Moda

Valentino Couture İlkbahar / Yaz 2017 Koleksiyonu

By  | 

Pierpaolo PICCIOLI  eterli sanatsal tasarımları Valentino Couture İlkbahar / Yaz 2017 şovu beyaz şaşırtıcı bir fildişi krep plissé  elbise ile kelimenin tam anlamıyla zerafet dolu başladı.

Pierpaolo Piccioli’nin couture tasarımcısı olarak ilk başlangıcını yaptığı bu Valentino Couture ilkbahar koleksiyonu ile bugün İtalyan tasarımcısının ne gibi ilham ve referanslar bulunduğunu merak eden birçok eleştirmen, gazeteci ve meraklı kişi ile birlikte Paris’teydi. Bu 59 görünümü yaratırken.

Valentino sahnede 20. yüzyıl Venedik romantik hislerini getirdi , PICCIOLI Neoklasik dönemin içine kendini daldırarak romantik nostaljik duygular üzerinde durdu,bu couture koleksiyonu için, Antik Yunan ve Roma sanatları ile güçlü bir büyüleyici estetik yapısal olarak vurguladı.

Neoklasik dönemden kalma sanatçılar gibi, Piccioli klasik Yunan ve Roma sanatlarını tekrar keşfetti, daha modern bir anahtarda, özellikle alışılmamış kumaşların ve beklenmedik tasarımların seçiminde görülüyor.Şifon beyazları, saten ve çiçek embroidleri bu koleksiyonun merkezinde yer almasına rağmen, yumuşak kamuflaj baskılar, metalik sıcak pembeler ve şeffaf danteller gibi şaşırtıcı desenler de heybetli bir görünüm sergiliyor; gerçekten de Eski zaman klasikleri tekrar gözden geçirilmeye geliyor.

Valentino Couture İlkbahar Yaz 2017 Koleksiyonu

En tanınan Yunan tanrıçasından esinlenilen dokunma, etkileyici alevlenen çizgiler ve bol miktarda yırtmaçlar üzerine temiz kesilmiş, heykel süsleyen silüetleri tercih eden şekil ve çizgilerde görülüyor. Öte yandan Pierpaolo Piccioli’nin modern faktörü, kelebek kılıfları, omuz dışı yaka çizgileri ve Nehru yakaları gibi detaylandırmada görülüyor. Aynı zamanda koleksiyonun genel cazibesini daima ilginç tutacak kadar modern çizgilerde var.

Valentino Couture ilkbahar 2017 koleksiyonu, Yunan’ın ideal ve ilahi vücut ölçümlerine göre şekillendirilmiş olan her bir giysinin oranlarında Pierpaolo Piccioli’nin neredeyse manyak öngörüsü olduğunu belirtti.

Yeniden gözden geçirilmiş takım elbiselerinden ultra minimal tınılara kadar her şeyi içeren güçlü modalarla dolup taşan Valentino’s Couture ilkbahar 2017 moda şovu pek çok açıdan unutulmaz oldu.

Valentino Couture İlkbahar / Yaz 2017 Koleksiyonu

Bir önceki yazımız olan İlkbahar İçin Şık Ofis Kombinler 2017 başlıklı makalemizde 2016 ofis kombinleri, 2017 bahar modası ve 2017 kadın modası hakkında bilgiler verilmektedir.

YORUM BIRAKIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir