Güzelkız.com

Ünlülerden En Cool Saç Modelleri


Ünlülerden En Cool Saç Modelleri

Saçların bile kendine ait bir modası var. Ünlüler tarafından çok tercih edilen modeller bir anda moda akımı haline gelebiliyor. Ünlülerin hemen hepsi saç modelini sıkça değiştiriyor. Saç modeli modasında yabancı ünlülerin tercihleri daha dikkat çekici olabiliyor.

Bob Kesim Kullanan Ünlüler ve Stilleri

Bob kesim son zamanların en cool saç modellerinden bir tanesi. Her yüze yakışacak bir model olmadığından tercih etmeden önce işin uzmanına danışmakta yarar var. Bob kesim ünlüler arasında da sıkça tercih edilen modellerden.

Beyonce bob kesimin en yakıştığı yabancı ünlülerden bir tanesi. Kraliçe Beyonce bob kesimini su dalgası model ile kullanıyor. Beyonce’un bob kesimdeki dalgalarını yapabilmek için 2,5 cm maşa kullanmalısınız. Taylor Swift, Kelly Ripa, Jennifer Lawrence, Jessica AlbaBeyonce dışında bob kesimi kullanan ünlülerden bazıları.

Kısa Saç Kullanan Ünlüler ve Stilleri

Kısa saç çoğu zaman cool bir hava katmaktadır. Doğru giyim tarzı ve makyaj ile kısa saç bir araya geldiğinde ortaya harika bir kombin çıkabilir. Kısa saçın kullanımı biraz zordur ama bakımı yapıldığında da doğal bir şıklık katar. Kısa saç modeli tercih eden ünlüler de sayıca çoktur.

Kısa saç denince akla gelen ilk isimler Rihanna ve Pink oluyor. Model değişse bile çoğu zaman kısa kesim tercih eden ünlülerden bir diğeri de Emma Watson. Kısa saçın sıradan durmaması için doğru saç rengi, ışıltı çok önemlidir.

Klasik Saç Kullanan Ünlüler ve Stilleri

Klasik saç denince cool bir görüntü canlanmayabilir. Ancak klasik saç modellerini hangi renk ile ve nasıl bir modelle kullandığınız önemli detaylardır. Klasik saç stiline sahip pek çok ünlü vardır. Ancak klasik stil aslında toplumun genelinde sıklıkla kullanılır.

Klasik ve cool saçlarıyla dikkat çeken ilk isim Kim Kardashian oluyor. Klasik bir boyda ve katlı saç kesimini kahverengi saç rengiyle buluşturan Kardashian, doğal ve cool bir görüntü elde edebiliyor. Orta boylarda, katlı veya katsız hemen her saç modelini klasik kesim stiliyle değerlendirmek mümkün.

Kakül Kullanan Ünlüler ve Stilleri

Kakül çok demode bir kavram gibi dursa da güzel kesilmiş kakül aslına oldukça cool bir görünüm kazandırabilir. Kakül kestirirken ve kaküle model yaparken dikkatli olmazsanız; hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Örneğin havalı fön ile kaküle bombe yapmak başlı başlına yanlıştır.

Kakül kesimini başarılı bir şekilde kullanan önemli isimlerden birisi Katy Perry‘dir. Perry kakül tercih ettiği saçlarında genellikle küt kesim kullanıyor. Saçını ve kakülünü düz model ile kullanan Perry farklı aksesuarlarla cool görünümünü tamamlayabiliyor.

İkonik Saç Kullanan Ünlüler ve Stilleri

Stilisti Neeko Abriol tarafından ikonik sıfatına layık görülen ünlü isim Halle Berry‘dir. Saç kesiminde uzun yıllardır aynı modeli tercih eden Berry ikonik saç modeli ile bütünleşmiştir. Oldukça cool bir model olan ikonik stilde saçların üst kısımları hafif uzun, yan kısımları fazlasıyla kısadır. Bu stilinde saç rengini genellikle doğal kahvelerden yana tercih eden Berry, daha uzun yıllar bu cool modeli kullanacak gibi görünüyor.

Dağınık Saç Kullanan Ünlüler ve Stilleri

Dağınık denince akla asla topuz gelmemeli çünkü dağınıklıktan kasıt ciddi bir dağınıklık. Açık saçlarına dağınık bir hava katan ünlüler böylece cool görünebiliyor. Açık saçlarına dağınık bir görünüm veren ünlü isimler için Jennifer Lopez ve Shakira söylenebilir. Her ikisi de tarz olarak hacimli ve dağınık saçları tercih ediyor. Dağınık ve hacimli saçlar için saçı uzun bırakmak önemli bir detay.

Cool Renklerde Saç Kullanan Ünlüler ve Stilleri

Saçlarda renk denince hemen herkesin aklına aynı isimler geliyor. Pembe saçlarıyla özdeşleşen Pink, pembe ve kısa kesimli saçıyla oldukça cool görünüyor. Cool ve marjinal kelimelerini bir arada gördüğünüzde gözünüzde Lady Gaga’nın canlanması da çok doğal. Lady Gaga özellikle mavinin farklı tonlarındaki saçlarıyla dikkat çekmişti.  Bob kesim ile ombre moru bir arada kullanan Nicole Richie de renk konusunda cesur ünlülerden bir tanesi.

Düz Saç Kullanan Ünlüler ve Stilleri

Düz saçın da cool görünümü olur mu demeyin çünkü doğru kullanıldığında birçok modelden daha cool durabiliyor. Yıllardır düz saçlarıyla cool, şık ve doğal görünebilen ünlü isimler var. Mesela Christina Hendricks, genelde dalgalı saç kullanmasına rağmen zaman zaman düz saç kullanıyor ve bu günlerde oldukça cool görünüyor. İnce uç ve bob kesim saçlarına düz fön çok yakışıyor.

Düz saçlarla cool olmayı başarabilen isimlerden birisi de Sandra Bullock. Yıllardır düz ve uzun saçlar kullanan Sandra Bullock dışında Jennifer Aniston, Cameron Diaz da düz saçlarıyla cool olan isimlerden.

Uzun Saç Kullanan Ünlüler ve Stilleri

Cool saç denince kısa kesimler akla gelebilir ama uzun saçların da cool olabileceğiniz unutmamak lazım. Uzun saçlar doğru renklendirilip güzel bir modelle değerlendirildiğinde cool görünmemek olanaksız. Gerek yabancı gerekse yerli ünlülerimizin birçoğu uzun saç kullanmayı tercih ediyor.

Bir önceki yazımız olan Sosyal Medya ve İlişkilerinizi Düzenleme Rehberi başlıklı makalemizde 2016 yaz sokak modası, ilişki düzenleme ve ilişki rehberi hakkında bilgiler verilmektedir.Ünlülerden En Cool Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.