Güzelkız.com

Veganların Kullanabileceği Makyaj Malzemeleri


Veganların Kullanabileceği Makyaj Malzemeleri

İnsanlar zaman içerisinde doğanın ve hayvanların önemini daha da kavramıştır. Bu sebeple doğaya, hayvanlara zarar vermeden üretilen ürünler son zamanlarda popüler hale gelmiştir. Hayvanlara zarar vermemeyi ilke edilen veganlar kullandıkları ürünlerde de hayvan üzerinde deney yapmayan firmalara yönelmişlerdir. Ancak ne yazık ki çoğu makyaj firması hala hayvanlar üzerinde deney yapmaktadır. Tabi veganların da rahatlıkla kullanabileceği, hayvanlara herhangi bir zarar vermeden üretilen makyaj malzemeleri de bulunmaktadır.

NYX Professional Make up Epic Ink Liner

Kolay sürülebilen ve akmayan bir yapıda olduğu için vegan içerikli eyelinerların arasında ön plana çıkmaktadır. Temiz içeriği sayesinde veganların gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir üründür. Epic Ink Liner, günlük makyaj yaparken kullanılabileceği gibi gece makyajlarında da kullanıma uygundur. Ayrıca son zamanlarda popüler hale gelen kedi gözü makyaj stilini bu eyeliner ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

NYX Professional Makeup Cosmic Metals Shadow Palette

Far paletleri, makyaj yapan her kadının vazgeçilmezidir. Metalik renkler son zamanlarda çoğu makyaj ürününde yer alır hale gelmiştir. NYX Professional Makeup Cosmic Metals Shadow Palette, farlarındaki harika pigmentasyon sayesinde metalik renkleri göz makyajınızda kullanabilmenize olanak sağlıyor. Vegan içerikli olan bu paleti günlük makyajınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Palette bulunan şampanya rengini göz kapaklarında kullanabileceğiniz gibi göz pınarlarınızı aydınlatmak için de kullanabilirsiniz.

NYX Professional Makeup Born To Glow Aydınlatıcı Palet

Cilde aydınlık katarak cildi daha sağlıklı gösteren aydınlatıcılar da son zamanlarda popüler hale gelen makyaj ürünleri arasında yer alıyor. Yine vegan içerikli olan bu aydınlatıcı palet ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz. Born To Glow paletindeki yoğun pigmentasyona sahip aydınlatıcıları elmacık kemiklerinize ve burun üstünüze uygulayabilirsiniz. Aydınlatıcıları yelpaze şeklindeki bir fırça ile yüzünüze uygulamanız daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

NYX Professional Makeup Total Control Drop Fondöten

Fondötenler, hem cilt rengini eşitlediği hem de ciltteki bazı kusurları kapattığı için makyaj yapanlar tarafından fazlasıyla sevilirler. NYX Professional Makeup Total Control Drop fondöten de veganların kullanabileceği, ince yapılı bir fondötendir. İnce yapısı sayesinde özellikle bahar ve yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir. Doğal bir görünüm sağlayan bu fondöten ile cildinizdeki ufak tefek lekeleri de gizlemeniz mümkündür.

NYX Professional Makeup Pore Filler

Makyaj bazları cildi makyaja hazırlayıp gözenekli görünümü ortadan kaldırdıkları için oldukça önemlidirler. Veganların da kullanabileceği NYX Professional Makeup Pore Filler, fondöten öncesinde cilde uygulanır ve gözenek görünümünü azaltır. Böylelikle daha kusursuz bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz.

Vegan Makyaj Sabitleme Ürünleri

Güzel bir makyaj yapmak kadar makyajı sabitlemek de büyük önem arz etmektedir. Çünkü makyajınızı sabitlemediğinizde makyajınız kısa sürede bozulabilir. NYX Professional Makeup Pore Filler, makyajınızı sabitleyerek uzun süre boyunca bozulmamasına olanak sağlar. Vegan içerikli bu spreyi cilt tipinize göre mat veya ıslak bitişli olanından alabilirsiniz. Yağlı veya karma ciltler için mat bitişli olanı, kuru ciltliler için ise ıslak bitişli olanı daha uygundur.

NYX Professional Makeup Precision Brow Pencil

Vegan içerikli olan bu kaş kalemi, ince fırçası sayesinde kaşınızı doğallığını bozmadan doldurmanıza imkan sağlıyor. Farklı renk seçeneklerine sahip olduğu için de kendi kaş renginize uygun olanını bulmanız oldukça kolaydır. Kaş kalemini dipten uçlara doğru uygularsanız daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

NYX Professional Makeup Soft Matte Lip Cream

Son zamanlarda popüler hale gelen NYX Professional Makeup Soft Matte Lip Cream rujlar, vegan bir içeriğe sahiptir. Vegan içerikli bu rujların renk skalası oldukça geniş olduğu için hem gece makyajı hem de gündelik makyaj için tercih edilebilirler. Matlaşan yapısı sayesinde gün boyu dudağınızda kalmaktadırlar.

Bir önceki yazımız olan Terlemeye Karşı Yapılacak Makyajın Püf Noktaları başlıklı makalemizde makyajın akmasını engellemek, sabah makyajı püf noktaları ve sıcak havalar için makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.Veganların Kullanabileceği Makyaj Malzemeleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.