Güzelkız.com

Vintage Gelinlik Modelleri


Vintage Gelinlik Modelleri

Vintage, geçmişte yani yıllar öncesinde moda olan eşyalardır. Günümüzde eski tarz eşyalar moda olmaktadır. Kıyafetlerin yanı sıra aksesuar ve dekorasyonlar da eski tarz olabilmektedir. Eski renkler, kumaşlar, işlemeler vintage tarzını sevenlerin vazgeçilmezidir. Bu tasarımlara hemen her yerde rastlamak mümkündür. Günlük kıyafetler, abiye, gelinlik ya da ev aksesuarları, takılar gibi her eşyanın içerisinde olabilmektedir. Koltuklar, halılar, perdeler gibi dekoratif ürünlerde de rastlamak mümkündür.

Eski çağlarda anneannelerimizin babaannelerimizin kullandıkları her şey vintage olarak nitelendirilmektedir. O zamanların modasında neler kullanılıyor ise şimdilerde de vintage severler için bunu oluşturmak mümkündür. O zamanın zarifliği bu tarzla yeniden yansıtılmaktadır. Danteller, ince detaylar, değişik süslemeler bu zamanın modasıdır. Bu süslemeler Vintage gelinlik modellerine de yansımıştır. Vintage gelinlik modelleri, çok kabarık olmayan etekler, eldiven, şapka, saç aksesuarları ve uzun kollu modeller olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu modellerde daha çok sadeliğin getirdiği şıklık ön plandadır.

Vintage Gelinlik Ne Demek

Gelinlik, yeni bir hayata başlayacak olan bayanların en özel gününde giydikleri kıyafetlerdir. Çeşitli gelinlik modelleri mevcuttur. Her zevke ve her tarza uygun modelle çeşitli şekillerde karşımıza çıkmaktadır. Her sezon yeni gelinlik tasarımları mağazalar ve tasarımcılar tarafından yapılmaktadır.

Son zamanlarda bu tasarımlar arasında vintage modeller de mevcuttur. Vintage gelinlik, geçmiş zamanlarda moda olan gelinlik modelleridir. Eski tarzda ve sahilde düğün yapmak isteyenlerin tercih edebileceği gelinlik modellerindendir. Bu gelinlikler, fiziği gösteren çok kabarık olmayan, ince işlemeleri dantel ağırlıklı gelinliklerdir. Bu modellerde daha çok eldiven, şapka gibi aksesuarlar tercih edilmektedir.

Vintage Gelinlik Nereden Alınır

Vintage gelinlik modelleri, birçok gelinlik mağazasında satışa sunulmaktadır. Aynı zamanda daha özgün tarzda tasarımlar yapan gelinlikçilerde de mevcuttur. Gelinlik modellerinde çok fazla çeşitliliğe sahip olan mağazalardan vintage gelinlik modellerine ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda internet üzerinden de bu gelinlikler hakkında bilgi sahibi olunabilir.

Vintage Gelinlik 2017

Gelinlik modelleri her sezon yenilenmek ve yeni tasarımlar ile görücüsünün karşısına çıkmaktadır. Her sezon her çeşit ve her zevke göre gelinlikler tasarlanmaktadır. Vintage Gelinlik 2017 modelleri de eskiye oranla daha ince detaylara yer verilmiştir. Eski modeller biraz daha geliştirilmiş ve güzelleştirilmiştir.

Vintage’ın zarifliği 2017 sezonunda da vitrinleri süslemektedir. Vintage modelleri bayanların zarifliğini ve şıklığını zarafetle buluşturan modellerdir. Özellikle geçmiş düşkünü olan bayanların gözdesi şeklideki bu gelinlikleri görenleri hayran bırakıyor.

70’li Yılların Gelinlik Modelleri

Bu gelinlik modelleri genelde, etekleri çok fazla kabarık olmayan düz kesin veya hafif açılan etekleri vardır. Elbise model hâkimdir, gelinlikler üzerinde. Dantel detayları yoğunlukta ve taş işlemeleri yoktur. Şapka ve eldiven detayları ön plandadır. Aynı şekilde çeşitli saç aksesuarları da bulunmaktadır. 70’li yılların gelinlik modelleri, bazı gelinlikler uzun kolludur. Bu gelinliklere uygun saç modelleri de alttan dağını topuz, örgülü Helen topuzları ya da dalgalı açık saçlar olaraktır.

Vintage Gelinlik Fiyat

Gelinlik fiyatları her markanın ayrı ayrı olabilmektedir. Özellikle son zamanlarda Vintage modellerin tekrar moda olması ile birlikte bu modellerde fiyat artışı olabilmektedir. Her bütçeye uygun tarza fiyatlar da mevcuttur. Vintage gelinlik fiyat bilgilerine internet üzerinden ulaşılabilir.

Bir önceki yazımız olan V Yaka Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2017 gelinlik modelleri, gelinlik modelleri ve gelinlik modelleri 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.Vintage Gelinlik Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.