedebilirsiniz. Önceden doğru miktarda bilginiz olmadan, bir korse seçme yapısal veya estetik vücut tipinize yakışmıyor olabilir.Daha güzel ve şık hissedeceğiniz korse seçmek kesinlikle önemlidir. Ama bu korsenin gelecekte herhangi bir uzun vadeli sorunları önlemek için vücudunuza uygun olanı kullanmak çok daha önemlidir.

Vücut Şekline Göre Korse Modellerinde 3 Farklı Vücut Tipi Vardır

Önce vücudunuzun şekli için doğru ve düzgün korseyi belirlemek için  sahip olduğunuz vücut tipini anlamak gerekir. Bu temel yapmanız gerekendir, ama bu alanda bilgi beklenebilir gibi yaygın değildir. Korselerin üç ana gövde tipi vardır.

İlk Modern Şekil var. Bu vücut tipi olan kadınlar bellerine karşılaştırıldığında küçük kalça ve kaburgası var. Onların rakamları daha fazla veya daha az düz yukarı ve aşağı ve çok düzgün bulunmaktadır. Kum saati Şekil en sık klasik 1950’lerde ile ilişkili bir vücut şekli. Bu kadınlar iyi dengelenmiş kalça ve büstleri yanı sıra çok tanımlanmış belleri var. Omuzları hafifçe yuvarlatılmış ve kalça ile uyumludur. Son ama en az,  armut şekli ile kadınlardır, kalça ile karşılaştırıldığında küçük büstleri ve tanımlı belleri var. Bu vücut tipi için Kim Kardashianı düşünün.

vücut şekline göre korse nasıl seçilir 2017

vücut şekline göre korse nasıl seçilir 2017

Vücut şeklinizi belirledikten sonra,sizin için  en rahat, destekleyici ve şık gösterecek korseyi seçmeniz gerekir. Doğru korse birbirine paralel dantel kanalları olduğunu unutmayın ve arkada 2-3 inç boşluk olacaktır.

Modern Vücut Şekli için Korse

Bu korsenin nasıl uyduğuna dikkat etmek çok önemli. Ince ayrıntıları ile ayarlamanız gerekirse doğru tarzda konum veya belirlemenize yardımcı olabilir. Modern vücut şekline hitap eden korse olması sizin için önemli değildir. Hem ince ve kıvrımlı kızlar da bu vücut tipinde olabilir. Senin korsen kalça ve kaburga ile vücudunuza aynı hizada oturmalı ve bel bağcıyı kapatmanız gerekir. Modern bir şekil ile kadınlar çok düzgün vücutlu ve küçük bir korse olduğunda, belden bağcık kapatmak zor olmaz. Kalça ve kaburga gayet uyacak, ama başka bir yerde sorunları bulabilirsiniz. Çok düzgün vücutlu ve çok büyük bir korse, tam tersi sorun yaratır. Bel bağlama kapanacak ama kalça ve kaburga çok fazla ekstra alana sahip olacak.

vücut şekline uygun korse seçimi

vücut şekline uygun korse seçimi

Kum saati Vücut Şekli için Korse

Bir kum saati figürü ile kadınlar Bağcıklar arasında oluşacak büyük boşlukları önlemek için hangi korse seçmesi gerektiğini iyi anlamalı. Senin korsen çok küçük ise, korse üst ve alt kısmında dantel arasında büyük boşluklar bulacaksınız. Ancak, yine de orta kapatmak mümkün olacak. Ayrıca kalça ve üst ve alt dışarı çıkmış kaburga bulacaksınız.Bunun için bedeninize tam uygun modeli satın almalısınız.Çünkü bel, göbek, karın incelten ve düzleştiren korseler çok pahallı ve bir kere alıyorsunuz.

kum saati vücut şekline uygun korse

kum saati vücut şekline uygun korse

Armut Vücut Şekli için  Korse

Bir armut vücut şekline sahip kadınlar için, kalça ve kaburga ile ilgili sorunlar yanlış oturuş  vb sizi uyaracaktır. Kalça için korse alt dışarı çıkartan olan ve alt dantel açıksa, korse kalça için yeterince büyük .. Senin korsen giydiğinde tamamen bağcıklar kapalı ve ama kaburga etrafında çıkıntılar hala varsa, o çok büyük. Bu sorunları önlemek için iyi seçimler yapın.

armut vücut şekli için korse seçimi 2016 2017

armut vücut şekli için korse seçimi 2016 2017

Eğer vücut şeklinizi öğrendikten sonra, size mükemmel uyan korseyi seçerseniz  kalça, kaburga ve bel nasıl uyduğunu göreceksiniz. Yukarıdaki bilgileri kullanarak, en yaygın uyum tuzaklarından kaçınmanız mümkün olacak.

 

Bir önceki yazımız olan Tül etekler nasıl giyilir 2017 kombinler başlıklı makalemizde bayan, kadın ve kız hakkında bilgiler verilmektedir.Vücut Şekline Göre Korse Nasıl Seçilir YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] İlgili: Vücut Şekline Göre Korse Nasıl Seçilir […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.