Güzelkız.com

Uzun Ömürlü Kalıcı Makyaj İpuçları


Uzun Ömürlü Kalıcı Makyaj İpuçları

Ayna önünde makyaj yaparken çok fazla zaman harcanır ve uzun süre bu makyajın kalıcı olması hedeflenir.Ama bu durum iyi bir makyaj için yeterli değildir.Makyaj sırasında lekeli gözler ,kuru dudaklar sürüldüğünde kaybolan allık hepimizi üzer ve tedirgin yapar.Bunların nedeni ise makyaj yaparken yapılan hatalardır.
Taze ve temiz görünümlü olmanın öz güven açısından çok önemli olduğunu hiç kimse inkar edemez.İstediğiniz gibi görünememek eylemlerinizi ve ruhlarınızı zayıflatır.Saatlerce süren ve istenilen şekilde olmayan makyaj yerine aşağıda sunulan kolay ve hızlı kalıcı makyaj yapmanın ipuçlarını öğreneceksiniz.

Uzun Ömürlü Kalıcı Makyaj İpuçları

Tüm kadınlar uzun ömürlü makyaj yapma hedefine hizmet edecek en iyi kozmetik seçiminde zaman ve para harcarlar.Biz çok reklamı yapılan şık ve ünlü markaların doğru uygulanmadığı takdirde mucizeler yaratacağını düşünmüyoruz.Makyajı kendinize uygulama sanatını bilmedikçe bir ürünün kalitesi ne kadar iyi olursa olsun size istenen etkiyi vermeyecektir.

uzun kalıcı makyaj ipuçları 2017

uzun kalıcı makyaj ipuçları 2017

Her şeyden önce makyaj yapmak için yüz temiz ve beslenmiş olmalıdır.Yani makyaj prosedürü için cildinizi hazırlayın.Yüzünüzü yıkamak için bir temizlik aracı yada bir tonik kullanın.Yüzünüzün kirden kurtulduğuna emin olun.Bunu yaptıktan sonra kapatıcı için koruyucu bir tabaka oluşturun Yüzünüze besleyici krem uygulayın.Böylece ikinci baz düzgün uygulanacak ve uzun ömürlü olacaktır.Ayrıca ısı nedeni ile cilt çifte nem ihtiyacı duyduğu için özellikle yaz aylarında cildimizi nemlendirmenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.Kuru cilde sahip olanlar gibi cilt tipi ne olursa olsun besleyici ve nemlendirici ürünler tavsiye ediyoruz. Yani cilde kapatıcı öncesi nemlendirici uygulamak şarttır.Nemlendiricinin cilt tarafından emilmesi için biraz beklemelisiniz.Acele yok.Bu çalışma sabır ve özen gerektirir.

kalıcı makyaj ipuçları 2017

kalıcı makyaj ipuçları 2017

Eğer kremi uyguladıktan sonra bir kaç dakika boyunca beklerseniz krem cilt tarafından emilir ve cilde karışır.Şimdi kapatıcıyı uygulayabilirsiniz.Özel cilt tonları ve türleri için uygun bir kapatıcı kullanmalısınız.Fazla yağ içeren kapatıcılardan kaçınmak ideal bir seçimdir.Kuru cildi normal cilt dengesine ulaştırmak için seyağ bazlı fondötenler gerekir.Yağsız bir fondöten her cilt tipi için iyi çalışabilir ancak kuru ciltler için biraz yağlı yada normal fondöten gerekir.Eğer yağlı bir kapatıcı uyguluyorsanız biraz daha az sürmelisiniz.Bir sünger ile yüzünüzde düz ve pürüzsüz bir katman yapmak için uygulayın.Bir kaç dakika bekleyin ve kapatıcı kalıcı bir etki garanti edene kadar toz uygulamaya devam edin.
Kapatıcıyı uyguladıktan sonra allığı uygulayın.Özellikle yaz aylarında toz allığı tercih edin.Bir mat pudra kullanabilirsiniz.

kalıcı uzun ömürlü makyaj ipuçları

kalıcı uzun ömürlü makyaj ipuçları

Şimdi gözleri vurgulama zamanı.Göz farı için ideal bir üs olarak hizmet verecek bir kat kapatıcı uyguladığınızdan emin olun.Makyajın ömrünü uzatmak için göz primerler kullanın.Her zaman çok iyi çalışacak su geçirmez göz makyajını uygulayın.Sıvı eyeliner ile kalem arasında bir tercih yapacaksanız sıvı eyelineri tercih edin.Sıvı eyelinerin kaleme göre dört kat daha fazla dayanma gücü vardır.Şimdi son dokunuş için maskarayı uygulayabilirsiniz.Yine su geçirmez maskara tercih edin.Köklerinden başlayarak uygulayın ve kirpiklerinizi kıvırarak onlara hacim eklemeyi unutmayın.
Dudaklar makyajın en zor parçasıdır.Kısa sürede kaybolan bir ruj vakasını herkes yaşamıştır.Ağız hareketleri,konuşma ,yemek dudakların birbirine teması rujun kısa sürede kaybolmasına neden olur.Böylece ruj bir çizgi aralığında görünür bu da kötü bir görüntüdür.Ruj rengi kaybolur yada solgun görünür.Bunun için uzun ömürlü rujlar kullanılmalı ve rujun dayanıklılığını artırmak için bir dudak kremi kullanılmalıdır.
Dudağınızda ki ölü derilerden kurtulmak için onları bir diş fırçası ile fırçalayın.Böylece dudaklarınız beslenir her aman sulu ve pürüzsüz dudaklara sahip olursunuz.İdeal dudaklara artık ruju uygulayabilirsiniz.Rujun kalıcılığını artırmak için önce dudak kalemi uygulayın.Uzun ömürlü bir taban elde etmek için dudak kalemi ideal bir seçimdir.Daha sonra dudaklara toz pudra uygulayın ve özel bir fırça ile ruju dudaklarınıza uygulayın.Daha iyi bir görünüm için sonunda bir dudak parlatıcısı uygulayın.
Artık makyajınızın uzun ömürlü olacağından emin olabilirsiniz.Tüm adımları uygularsanız sansasyonel ve uzun süreli kalıcı makyaj için göz alıcı bir görünüm oluşturabilirsiniz.Hızlı hareketlerle kaybolan bir makyaj korkusu olmadan sokakta özgürce yürüyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Hafif Yaz Fondötenleri 2017 başlıklı makalemizde en iyi, en iyi fondötenler ve en iyi fondötenler 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.
Uzun Ömürlü Kalıcı Makyaj İpuçları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.