Güzelkız.com

Vücut piercingleri 2017


Vücut piercingleri 2017

Vücut piercingleri 2017, İyileşme süreleri ve Bakımı

Vücut piercingi, birçok nedenden ötürü yaygın olarak uygulanan vücut yenileme biçimidir. Açıkça ifade etmek gerekirse, vücuda delme işlemi, takı ile süslemek için vücudun bir kısmını delmektir.

Vücut piercingleri, neredeyse her kültürde yapılan, dünyanın dört bir yanında ve neredeyse geçmişten günümüze yayılmış gibi görünürler. Bazı piercing’lerin manevi ve dini özelliklerden kişisel önemi anlamlarına kadar derin anlamları vardır, diğerleri toplumsal tanımlayıcılardır ve diğerleri hala tamamen süslemedir.

Genel olarak bakıldığında, vücut piercingleri çeşitli nedenlerle var olduğuna şüphe yoktur. Vücut piercinglerinin en yaygın türleri kulak bölgesi piercingidir. Küpeler herhangi bir yerde en popüler takı seçeneklerinden biridir, hatta bir klip sürümü içerisindedir.

En çok piercing için Guinness dünya rekoru sahibi bile var. ‘Most Pierced Woman’ için kayıt Elaine Davidson tarafından Mart 2010’da 6,725 piercing ile yapılmışken, ‘Most Pierced Man’ için kayıt 453 puantajla Almanya’nın Dortmund şehrinden Rolf Buchholz tarafından belirlendi.

Piercingler bir vücut tadilat metodu olarak kabul edilir ve titizlikle düzenlenir. Profesyonel piercingciler el becerilerini ciddiye alırlar. Müşterilerinin sağlığı, güvenliği ve konforu sadece piercingciler için değil aynı zamanda sadece itibarlarıyla sınırlı olmayan nedenlerle çalıştıkları dükkanlar için de çok önemlidir.

Vücutta çok çeşitli piercing çeşitleri mevcut olduğundan, araştırma yapmanız zorunludur, bu çok önemlidir! Pek çok piercingci , yaygın olarak kafası karışık piercinglerin farkındadır ve ne istediğini bildiğinden emin olmak için açıklığa kavuşturmak veya düzeltmekten  mutlu olur.

Klitoral delme terimi, çok yaygın olarak karıştırılan piercinglerden sadece birine örnektir, ancak yaptırabilceğiniz vücut piercinglerinin ve her biri için ortalama iyileşme sürelerinin tam bir dökümüyle ilgili endişelenmeyin.

Vücut piercinglerinin kökenleri ve türleri hakkında her şeyi öğrenmek, her bir vücudun delme ve diğerlerini iyileştirme sürelerini ve daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin!

• Vücutta Piercing Türleri

• Kulak Piercing
• Yüz Piercing
• Burun Piercing
• Ağız Piercing
• Dudak Piercing
• Dermal Piercing
• Göbek Piercing
• Genital Piercing

• Vücutta Piercing için bakım
• Sağlık Hususlar
• Piercing Ağrısı
• Reddetme ve Göç Piercing  ne olacak?
• Enfekte Piercingi Tedavi
• Vücutta Sahte Piercing
• Evde Piercing

  Piercinglerin Kökenleri

Vücut Piercing işleminin en eski kanıtı, 5300 yaşında, 11 mm ölçülü bir kulak delici aleti ile bulunan ‘Iceman Otzi’ mumudur. Sanat eserleri ve mezar siteleri piercing’lerde takılacak takı dahil tasarımlar sergilerken, delikli bir mumyanın gerçek bulgusu en iyi kanıtıdır.

Vücudun delinmesinin kökenleri kolayca ve yüksek tartışmalara neden olmasına rağmen, dünya genelindeki her kültürde bulunan bir uygulama olduğu için, kime ait olmaktan çok, ne zaman bir argüman haline geliyor. Vücut deliciler vücudun her yerine yayıldı, en yaygın piercingler kulaklarda, burun bölümlerinde ve genitallerde bulundu.

Vücut Boyu Piercing Çeşitleri

Kulak Piercingleri / zımbaları

Kulak piercingi en yaygın Piercing türleridir.Standart kulak lobu Piercingi, aynı zamanda en sosyal kabul görmüş Piercing olsa da, bu piercing’lerde bile, birçok okulda ve hatta takılabilecek takı türleri üzerinde bazı düzenlemeler var.

En az 10 farklı türde bir kulak Piercingi var, ancak son sayı 15’e yaklaşıyor. Çeşit muhteşem ve ilginç, kendi estetiğinizi özelleştirmenin çok sayıda yolunu sunuyor. Birkaç piercing türünü birbirine bağlamak için tasarlanmış küpeler bile var.

Kulak Piercinglerinin temizlenmesi ve bakımı kolaydır ve randevu almadan gümüşcülerde ve kuyumcularda yapılabilir.Alerji yapabileceğinin farkında olmalısınız. Önce Piercing’lerin yerleri temizlenir ve ekleme noktaları işaretlenir.Sonra delinir. Temizleme talimatları ve bakım talimatları genellikle delikten sonra verilir ve yapılması çok kolaydır.

İşte kulak Piercinglerinin farklı türlerinin dökümü.

• kulak memesi piercing en yaygın olanlarıdır. Bu tür piercingler neredeyse ağrısızdır, çünkü bunlar kıkırdak yoludan geçmezler .

Standart lob piercingi tipik merkezli kulak memesi piercingidir. Küpelerden ölçü aletlerine, sarkan küpelere ve çemberlere kadar bu tip delici için tasarlanmış küpelerin sayısı üzerinde neredeyse hiç sınır yoktur.
Vücut Piercing Çeşitleri: Kulak Piercingleri – Standart Lob Piercing

Üst lob piercing ikinci kulak Piercingi olsun ve biraz daha yukarıda tipik olarak bulunmaktadır.

Enine lob piercing büyük bir görünüm var ve yatay yapılır. Bağlanmamış kulak tıkaçları olan kişiler için genellikle bir çubuk küpe ile donatılmış olan delici uçlar veya kulak memeleri tutturulmuş olanlar için kıvrık dikenli kertikler kulak küpesinin uçlarının hem kulak altının hem sağ hem de sağ ucunda ön ve arka.

• Kıkırdak veya helezon piercing kulağınızın üst kısmına doğru kıkırdak da herhangi Piercing vardır. Bunlardan en havalı örneklerden bazıları sonuna kadar yol alanlar.

• Bir tragus Piercingi alt bölümünde veya yüzünüze kulak bağlayan kıkırdakda flep bi  Piercing yapılır. Trajik bir delme işlemi tamamen iyileşmek için 4 ila 8 ay sürer.
• Bir anti-Tragus delici doğrudan kıkırdak iç kısmında Tragus’un karşısındaki delici. Anti-tragus delme genellikle iyileşmek için 4 ila 8 ay sürer.
• Conch piercing kulak içinde alt kıkırdak ve 2 farklı delici seçenekleri var. Conch piercing’leri, iyileşmek için 6 aydan tam bir yıla kadar her yerde geçerlidir.

Dış kulak piercingler kulağın dış kabuk piercingidir.
Iç kabuklu piercing kulak merkezinde yapılan ve kulak kanalına bitişik olan Piercing.

Endüstriyel piercing
• Bu Piercing aslında kulağınızın üst kısmında kıkırdakla bitişik noktalarda 2 piercingin bir kombinasyonudur. Başlangıçta düz bir çubuk ikisini birbirine bağlamak için kullanılır, ancak iyileşmeyi en başta teşvik etmek için, asgari olarak ilk yıl ya da 7 ay içinde 2 boncuk halkası kullanmak daha iyidir. Endüstriyel piercingler iyileşmek için yılda 6 ay sürerler.

Kulak memesi dış kenarı Piercingi 
• Bir yörünge Piercingi aslında kulak memesi dış kenarı boyunca 2 kulak memesine piercing bağlı bir dizi. Genellikle iyileşmek için 6 ay sürer.

Rook piercing
• Rook piercing tragus üstünde ve kabuklu üst yarısınai kulağın üst eğri arasındaki kıkırdak da yapılır,  genelde 6-10 aylık iyileşme süresini gerektirir.

• Kula dokusunun iç bölümünde kıkırdaktan geçer. Keskin piercing tam olarak iyileşmek için 8 ay gerektirir.

• Bir üçlü sarmal piercing : arka arkaya sarmal piercing üçlüsü. Üçlü sarmal piercing , sık sık tek bir çarpıcı spiral şeklindeki mücevher parçasına veya saplamaların üç kopyasına bağlı değildir. Bu piercing’lerin tamamen iyileşmesi 6 ila 10 ay sürer.

Yüz Piercingleri

Yüz piercingleri  aslında geniş bir piercing yelpazesine sahiptir. Kaşlar, burunlar ve dudaklar hepsi yüzde oldukları için, ‘yüz piercingleri’ terimi altındadır.  Yüz piercing için Guinness Dünya Rekoru şu anda yalnızca Arjantinli Maria’nın Axel Rosales tarafından 280 yüz piercingi ile gerçekleştiriyor. O, Şubat 2012’den beri bu rekoru elinde tutuyor.

Kaş piercingleri

Kaş çevresindeki piercinglerin çoğu yüzey delici olarak kabul edilir. Yüzey delme işlemleri, diğer piercing türlerine göre daha çok reddedilme eğilimindedir ve piercing teknisyeninin uygun takmak için teknik ve uzmanlığına büyük ölçüde güvenir. Yüzey delme işlemi, mücevheratın dışarıya çıkma ihtimalini azaltmak için yeterli cilt ve çoğu durumda biraz daha ağır ölçü aletini gerektirir.

Dudak-burun piercing’leri

Dudak-burun piercing’leri daha derin derinliktedir.Burun delme işleri, dünyanın en yaygın ikinci  piercing’leri olmasına rağmen neredeyse eşit derecede kabul görmeleri şaşırtıcı değildir.

• Kaş piercing yatay kaş arasında ya da dikey kaş yoluyla yerleştirilebilir. Dikey kaş piercing’leri daha yaygındır. Kaş delici bir yüzey delici olarak kabul edilir ve bu nedenle ona göre bakıma ihtiyaç duyulur, bu da bazı diğer piercinglerden daha reddedilme eğiliminde olacağı anlamına gelir. Bu tür piercingler genelde iki ila dört ay içinde iyileşirler ve bir halka veya kavisli bir takı ile süslenirler.

Yatay kaş piercingleri genellikle kaşın üst sırtı üzerinde yapılır.

Dikey kaş piercingleri kaşın sırtından yapılır ve en yaygın olarak merkezin dışından veya kaş ucundan çok yakınlardadır.

• Anti-kaş piercing sadece hafif bir açıyla ve sadece elmacık kemiğinin üst üzerinde gözün dış köşesinde aşağıda yapılır.
• Yanak piercing veya girinti piercing ışıltı gamzeler yanılsaması yaratmak için tasarlanmıştır. Dimple piercingler popülerdir ve bileğinizin doğal olarak bulunduğu yerlere (eğer varsa) delik açabilirsiniz. Hatırlanması gereken en önemli şey, yerleştirmenin parotis kanalını tıkamamasıdır. Parotis kanalı tıkanırsa, tükürük yanağın dışına sızabilir ve düzeltmek için koterizasyon gerekecektir.
• Göz kapağı piercing belirtildiği gibi, göz kapaklarının üzerinden piercing yapılır, genellikle yerleşimine bağlı olarak barbells ile yıpranmış olan, yüzük takılır. Sık görülmese de göz kapağı piercing’leri şaşırtıcı bir sayıda mevcuttur. Göz kapağından geçen porsiyonlar, göz alerjisi olan herkesin söz etmemesi gereken tarzdır. Yapımı sırasında ve aşınma ile kolayca hasara ve artan riske neden olabilir.

Burun Piercingleri

Burun delme işlemi, dünyadaki kulak deliklerine popülerlik açısından ikinci sırada yer alır. Burun delme işlemleri, burun deliğinin kıkırdağı veya cildinin herhangi bir yerinin delinmesi olarak kabul edilir; burun deliği delme işlemi en yaygın seçenektir.

Burnun piercing’leri genellikle Hint ve Afrika kültürleriyle ilişkilidir; ancak Güney Amerika, Kanada, Japonya’da ve genellikle Afrikalı ya da Hint kölelerinin götürüldüğü her yerde görülürler. Bu burun delme piercing’leri, önem veya kullanımda kaybolma veya kaybolma belirtileri olmadan istikrarlı bir şekilde popüler kalırlar.

• burun deliği piercing çeşitli Asya kültürlerinde önemi çok ve Avustralya Aborijin kültürün de var. Burun delme piercing’lerini kullanan Afrika kültürleri olsa da, bunlar minimum düzeyde tanınmaktadır.

Nostril piercing, mücevherat için tasarlanmış küçük piercinglerdir ve burun deliğinin süslemeleri, en çok tercih edilen seçenek olan saplama ve halka ile boyut ve yapının yanı sıra ayrıntı düzeyinde değişiklik gösterebilir. Çoğu durumda, burun deliğinden bir kulak delici bir zincire bağlanır ve dünya çapındaki en popüler iki delici yeri bir çok yetenekle birleştirir.


• Köprü piercing sağ gözlerine veya biraz daha düşük arasında, burun üst kısmında bulunan deri yoluyla yapılan bir piercing . Tipik olarak düz ya da kavisli barbelller köprü piercing’lerinde takılır ancak bazı durumlarda hala yüzük vardır.
• Septum piercing dikkatlice burun kıkırdağı ve burun tabanı arasındaki ‘tatlı nokta’ yerleştirilir. Burun sinirleri sayısı, bazıları için daha acı verici bir hale getirebilir. Septum piercing’lerinde birçok takı seçeneği bulunur.
Oral Piercingler

Oral piercing, özellikle dilde piercing çok hızlı bir şekilde iyileştirici piercingtir. Şişkinlik ortaya çıksa da, genellikle 10 ila 14 gün arasında kaybolur ve tamamen iyileşmek için 3-4 hafta sürer. Şişkinlik ve başlangıç ​​delici rahatsızlık verici olsa da, dilinde piercing  ve diğer piercingleri olan çoğu insan, dili delmenin en az ağrılı yöntem olduğunu bilir.

Endişelenenler dilinizi ısırmaya benzer değil! Delikli bir dil, ısırılmış dilden çok daha az acı vericidir. Kurulduktan sonra, bu piercinglerle ilgilenmek nispeten kolaydır, çoğunlukla günde iki kez, alkolsüz anti mikrobik bir gargara ile birlikte durulamanın yanı sıra, günde iki kez 8 oz’luk bir miktarda evde karıştırılabilen bir salin solüsyonu ile durulama gerektirir ¼ çay kaşığı iyot içermeyen deniz tuzu ile ılık su.

• Dil piercing genellikle dilin merkezine doğru tek bir delici olarak yapılır, ancak birçok insan bazen türleri birleştirerek seçim yapar.

Orta hat dili piercing’leri, genellikle merkeze yakın (yatay olarak) ve dil ucundan yaklaşık 1.9 cm uzaklıktaki, en sık seçilen dilli delici tiptir.

• Web piercingler dil frenulum yukarıda belirtilen piercinglerinden, hem de gülen dahil üst dudak ve diş eti arasındaki deri yolunda yapılır.

Dudak  piercingleri

Dudak piercing’leri genellikle şık bir görünüm için iki piercing kombinasyonudur. Çoğunlukla septum delici ve iki veya daha fazla dudak delme stili ile birleştirilirler. Bazı dudak piercingleri, Marilyn Monroe ve Madonna gibi ikonların güzellik markalarını taklit etmek için tasarlanırken, diğerleri yılan ve örümcek ısırıkları gibi çılgınca popüler olanları doğayı taklit eder. Seçenek çeşitliliği, vücut tadilatına katılmak için bunu gerçekten özelleştirilebilir bir yol yapar.

Çoğu dudak piercingi, bölgeye bağlı olarak iyileşmek için üç ay alır ve genellikle kıkırdak eksikliği sayesinde kulak memesi yanında en az acı verici delici seçeneklerden bazılarıdır. Çünkü bu dudağın ağzınıza çok yakın olması. dudaklarınızda veya ağzınızda olması alışması zor olabilir.

Yemek sırasında dikkatli olmaya özen gösterin ve şişkinliği azaltmak için soğuk gıdalar, dondurma ve soğuk sütün tadını çıkarın ve iyileşme sürecinin daha uzun sürmesine neden olabilmesi için tütünden sigara içmekten ve çiğnemekten kaçının.

Dudak piercing’leri, kulak piercing’lerinin yaptığı gibi, zengin ve çeşitli geçmişe ve şimdiki kullanıma sahiptir. Dünyanın çeşitli yerlerinde dudak piercing’leri, Mali’deki Dogon kabilesi ve Etiyopya’daki Nuba kabilesi gibi, giyenlerin dini hiyerarşisini gösterebilir.

Çok farklı seçenekler olduğundan görünür ve ilginçtirler ve hemen hemen ağrısızdır, dudak piercingleri bugün estetik nedenlerle çok popülerdir.

Dermal ve Mikro Dermal Piercingler

Deri ve mikro deri piercing’leri, tek nokta piercing olarak da bilinir. Bu piercing çeşitleri vücudun düz bir yüzeye piercing olarak yerleştirilir ve herhangi bir yere yerleştirilebilir ve hayal gücü için çok fazla yer kalır. Bu tür piercing’ler, mikro-dermal implantlar olarak adlandırılan ve benzer bir görünüm oluşturabilen daha karmaşık transdermal implant ameliyatlarından daha hafif bir versiyon olarak düşünülür.

Bu piercing’lerle, piercingin bir ucu görülebilir. Dantelli ve mikro dermal piercing’in şu ana kadar çok popüler olduğu başlıca nedenlerden birisi, ‘yüzen’ görünen piercing’lerle desen veya desen oluşturma fırsatı.

Bu tür piercing’ler genellikle takılması bir saat kadar sürer ve vücut dokusunda derinin hemen altındaki mikro-dermal delmeyi takmak için bir iğne veya bir “zımba” kullanarak yapılabilir. Delgi daha hızlı ve daha az acı verici, bu yüzden sıklıkla kullanılan yöntem budur.

Kurulumun yapılacağı nokta tespit edildiğinde sterilize edilir ve tüm piercingler gibi bir cerrahi işaret ile işaretlenir ve sonra iğne cildi ayırmak için kullanılır veya dermal zımba, bir poşet oluşturmak için kullanılır. Biraz doku kaldırmak. Ancho cildin altına konur ve görünür kuyumcu cerrahi forsepsle yerine konur.

Bu piercingler düz bir cilt yüzeyi ile vücudun herhangi bir yerine yerleştirilebildiğinden, tasarım seçenekleri sonsuzdur ve karmaşık tasarım seçeneklerine kolayca rastlamak çok eğlenceli olabilir.

• Göğüs piercing.  Bunlar mikro dermal piercing veya bazen iki çıkıntılı uça sahip bir çubukla delinen bir yüzey olarak yapılabilir.
• Korse piercing genellikle en az iki taraflı yapılabilir, ancak bazen daha ayrıntılı bir tasarım bir şerit izin ya da iki bir korse  görünüm oluştururken onlar aracılığıyla bağcıklı olması olan dermal piercing olarak yüklenir. Dantelli desenler için sonsuz seçenekler ve bol çeşit muhteşem varyasyonlar var.
• Yüz dermal piercing genellikle cilt sağ elmacık kemikleri üzerindeki alana konur.
• Boyun dermal piercing enseye yerleştirilir ve başlangıçta kırmızı ve şişmiş görünecek, ancak daha sonra onlar her yerde çarpıcı görünüyor. Bazıları boynunun kenarına yaptırıyor.
• Parmak dermal ve bilek piercing tek ya da birden fazla parmaklarını vurgu mücevherle yüzen görünümünü sağlayan popülerdir. Bu dermal piercingler popüler olmalarına rağmen genellikle tavsiye edilmez, çünkü parmaklar ve bilekler sürekli olarak kullanılırlar ve delme işleminde şişme olayından bu yana normal aktiviteleri rahatsız edebilirler.

• Sırt ve kalça dermal piercing tipik piercing, arka alt sırt kısmında ama neredeyse her alanda yerleştirilir. Kurulduktan sonra, yumuşak yüzeylerde uyumak önemlidir; zira sağlam döşekler zeminler rahatsızlık, ağrı şişmesi ve hatta reddine neden olabilir.

• Dermal ve mikro dermal piercing dövme ile bir baz neredeyse vücudun herhangi bir yerinde deride altında implante edilir; Dekoratif tabanın alt kısmı cilt ile aynı hizada olmalıdır.

Göbek deliği piercingi

Göbek piercingi karnın etrafında ciltre delinir. En geleneksel göbek piercingi göbek deliği üzerindeki yapılır.

Gerçek göbek düğmesi, göbek düğmesi boşluğunun üst kısmında delinmez. Bu şekilde delme işlemi genellikle göbek deliğinin üzerinde yüzen sarkan bir mücevher veya cazibeye sahiptir. Göbek deliği çevresinde daha ilginç tasarımlar için çeşitli yerlerde yapılan göbek delici piyanolar var.
Kadınlar İçin Genital Piercingler

Kadınlar için genital piercing, estetik değerden fazlasını sağlar, ancak zevk de sağlar. Bazı kadın anatomileri için uygulanabilir olsa da hemen hemen her tür kadın genital piercing belirli saygın bir zevk sağlar. Her kadın her piercing’i alamaz.

Temizleme ve delme için bakım, ancak, tutarlılık ve biraz diğer delici konumunu göz önünde bulundurarak daha ilgili. Sıkı kot pantolon ve tozluklar iyileşme sürecini çok rahatsız edebilir ve dikkatli değilse daha uzun sürebilir. Genital sağlığı korumak için temizleme işlemi sırasında önlem olarak ilk iki hafta boyunca yalnızca duş almak ve salin solüsyonu kullanın.

Hem genital piercing hem de temizlikle ilgili ideal durum onları duşta temizlemektir. İyileşme süresi çılgınca değişebilir ve bu nedenle iyileşme adımlarınıza dikkat etmeniz zorunludur ve zaman geçecektir.

Piercing Yaptırırken ve Yaptırdıktan sonra Yapılmayacaklar

• Nerede olursanız olun veya deliğinizin türünün ne tip olursa olsun, yeni delme makinenize dokunmadan önce ellerinizi temizleyin.

• Delikli bölgeyi günde iki kez temizlemek için anti-bakteriyel bir sabun kullanın.

• İyileşme sırasında ekleminizi temiz ve kuru tutun ve enkaz (saç, tiftik vb.) Bulunmaması en iyisidir.

• Özellikle mücevheratın yerini temizlemek için kullanırken, delici mücevherlerinizle ilgili talimatları uygulayın.

Yapmayacağın şeyler

•  İyileşme sırasındaki piercingi etkenlerin hareket ettirilmesi yara izi veya malformasyona neden olabilir ve ellerinizi yıkamadıysanız enfeksiyon olasılığını artırabilir

• İyileştirirken kanınızı sulandıracak aspirin, alkol gibi şeyler almayın, kanamayı artırabilir ve rahatsız edici şişliğe neden olabilir.
Sağlık Hususları

Bir delme işleminin profesyonel bir delici tarafından gerçekleştirilememesi için çeşitli nedenler vardır. Çoğu durumda, saygın bir delici veya hatta piercing konusunda uzman olan doktorlardan fikir almak muazzam bir yardımcı olabilir.

Profesyonellerin kararlarına saygı göstermek önemlidir, çünkü sadece çizgide ünlerini değil aynı zamanda sağlık ve güvenlik için en iyi niyetleri de vardır. Profesyonel bir piercingci ikinci bir görüş talep edebilir veya delici delme işlemini inkar etmenin birkaç nedeni vardır.

• Piercingci , istenen delme işlemi için yeterli eğitime sahip değildir. Bu, özellikle yüksek risk faktörü olan çok nadir görülen piercing’lerde geçerlidir. Eğer delici uygulama veya konseptten rahatsız oluyorsa ve iyilikten daha fazla zarar verebileceklerine inanırsa, delici işlemi yapmamayı seçebilir.

• Otoimmün bozukluklar, şeker hastalığı, hemofili ve diğer bazı tıbbi durum delici prosedür üzerinde olumsuz etkilere neden olabilir veya iyileşme sürecinde sorunlara neden olabilir.

• Delme yeri doğal olarak veya cerrahi olarak düzensizdir. Bu, deliğin yerleşimini daha zor, hatta olmamasına rağmen acı verebilir.

• Aşınma, yara izi, kızarıklık, lezyon topakları veya çarpmalar gibi bir deri anormalliği vardır.

• Profesyonel delici tarafından YAPILMAYAN piercingler, uygun şekilde iyileşemeyebilir veya hiç iyileşemez.

• Göbek, meme başı ve diğer bazı piercing’lerin birkaç nedenden ötürü önerilmemesi nedeniyle gebelik (şu andaki, hamile kalma veya hamilelik niyetinde olma), piercing seçeneklerini etkileyebilir.

İyileşene kadar, piercing açık bir yaradır.
Vücut gebelik sırasında çok şey değiştirir ve bu, delinmenin iyileşme, yerleştirme ve rahatlığını etkileyebilir.
Göbek, meme başı ve birçok kadın cinsel piercing tüm gebelik ve annenin değişen vücut etkilenen UNSURLAR bir çok sitede bulunmaktadır.
• Kalp rahatsızlıkları, bununla birlikte, bir doktorun rızası ve bazı durumlarda koruyucu bir antibiyotik gibi yollar var, ancak öneriler yalnızca bazı hastalar için geçerlidir. Gerçekten, herhangi bir kalp rahatsızlığına sahipseniz, bedeninizi yine de değiştirmeye yönelik adımları atmadan önce doktorunuza danışın daha iyidir. Endişelere neden olan kalp hastalıklarına örnekler şunları içerir:

Protez kalp kapağı
Önceki endokardit
Kalp-damar hastalığı
Onarılmamış siyanotik konjenital kalp hastalığı
Vasküler hastalıklı kardiyak transplantasyon

Piercing ağrısı

Acı, bireye göre değişir ve dolayısıyla spekülatif olarak ölçmek zor. Bununla birlikte, belirli bir delme ile ilgili acının seviyesi hakkında piercing sorularınızı sormanın asla aptalca olmadığını belirtmek önemlidir. Bu kesinlikle hazırladıkları bir sorudur, cevaplamayı istemiyor veya kaçamak cevaplar veriyorsa bu yüzden oradan uzaklaşın!

Ne kadar iyi hazırlanırsan o kadar iyi olacaksın. Hazırlıksız olduğunuzu düşündüğünüz herhangi bir rahatsızlık hissi yaşarsanız, yol boyunca neler bekleyeceğiniz ve kimlerin kime başvurması gerektiği konusunda bir yürüyüş düşünebilirsiniz.

Ortalama olarak en az ağrılı piercingler, yüzey piercingleri veya pek çok sinir veya kas içermeyen bölgelerdir. Kulak kepçeleri, kaşlar ve normal göbek delici tabanları, en azından ağrılı piercing olarak kabul edilir, zira bunlar temelde yüzey piercingidir.

Bununla birlikte, farklı ağrı türleri de bulunduğunu ve hangi tırnak türüne bağlı olduğuna göre, hissedeceğiniz ağrı türünün de farklı olabileceğini düşünmeye değer. Bazı piercing’lerde 5 saniyeden az süren hızlı bir acı hissedeceksiniz, ancak daha karmaşık bir prosedür olan başka gerçek, tamamen ağrıdan çok rahatsızlık hissi devam ediyor.

En az ağrılıdan en acıya kadar olan ölçekte (genel rapora dayanarak), piercing’lerin birkaç örneği ve acı bir ölçekte bunların göreceli yerleştirilmesi yer almaktadır.

(Neredeyse) Ağrı Olmayan Piercingler

Bu birinci kategorideki piercing ağrısız ya da hemen hemen ağrısızdır. Hiçbir gerçek rahatsızlık duygusu yok, gerçek bir rahatsızlık yok. Çoğu kişi herhangi bir rahatsızlık hissetmemektedir ve bunun nedeni delinilecek alan çoğunlukla ince bir cilt parçasıdır. Yüzey piercinglerinin yapılması daha kolaydır.

• Kulak

• Kaşlar

• Düzenli Göbek Piercingleri

Kısa Süreli Acı Olan Piercingler

Bu ikinci kategorideki piercing hafif bir rahatsızlık verebilir veya sadece bir acı çekmesine neden olabilir, ancak genel olarak acı verici sayılmaz. Delme işleminde ağrı varsa, uzun sürmez.

Bunların her biri, neden olan ağrı türünden biraz farklıdır. Örneğin, dudak delici, ağrılı olandan daha rahatsız edici iken, dudak delici delikler başlangıç için acı verici olabilir. Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, oral piercing’lerin düzgün bir şekilde iyileşmesi için çok fazla özen gerektirmesi.

• Ters Navel Piercingleri

• Gülen suratlar

• Dil Web Piercingleri

• Üst dudak ağzı Piercings

• Nostril Piercingler

• Septum Piercingleri

• Dil Piercingleri

• Kulak Kıkırdak (başlangıçta ağrının iyileşmesi sırasında bu piercingler daha rahatsızdır.)

• Dudak piercingleri

Ağrılı ve Acılı Piercingler

Ağır veya rahatsız edici piercing son kategoriye girer. Bu piercingler neredeyse tümü kaslı sinir yoğun veya etli bölgelerden geçiyor ancak ağrı subjektiftir.

• Nipel Piercingler

• Korse Piercingleri

• Bazı Genital Piercingler

Vücudun  Piercingi Reddetmesi Nedir?

Piercing reddi, vücudunuz yeni delme işleminizin bir tehdit olduğuna karar verdiği ve itmeye başladığı ve tehdit olarak gördüğü nesneyi zorla ve dışarıda tutmak için kapanmasıdır.

Göç, cesedin delinmesini sağlayan süreçtir; Reddin belirtisi budur. Bir piercing göç etmeye başladıktan sonra, delme işlemi kaydedilmiş olsa bile, bir zamanlar iyileşmiş olsa da, bazı yara izi olacaktır. Herhangi bir piercing vücudunuzda göç edebilir, hatta iyileşmiş birkaç yıllık piercing reddedilebilir ve göç edilebilir.

Piercing reddetme ve göç en sık yüzey piercinglerinde görülür. Deliğin güvenliğini sağlayan cilt veya et miktarı ne kadar az olursa, reddetme ve göç riski o kadar yüksektir. Vücudunuz delici durumu kabul etmek zorundadır ve bazıları diğerlerine oranla daha çok reddedilir ve göç etmeye eğilimli olur. En iyi yerleştirilmiş delme bile kişiye bağlı olarak reddedilebilir.

• Ciltteki zamanla azalmayan duyarlılık ya da ağrı.

• Gevşeyen asılı takı, açık olması zaman alabilir, ancak halka veya çubuk gevşek görünüyorsa, taşır.

• Delme deliği de daha büyük görünebilir.

• Delinmenin geçtiği cilt takıları gösterecek kadar incedir.

Piercing Reddini Önleme

Göç başladığında, durdurmak neredeyse imkânsız, çok zor, bu nedenle önleyici tedbirler en iyi seçenektir. Bir kez delme işlemi 24 saatten az olursa, bandaj kullanmayı bırakmanız önerilir. Mikroplara ve bakterilere karşı bir bariyeri kaldırmak karşıt öngörülemese de, bandajın neden olduğu sürtünme delici bölgeyi tahriş edebilir ve reddetme şansını artırabilir.

Delici bölge enfekte ise vücut takılarını çıkarmayın. Bunun birkaç nedeni var ancak en önemlisi mücevherin çıkarılmasının delici noktanın çıkışlarının kapanmasına ve enfeksiyonun deriye daha da kilitlenmesine neden olması. Vücut takısını kaldırmaya karar verdiyseniz, enfeksiyon tamamen temizlendikten sonra yapın.

Hafif bir enfeksiyondan şüpheleniyorsanız ne yapacağınızı öğrenmek için profesyonel piercingi tezgahınızı ziyaret edin. Enfeksiyon, sirke kompresleri ve tuz emdikleriyle temizlenmezse, eğer ateş veya herhangi bir gerçek rahatsızlık gelişirse, doktorunuzla iletişim kurmak iyi ve güvenli bir bahistir.

Profesyonel piercingcilere danışın. Eğer delici ret ile uğraşıyorsanız, profesyonel delici, iyileşmeyi teşvik etmek ve ret olasılığını azaltmak için delici yerine daha küçük bir ölçü alabilir.

Doktorunuza ziyaret muhtemelen antibiyotiklerle sonuçlanır. Güvende olmanız daha iyidir, ancak antibiyotiklerin aslında reddedilmesini teşvik edebileceğini unutmamak önemlidir, ancak bir delme işlemi uygunsuz bir şekilde tedavi edildiğinden hiçbir şey kan yoluyla her yere bulaşmasına değmez.

Ona dokunma! Ne sıklıkta ellerinizi yıkarsanız yapın, bir noktada elleriniz kirli olur ve piercingleriniz kirli ellerle işleme tabi tutulduğunda reddedilir ve enfeksiyona neden olabilir.

Etkilenmiş Bir Piercingi Dikkate Alın ve Tedavi Edin

Enfeksiyonlarda anlatı işaretleri var. Kırmızı renkte iltihaplanmış deri delici çevresinin başında sadece delici bölge çevresinde olması bekleniyor. Profesyonel delici sana neyin bekleneceği ve neye dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi verir. Ne olursa olsun, bir enfeksiyonunuz varsa, piercingi kaldırmamalısınız. Ciddi endişeler bir doktor tarafından ele alınmalıdır, ancak mücevherin çıkarılması kesin bir hayır değildir.

Enfeksiyon, genellikle bakteriler, mikroplar ve mantarlar birikip bir enfeksiyona neden olabileceğinden, delme yeni olduğunda ortaya çıkar. Enfeksiyonla mücadele etmek için bir enfeksiyonun ilk evrelerinde sıkıştırıcılar kullanabilirsiniz.

Steril olan salin durulamaların kullanılması, alanı temiz tutmaya yardımcı olur ve alanı temiz tutmak zorunludur. Alan temizlendikten sonra bölgeyi kurutun ve kuru tutun sonraki önemli adımdır. Temiz kuru bölge, bakterilerin büyümesini ve enfeksiyonun daha da kötüye gitmesini önler.

Enfeksiyonlar çoklu seviyelerde sorunludur, en önemlileri, hayatı tehdit eden unsurlardan önce bile yayılabilir ve hasara neden olabilirler. Piercing bölgesinin bakım ve talimatlarını takiben, enfeksiyon, piercingi reddini önlemeye yardımcı olacaktır.

Tedavi basit veya kapsamlı olabilir, ancak fikir kaçınılmalıdır. enfeksiyon ilerlerse eylemleriniz daha erken ve daha tutarlı bir şekilde sonuçlanırsa sonuç o kadar iyi olur. Enfeksiyonlar geçmezse  piercing reddi ve göç olasılığı artırır.

Taklit / Sahte Vücut Piercingleri

İlgilendiğiniz görünüşü test etmek ya da profesyonelce yapılan piercing’inizi elde edene kadar taklit vücut piercing’lerini kullanabilirsiniz. Bazı piercingler basınç takıları, manyetik takılar ve sopa takılarla taklit edilebilir.

Bir göz atıp çekemeyeceğinizden emin değilseniz – sahte sürümü deneyin. Eğer piercing için para biriktiriyorsanız, sadece  sahte versiyonu deneyin. Çok korkuyorsanız veya reddetme eğilimindeyseniz veya anatominiz belirli bir delme işlemine izin vermese bile, neredeyse her zaman bir sahte piercingi olabilir.

Bir sahte piercingi takma bağlılığınıza bağlı olarak, son derece kaliteli bir dükkan ve rahatsızlık, renk değişikliği veya sorun yaratmayacak malzemeler diğer piercing’lerin yerine kullanılabilirler.

Manyetik sürümler, yeterince güçlü bir mıknatısı bulunan, kaliteli olanları elde ettiğiniz sürece güvenilirdir. Basıncı piercingi yerinde tutmak için belirli bir basınç seviyesi kullanarak çalışır.

Dil, burun, göbek, dudak, labret, Monroe ve kulak delicilerinde sahte vücut piercingi seçenekleri var. Onlar halkalar, klipler, manyetik saplamalar, sopa, taklit tapalar ve tapers. İstediğiniz seçenekleri mevcuttur, sadece kaliteyi göz önünde bulundurarak alışveriş yapın.

İyi, güvenilir incelemelerde yer alan yerlerden yüksek kaliteli metaller satın alın. Hiçbir iğne, iyileşme süresi ve rahatsızlık olmaksızın istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Bu esnada kullanıyorsanız, kolay bir kurulum ve delinerek yaşamanıza ve hazır olana kadar kızarıklık, şişme veya hassasiyetten endişe etmeden yeni görünümlerinizi test etmeye alışabilirsiniz.

Sahte piercingin  ek bir yararı da kalıcı hasarın olmamasıdır.

Faux piercings, çeşitli nedenlerle mükemmel bir seçenektir ve göz ardı edilmemelidir. Seçenekler göz önüne alındığında, sahte piercing’ler, neyi istediğini gerçekten öğrenmenin harika bir yolunu oluşturur. Etrafında dolaşın ve sizi neyin mutlu ettiğini bulun.

Vücut Piercinglerini Evde Yapabilir miyim?

Evdeki vücut piercinglerinde  yüzey delme işlemleri yapılması tavsiye edilmez. Reddetme, göç, enfeksiyon, uygun olmayan yerleştirme ve yaralanma, eğitimli bir profesyonel olmadan kolayca kaçınılamaz sonuçlardır; bu nedenle siz bu konuda profesyonel değilseniz, evde delici şeyler yapmak kötü bir fikirdir.

Profesyonel bir piercingci olsanız bile, delme işlemini kendiniz yapmak harika bir fikir değildir. delme en azından çarpık olma ihtimali daha yüksektir.

Piercing Çeşitleri 2017 / Galeri

Bir önceki yazımız olan En İyi İlkbahar Yaz 2017 Couture Güzellik Trendleri başlıklı makalemizde eyeliner, güzellik ve Güzellik Trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Vücut piercingleri 2017 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.