Güzelkız.com

Vücudunuza Mükemmel Kot Bulmak için 8 İpucu


Vücudunuza Mükemmel Kot Bulmak için 8 İpucu

Her kızın nasıl alacağını çok iyi bilmesi gereken tek bir kıyafet varsa, oda kottur. Fakat vücut kıvrımlarını gösterebilen ve stilinizi geliştiren mükemmel bir kot sahibi olmak oldukça zor. Nedense, mağazada asılı görünen kotu, aslında giydiğinizde farklı hissederseniz. Vücudunuzun şekli için uygun olacak mükemmel kot pantolonu seçme konusunda size sekiz basit ipucu vererek bu ikilemi çözmenize yardım ediyoruz.

1-Vücudunuzun şeklini belirleyin.

Seksi kum saati vücut şeklin mi var mı? Veya belki armut şekillisin? Belkide birazcık zayıf, yada o zaman artı boyutta olmalısın. Aşağıda, hangi türden kotların size en uygun olduğunu belirlemenize yardımcı olacak bir şekil kılavuzu bulunmaktadır.

  • Kum saati
    Kum saati figürlü kadınlar temel olarak herhangi bir kot pantolon giyebilirler. Geniş paçalı ispanyol bir kot pantolon veya süper dar modeli için seçimler yapabilir ve yine harika görünürler. Yine de, bir öneri orta beli olan ve genel olarak ince ve düzgün görünüş için düz bir model seçin.
  • Armut şekilli
    Armut biçimli kadınlar alçak gönüllü bir şey için razı olmalı.Yüksek bel ve dar paça inen pantolon tarzı kotlar onlarda güzel görünecektir. Bu kesme türleri dikkatleri kalçalarından alıp daha aerodinamik hale getirir. Ek olarak, hiçbir zaman süper konik bir şey giymemeliler.
  • Büyük beden
    Artı boyutlu kadınlar, hafif şekil almaya yarayan düz bacaklı modeller seçtikleri takdirde, kot pantolon üzerinde güzel görünecektir. Pantolon stili de işe yarayacak. Renk konusunda ise daha koyu tonları seçin. Tüm bunlar, her zaman istediği zayıflama etkisini yaratır.

Vücudunuza Mükemmel Kot Bulmak için 8 İpucu

2-Sizin için doğru büyüklüğü bulun.

Boyut etiketi tek başına, bir kot pantolonun vücudunuza mükemmel şekilde uyacak olup olmadığını öğrenmenin iyi bir yolu değildir. Her zaman üstünde denemelisin. Unutmayın ki kot normal aşınma nedeniyle zamanla biraz açılır. Ayrıca parmaklarınızdan iki tanesini arkadan bel kısmından içeri sığdırmaya çalışın. Tüm eliniz girebilirse, kot çok gevşek olur. Tek bir parmak yapabiliyorsa, o zaman çok sıkıdır.

uygun kot pantolon seçimi 2017 18

3-Hangi vücut parçalarını gizlemek istediğinizi ve hangisini göstereceğinizi bilin.

Bir kot pantolon, eğrilerinizi kolayca vurgulayabilirken, yanlış şeyleri de vurgulayabilir. Örneğin, dikkatinizi arka tarafınıza çekme istemiyorsanız, daha büyük cepli bir kot pantolon bulun. Küçük boylu  iseniz, küçük cepli ve yüksek bel stili bacaklarınızı uzatmaya yardımcı olacaktır. Yırtık kotlar da kısa boylularda iyi görünecektir.

vücut şekline göre kot pantolon nasıl seçilir

4-Erkek çizgisini denemekten korkmayın.

Tüm kadın kotları denemek sizi sinirlendirirse, o zaman erkek çizgisini kontrol etmenin vakti geldi. Bunlardan biri sana daha iyi uyar. Üstelik cepleri daha büyüktür.  Ayrıca, şık görünümler elde etmek için cebinde şirin tasarımlar oluşturabilirsiniz.

2018 kot pantolon trendleri

5-Unutmayın ki kotlarınızı kıstırıp değiştirebilirsiniz.

Bazen, bir çift kot doğru uyuyor, ancak doğru uzunlukta değil. Onları kestirmekten korkmayın. Paçaları kırpılmış kot bile düz bir bacak gösterecek şekilde yapılabilir.Üstelik kesip bırakılmış kot paçası şuan çok trend evde kendiniz bile yapabilirsiniz.  Küçük ayarlamalar yapmak da mümkündür. Bacakların daha ince veya kemerinin ayarlanmasını istiyorsanız, güvenilir terzi sizin için bunu yapabilir.

vücut şekline uygun kot pantolon seçimi 2018

6-Tüm yeni stiller sizin için uygun olmayabilir.

Klasik kesim kot almak, yeni moda olanlara göre nispeten daha kolaydır. Dolayısıyla, tarzınıza göre varsa ama vücudunuza bu doğru uymuyorsa, almayın. Moda için köle gibi görünmektense klasik bir kot ile güzel hissetmek daha iyi.

2018 kot pantolon modelleri

7-En iyi haldeyken alışveriş yapın.

Çoğu zaman, mükemmel bir kot pantolon bulma kötü  bir mücadele olabilir. Bir sabah vücudunuzdan nefret duyarak uyandırdıysanız veya biraz kilo vermek istiyorsanız, başka bir gün için alışverişi erteleyin. Unutmayın ki, giyinme kabininde  güvene ihtiyacınız olabilir.

vücut tipine göre uygun kot seçimi 2018

8-Keşfetmekten vazgeçme.

Genellikle kızlar ne tür bir pantolon satın almak istediğini bilir. Bununla birlikte, onun için iyi görüneceğini asla bilmediği başka stiller de vardır. Kot pantolon için alışveriş yaparken maceraya devam edin. Denemediğiniz sürece trend bir kota aşık olup olmayacağınızı asla bilemezsiniz.

doğru kot pantolon nasıl seçilir

Bu ipuçlarını takip edin ve mükemmel kot pantolon bulmanız mutlaka birlikte gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Tül etekler nasıl giyilir 2017 kombinler başlıklı makalemizde bayan, kadın ve kız hakkında bilgiler verilmektedir.
Vücudunuza Mükemmel Kot Bulmak için 8 İpucu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.