Güzelkız.com

V Yaka Gelinlik Modelleri


V Yaka Gelinlik Modelleri

V yaka, omuzlardan göğüs kısmına kadar üçgen şekilde inen yakadır. V yaka gelinlik modellerinde olduğunda gibi elbise modellerinde veya tshirt modellerinde de mevcuttur. V yaka modelleri de çeşitli şekilde bulunmaktadır. Derin V yaka, normal V yaka ve çok derin V yaka modelleri vardır. Bu formlar üçgen kısmın arasındaki açıya göre değişmektedir. V yaka gelinlikler birçok gelin tarafından tercih edilebilmektedir. V yaka gelinlik modelleri dar, geniş ve A kesim elbiselerde ve gelinlikle kullanılmaktadır.

V yaka gelinlik modellerinde yakanın geniş veya dar olması da değişmektedir. Dar yakalar genellikle dar elbiselerde tercih edilmektedir. Bu elbiselerde yakanın çok derin olması daha seksi bir görünüme ulaşılmasını sağlar. Geniş V yaka modeller genellikle prenses modellerde kullanılmaktadır.

Yaka biraz daha açık omuzların üzerinden başlar. Bunların yanı sıra illüzyon V yaka modeller mevcuttur. Bu gelinliklerde V yakanın içerisinden ince çok görünmeyecek şekilde tül geçer. Bu da elbisenin ve modelin daha güzel görünmesini sağlar. Vücut tipine göre gelinlik seçimi önemli olduğu gibi yaka seçimi de önemlidir. Yaka seçimi her gelinlik modeline yakışmayabilir. Yakışsa bile bazı gelinlere yakışmayabilir.

V Yaka Prenses Gelinlik Modelleri

V yaka gelinlik modelleri şıklığı ve sadeliği açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle fiziği güzel olan bayanların tercih edebileceği gelinliklerdir. V yaka prenses gelinlik modelleri, illüzyon yaka şeklinde olabilmektedir. Bazı modeller uzun kollu bazıları ise kısadır. Kollar dantel detayları ile uzatılmış olabilmektedir. Prenses modellerde geniş V yaka kullanılmaktadır. Kolun üzerinden başlayan yaka geniş bir açı oluşturmaktadır. Bu gelinlik modelleri oldukça sade ve şıktır. Tüllerle ve dantellerle tasarlanmaktadır.

V Yaka A Kesim Gelinlik Modelleri

V yaka modeller, son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Hemen her modelde bu yaka modeline rastlamak mümkündür. V yaka A kesim gelinlik modelleri, daha geniş açılı olabilmektedir. Balık kesin gelinlik modellerinde bu yaka dar açılı olmakta ve daha derin olabilmektedir. A kesim modellerde ise normal boyutlarda bir yaka söz konusudur. Çeşitli kumaşlardan yapılan gelinliklerde her model aynı şekilde durmamaktadır. Gelinler kendi vücutlarına uygun gelinlik modeli seçmelerinin yanı sıra kumaş seçimlerine de dikkat etmelidirler. Her kumaş modeli anı şekilde göstermez.

V Yaka Gelinlik İçin Saç Modelleri

Gelinlik seçimlerinin yanı sıra gelinlerin saç şekli seçimi de önemlidir. Her gelinlik modeline her saç modeli güzel durmaz. Dar gelinliklere sıkı topuzlar tercih edilebildiği gibi, prenses gelinlik modellerinde tepeden düzgün bir topuz tercih edilebilir. A kesim gelinliklerde ise de alttan dağınık topuz ya da örgü modeller şık duracaktır. V yaka gelinlik için saç modelleri Helen tarzı topuz ve örgü modelleridir. Saçlarda aksesuar olarak farklı taçlar kurdeleler ve kuru çiçekler kullanılabilir.

V Yaka Tül Gelinlik

Gelinlik modellerinin güzel görünümü açısından kumaş seçimi önemlidir. V yaka tül gelinlik modellerinde gelinliklerini daha çok sahil, deniz kenarı düğünlerde tercih etmektedirler. Sade şıklık tüller ile yakalanmış durumdadır. Organze ve dantelli kumaşların yanı sıra tül gelinlikler daha rahat ve elbise tarzı durmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tafta Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde gelinlik modelleri 2017, İpek Tafta Gelinlik Modelleri ve Tafta Gelinlik 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.V Yaka Gelinlik Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.