Güzelkız.com

Tırnak Mantarı İlaçları


Tırnak Mantarı İlaçları

Tırnak mantarı ilaçları kullanılmadan önce tırnakta var olan mantarın durumu bir uzman tarafından değerlendirilmeli ve ilaç tavsiyesi alınmalıdır. Piyasada birçok tırnak mantarı ilaçları olsa da kişiler duydukları her tırnak mantarı ilacını denememelidir. Tırnak mantarı ilaçları alınırken mantarın elde ve ayakta olma durumuna göre farklı ilaçlar alınmalıdır. Birçok kişi mantar ilacı olduğu için her ilacı denemenin yanında el ve ayaklar için aynı ilacı kullanmaktadır. Tabi bu durumda mantar tedavisi olumsuz bir şekilde sonlanmaktadır.

Tırnak Mantarı İçin En etkili İlaç

Tırnak mantarı için en etkili ilaç hangisi bu belirlenmeden önce bir uzman görüşü alınmalıdır. Doktorun size önerdiği ilaçları kullanmanız her zaman daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Eczanelerde tırnak mantarı için farklı ilaçlar olsa da her ilacın kullanım alanı ve etki süresi değişmektedir. Uzman doktor el veya ayak tırnağınızda bulunan mantarın düzeyine ve şiddetine göre size etkili olabilecek ilacı önerecektir. Piyasada en çok bilinen tırnak mantarı için en etkili ilaç listesinde Excilor ve Sholl ilk sırada yer almaktadır. Tabi bu ilaçların ikisinin yapısı farklı olduğu için sizde bulunan tırnak mantarına hangisinin daha faydalı olacağına ancak bir uzman karar verebilir.

El Tırnak Mantarı Tedavisi

El tırnak mantarı tedavisi için piyasada satılan ve sadece ele uygulanabilen mantar ilaçlarını kullanabilirsiniz. Bunların yanında el tırnak mantarı tedavisi sırasında kişinin parmağı ile oynanmaması ve parmaktaki mantarın diğer parmaklara sıçramaması için temas halinde olmaması gerekir. El tırnak mantarı tedavisi sırasında hijyen çok önemlidir. Bu noktada parmakların sürekli olarak temiz olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bulaşık yıkama veya yer temizleme yapılacaksa eğer mutlaka eldiven kullanılmalıdır. Başkasının tırnak makası veya havlusu kullanılmamalıdır.

Tırnak Mantarı Bitkisel Tedavisi

Tırnak mantarı bitkisel tedavisi için uygulanabilecek yöntemler el ve ayak tırnakları için yine farklılık göstermektedir. El ve ayak tırnaklarında kullanılabilecek bir karışım ise organik elma sirkesi ve peroksit ile hazırlanan karışımdır.

Malzemeler

  • ¼ oranında organik elma sirkesi
  • ¼ oranında hidrojen peroksit
  • 2 yemek kaşığı saf alkol

Bu malzemeler cam bir kap içerisine eklenerek karıştırılır ve bu şekilde birkaç sat bekletilir. Pamuk ile hazırlanan bu karışım günde birkaç kez tırnaklara sürülür. Günlük olarak uygulanan bu tedaviye devam ettiğiniz sürece etkili sonuçlar alacaksınız.

Çay ağacı yağı tırnak mantarı bitkisel tedavisi yöntemleri içerisinde en çok kullanılan ürünlerden birisidir. Çay ağacı yağı pamuk ile tırnaklara uygulanır. Düzenli olarak bu tedaviye devam edildiği sürece etkili sonuçlar elde edilebilir.

Tırnak Mantarı İlacı Excilor Fiyatı

Tırnak mantarı ilaçları arasında en çok kullanılan ilaçlardan birisi Excilordur. Excilor eczanelerde satıldığı gibi internetten alışveriş sitelerinden veya dermatolojik ürünler satan sitelerden bu ürünü satın alabilirsiniz. Tırnak mantarı ilacı Excilor fiyatları 40 TL ile 60 TL arasında değişmektedir.

Tırnak Mantarı Belirtileri

Tırnak mantarı belirtileri sayesinde kişiler tırnaklarındaki değişiklikleri fark ederek bir uzmana başvurabilir. Tırnak mantarı belirtileri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Tırnaklar kalınlaşabilir, kuruyabilir ve parçalanabilir.
  • Tırnakların şekilleri bozulabilir.
  • Tırnaklar üzerinde beyaz ve sarı çizgiler oluşur.
  • Tırnaklar inceldiği için kolay kırılabilir.
  • Tırnaklar rengini kaybedip mat bir görüntü alır.
  • Tırnaklardan koku gelmeye başlar.

Tırnak Mantarı Neden Olur

Tırnak mantarı neden olur aslında oldukça basit bir nedeni vardır. Tırnak içerisinde bulunan zararsız mantarın bir süre sonra enfeksiyona dönüşmesi ile tırnak mantarı oluşmaktadır. Mantar, küf veya mayalar tırnaklarda enfeksiyona yol açar. Sıcak ve nem bu enfeksiyonun gelişmesine ve aratmasına neden olur. Özellikle sürekli olarak ayakkabı giymek zorunda olanlar bu enfeksiyona daha çabuk yakalandıkları için ayak mantarı olma ihtimali oldukça yüksektir. Sigara kullanımı, diyabet, sedef hastalığı, bağışıklık sistemi zayıflığı da tırnak mantarına neden olabilir. Ortak kullanım tırnak makasları, duşlar, soyunma odaları, kıyafetler ve havlular da tırnak mantarı oluşmasında etkilidir.

Sholl Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarı tedavisi için kullanılan etkili ilaçlardan birisi Sholl’dur. Ayak bakımı ve tırnak mantarları üzerine çeşitli ilaçları bulunan marka bu alanda uzman olan iyi bir markadır. Sholl tırnak mantarı tedavisi için tırnak mantarı giderici seti kullanabilirsiniz. Set içerisindeki törpü ile tırnak törpülendikten sonra set içerisindeki sıvı günde 1 defa enfeksiyonlu bölgeye damlatılır. Bu şekilde yaklaşık 9 ay boyunca bu set kullanılarak etkili çözümler alınır.

Tırnak Mantarı Vicks Kullanımı

Tırnak mantarı için en çok kullanılan yöntemlerden birisi de vickstir. Tırnak mantarı vicks tedavisi için tırnaklara günde iki kez vicks sürüp üzerine pamuklu çorap giyilmelidir. Bu uygulamaya bir süre devam edildikten sonra tırnaklardaki mantarların yok olup  yeni sağlıklı tırnaklar çıkmaya başladığını göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde elma sirkesi, elma sirkesi etkileri ve elma sirkesi kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.
Tırnak Mantarı İlaçları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.