Güzelkız.com

Ülkelere Göre Güzellik Maskeleri


Ülkelere Göre Güzellik Maskeleri

Kadın nerede olursa olsun, hangi ülkede yaşarsa yaşasın hepsinin ortak amacı daha da güzel olmak. Her bir ülkenin kadını farklı güzellik maskeleri ile daha güzel olmaya çalışır. Bizlerde ülkelere göre kadınların ne tür güzellik bakım maskelerinin uyguladığını araştırdık ve konumuza ekledik. Bakalım hangi ülkenin kadını hangi maskeleri nasıl yapıyor, nasıl kullanıyor.. Buyrun..

Rus Güzellerin Favorisi Yulaf Ezmeli Maskeler

Hangi ülkeye giderseniz gidin tüm dünyaya namını salmış olan güzeller elbette Rus güzeller. Bakalım Rus güzellerin bakım maskesi nasıl oluyormuş;

  • İki yemek kaşığı yulaf ezmesini alan Rus kadınları yulaf ile bir çorba kaşığı doğal Zeytinyağını karıştırdıktan sonra bu karışıma bir de bir çay kaşığı limon suyu ekliyor ve macun kıvamına gelene dek karıştırdıktan sonra haftada en az üç defa yüzlerine sürüyor. Püf noktası ise bu maskeyi net olarak on dakika yüzde bekletmek. Ardından hemen ılık su ile yıkayarak diğer bakımlarını yapıyorlar.

Yunanistan kadınlarının ortak özelliği ciltlerinin oldukça pürüzsüz olması. Nemlendirmeye ayrı bir özen gösteren yunan kadınlarının en çok kullandıkları doğal bakım maskesi ürünü ise sadece ama sadece Zeytinyağı. Organik Zeytinyağını mütamadiyyen yüz ve diğer vücut bölgelerine süren yunan kadınları beş – on dakika arası bekleterek yıkıyorlar. Ve Zeytinyağı ile yapılmış bir çok yemek menüsünü de yemeyi ihmal etmiyorlar.

İspanya Kadınları Patates Diyor

İspanyalı kadınlara baktığımız zaman en çok kullandıkları ürün Patates. Tabiî ki yemek için değil bakım için. Özellikle göz ve çevresine ayrı bir özen gösteren İspanyollar hemen hemen her gün göz ve çevresindeki koyu halkaların bakımı için taze doğranmış patates dilimlerini gözlerinde beş dakika bekleterek durulamayı tercih ediyorlar.

Aslında pek çok uzak doğu filminde görürüz. Tüm Asyalılar her gün mutlaka pirinç yerler. Ancak Pirinç suyunu da güzellik uygulamalarında sıklıkla kullandıklarını bilmiyorduk. Özellikle Çinli kadınlar sık sık pirinç suyu ile yüz dahil tüm vücutlarını yıkıyorlar. Pirinç suyunun doğal bir cilt temizleyici olduğuna inandıklarını söyleyen Çinli kadınlar doğru söylüyor olmalı yapılan araştırmalar pirinç suyunun doğal antioksidan komplekslerle doldu olduğunu ortaya koyuyor. Aynı zamanda filmlerde gördüğümüz Çin’in harika güzellerinin ciltlerinin çok berrak – temiz ve beyaz olduklarını kolaylıkla söyleyebiliriz. Bu arada bunu da bir not olarak düşelim; Pirinç suyu yaşlılık etkileri ile mücadelede ve cilde zarar veren maddelerle savaşma için harika bir doğal tercih.

Brezilyalılar Havuç Suyunu Kullanıyor

Latin Amerika ve Brezilyalılar sadece o muhteşem kalçaları ile değil ciltlerinin güzellikleri ile de dünyanın en güzel kadınları arasında yer alıyor. Brezilyalı kadınlarının en çok kullandığı bakım maskesi ise taptaze sıkılmış havuç suyu. Bu havuç suyunu içen kadınlar ciltlerine de sürmeyi ihmal etmiyorlar.

Gül Suyu Bulgaristan için de Özel!

Bildiğiniz gibi Bulgaristan’ı ön plana çıkaran bölgelerden biri de Gül Vadisi’dir. Gül vadisi sayesinde yüz yıllar önce keşfettikleri Gül’ü cilt bakımında bir numara olarak tercih eden Bulgar kadınları gül suyunu güzellik için sık sık kullanıyorlar.

Hindistan ve Baharat İç içe

Hint düğünlerini inceleyenler bilir. Düğün sırasında gelin için ayrı bir spiritüel vardır. Buna “ HALDİ TÖRENİ “ diyen Hintliler Zerdeçal, Su, Bitki yağlarının karışımından elde edilmiş bir kürü gelinin cildine sürerler. Gelinin ardından da damada.. Bu karışımın hem gelini hem de damadı rahatlatacaklarına inan Hintliler Zerdeçal ve bitki yağı karışımlarını güzellik maskelerinde her zaman kullanıyorlar.

Fransız kadınlarının güzellik sırlarının ilki buz masajı. Bu nedenle buz masajı ile özdeşleşen Fransız güzelleri kan dolaşımlarını arttırarak daha güzel olduklarına inanıyor. Bir parça buzu ellerine alarak haftada en az birkaç defa yüzlerinde birkaç dakika boyunca gezdirdiklerini söyleyen Fransızlar güzelliklerini bir parça buz kütlesine borçlu olduklarını söylüyorlar.

Mısırlılar Eşittir Süt Banyosu

Süt banyosunu filmlerde gördük. Gerçekten işe yarayıp yaramadığını test edenimiz oldukça azdır. Ama Mısırlı güzeller Kleopatra’nın izinden gittiklerini söyleyerek süt banyosu yaptıklarını belirtiyorlar. Güzellik rutinleri arasında süt banyosunun yanı sıra doğal süt ile yüz maskeleri yaptıklarını da söyleyen Mısır kadınlarının bu iddiasını evde denemenizi öneriyoruz.

Bir önceki yazımız olan Güzel Görünmek Sizin Elinizde başlıklı makalemizde Doğru Makyaj Teknikleri, göz makyajı ve Rujların Önemi hakkında bilgiler verilmektedir.Ülkelere Göre Güzellik Maskeleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.