Güzelkız.com

Vücut Çatlakları İçin Tedavi Yöntemleri


Vücut Çatlakları İçin Tedavi Yöntemleri


Çatlaklar özellikle yaz aylarında kadınlar için önemli sorunlardan birisidir. Bikini ve etek mevsimi geldiğinde ve yazın daha rahat giyinmek ve rahat dolaşmak için her kadın vücudunda ki çatlaklardan kurtulmak ister. Hamilelik ve kilo alıp verme çatlakların asıl nedenidir. Ayrıca aşırı derecede hareketsiz bir yaşam, yaş alma ve de dengesiz beslenme de bu sorunun sebepleri arasında gösterilir. Bu gibi değişiklikler sonucunda derinin hemen altında yer alan dokularda yaşanan gerilme çatlaklara yol açar. Daha alt derilerde yer alan liflere de zarar verebileceği için bu sorunun çözümü de önemlidir. Sadece görünüm açısından değil derinin sağlığı açısından da çatlaklar için uygulanan tedavilerden yardım alabilirsiniz. Bu yazıda bu tedaviler hakkında bilgiler bulabilirsiniz. 

Çatlak tedavisinde Lazer Yöntemi 

Çatlakların derinden nüfus edebilmesi için radyo frekansları ve ışınlarla lazer yöntemi en çok başvurulan yöntemlerden birisidir. Yaklaşık olarak 3 ya da 5 seanslık bir lazer tedavisi ile çatlak sorunu çözülebiliyor. En çok tercih edilen ve en etkili yöntemlerden kabul edilse de bu nu tercih etmeyen hastalar için farklı yöntemler de mevcut. 

Dermoterapi Yöntemi

Çatlağın en belirgin özelliği çatlaklardaki açılmalar ve yarılmalar gözlenmesidir. Bu açılmalar dermoterapi yönteminde silindir şeklinde dermotol adı verilen aletlerle tedavi edilir. Çatlak olan bölgeye yıldız şeklinde bir işlem yapılır. Ayrıca mikro kanallar oluşturarak derinin kendini yenilemesi de sağlanır. Yenilenen bir deride çatlak daha az görülür.

PRP Yöntemi

Son yıllarda en çok başvurulan ve hem cilt hem de saç tedavisinde kullanılan PRP yönteminde hastanın kendisinden alınan kan bazı işlemlerden geçirilerek ve genç hücrelerin yoğunlaştırılmasıyla tekrar hastaya uygulanır. Bu şekilde cilt ve deri kendisini yeniler. 

Fraksiyonel Lazer Yöntemi

Lazer ışınları hem belirli bir yere kadar derinin alt tabakasına hem de üstüne uygulanır. En çok uygulanan bu yöntem de en çabuk sonuç alınan tedavilerden birisidir.

Karboksiterapi Yöntemi

Karboksiterapi de amaç derinin güçlendirilip daha kalın bir hale gelmesidir. Bu sayede deri yenilenerek daha pembe ve genç bir görünüm kazanır. 

Biodermogenesi Yöntemi

Bu tedavideki amaç ise yine cildin yaşlanmasına ve sarkmasına neden olan kolajen azalımı ve elastikiyetin kaybedilmesinin önüne geçmektir. Kan dolaşımının artması için oksijen uygulanarak yapılan bu tedavi de bir kaç seansın ardından sonuçlarını gösterir.

Pulse DYE Lazer

Bu yöntemde ise asıl hedef deride meydana gelen kızarıklıklardır. Henüz yeni meydana gelen çatlaklar için en etkili yöntemlerden birisidir. Damarlar üzerine lazer uygulaması yapılır. 

Icon Lazer Yöntemi

Bu tedavide ise derinin en alt yerlerine kadar bir ısı ve lazer uygulaması yapılır. Yüksek enerjiyle uygulanan lazer yönteminde ısı derinin alt tabakalarındaki hücreleri ve kan dolaşımını canlandırır. Bu tedavi sonucunda da 2 ya da beş seansın ardından belirgin bir düzelme görülebilir.  

Bir önceki yazımız olan Pantolon Giydirme Estetiği başlıklı makalemizde estetik fiyatları, estetik yaptıranların yorumları ve Pantolon Giydirme Estetiği hakkında bilgiler verilmektedir.Vücut Çatlakları İçin Tedavi Yöntemleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.