Güzelkız.com

Tesettür Giyim Modası


Tesettür Giyim Modası

                                                      

Tesettür giyim modası her sezon farklı modeller sunmaktadır. Son zamanların tesettür giyim modasında tunik ve feraceler öne çıkmaktadır. Başörtüsü için farklı modeller ve desenler her sezon değişerek sunulmaktadır. Tesettür giyim modası başörtü, kıyafet, pardösü gibi farklı temalarda değişen çizgilerle sunulmaktadır. Örneğin bir sezon desenli ve renkli başörtüsü modelleri moda olurken başka bir sezon sade ve daha zarafet içeren modeller öne çıkmaktadır.

Tesettür giyim modasında değişen kıyafet kesimleri, desenler, renkler modaya yön vermektedir. Her sezon diğer giyim modellerinde olduğu gibi tesettür giyimde de yenilikler yaşanmaktadır. Yenilikleri kesim ve desenlerden anlayabiliyoruz. Her sezon farklı renkler de öne çıkmaktadır. Sonbaharda toprak ve yeşil tonları tesettür giyimde öne çıkan renklerdir. İlkbahar ve yaz aylarında krem rengi gibi açık renkler ve ince kumaşlar öne çıkmaktadır.

Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür giyim özellikle kumaş seçiminde dikkat gerektiren bir giyim tarzıdır. Saçların ve bedenin kapalı olacağı bu giyim türünde sağlık açısından da doğru kumaşlar seçmek gerekir. Giyen kişiyi çok bunaltmayacak, mevsimine uygun kumaşlar seçmek önemlidir. Özellikle başörtüsü seçiminde kumaş oldukça önemlidir. Ayrıca vücudu çok sarmayacak, daha rahat hava alabilmesini sağlayacak kumaşlar tercih edilmelidir.

Tesettür giyimde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da iç mekan ve dış mekanda giyen kişiyi sıkmayacak kumaşların tercih edilmesidir. Hem dış mekan hem de iç mekanda rahat edilebilecek başörtüsü ve kıyafet kumaşları tercih edilmelidir. Kişiyi hem şık gösterecek hem de rahat ettirecek modeller seçilmesi önemlidir. Mevsime ve gidilecek yere uygun seçimler yapmak için, tesettür kıyafet alırken nelerle kombin edilebileceğini düşünmek yararlı olacaktır.

Tesettür Giyim Nereden Alınır?

Tesettür giyim sektörü günümüzde oldukça gelişmiştir. Tesettür giyim için özel markalar bulunmaktadır. Hem internet hem de mağazalardan tesettür giyim alışverişi yapılabilmektedir. Tesettür giyim markalarında seçenekler oldukça fazladır. Kaliteli ve markalı tesettür giyim ürünlerini bulabileceğiniz birçok mağaza bulunmaktadır. Tesettür giyim alınacak yerler seçilirken fiyat karşılaştırması ve kalite karşılaştırması yapmak yararlı olacaktır.

Tesettür giyimde öne çıkan markalar arasında Armine, Nihan, Aker, Tuğba Venn giyim, Hülya Aslan, Gamze Polat, Pınar Şems gibi ünlü markalar gelmektedir. Bu markalar tarz ve modelleri ile birbirinden ayrılırken, kaliteli tesettür giyim markaları arasında yer alıyorlar. Her markanın sade ve şık tasarımları ve daha canlı, desenli tasarımları bulunuyor. Zevk ve tarza göre birçok farklı modeli bu markalarda bulmak mümkün. Bu markalar dışında da birçok farklı tesettür giyim markası bulunuyor.

Tesettür Giyim Fiyatları Ne Kadardır?

Tesettür giyim fiyatları başörtü, şal, tunik, farece, etek, tesettür elbise gibi modellerde farklı farklı olmaktadır. Tesettür giyim fiyatlarını belirleyen hem kalite ve modellerin farkıdır. Tesettür elbiseler 89.00 tl, 94.00tl, 111.00tl,155.00 tl gibi fiyat aralıklarında değişebilmektedir. Bu fiyatların altında ve üstünde de tesettür elbiseler bulmak mümkündür. Başörtülerde 29.00tl, 39.00tl, 49.00tl gibi fiyatlar bulunmakla beraber daha yüksek fiyatlara da farklı kumaşlardan modeller bulunmaktadır.

Tesettür giyim fiyatları marka, model ve kaliteye göre değişkenlik göstermektedir. İnternet alışverişlerinde çeşitli indirim ve kampanyalardan yararlanmak mümkündür. Birçok farklı internet mağazasında indirimli tesettür giyim fiyatları bulunmaktadır. Günlük giyim ve özel giyim için farklı fiyatlar olmaktadır. Abiye fiyatları günlük giyim fiyatlarına göre daha yüksektir. Tesettür gelinlik modellerinde de fiyatlar model ve kullanılan kumaş gibi faktörlere göre değişmektir.

Tesettür Giyim Nedir?

Günümüzde giyim,  insanların şık görünmek için çeşitli tarazlarda tercih ettiği farklı kıyafet modelleri ile çeşitlenmektedir. İslam şartlarına uygun olarak giyinmeyi tercih eden hanımların giyim tarzlarına tesettür giyim denmekte ve günümüzde tesettür giyim oldukça farklı ve çeşitli şekillerde sunulmaktadır. Gelişen tesettür giyim sektörü ile birlikte kapalı hanımlar için tesettür giyim çeşitleri de artmıştır.

Tesettür giyim çeşitlerinde artık farklı tarz ve modeller ortaya çıkmış ve kapalı hanımların farklı modellerde kıyafetler giyebilmesine olanak doğmuştur. Tesettür giyim çeşitleri ile birlikte tesettür modası diyebileceğimiz kapalı hanımlara özel bir moda da doğmuştur. Tesettür modası her sezon farklı model ve çeşitte kıyafetler ile değişmeye başlamıştır.

Tesettür Çeşitleri Nelerdir?

Tesettür giyim çeşitleri kullanım amacına göre değişmektedir. Tesettür giyimde başta başörtüsü, şal, eşarp gibi saçların kapatılması için kullanılan örtü modelleri gelmektedir. Günlük hayatta kullanılan arkası bol bir giysi olan Ferace tesettür giyimde en çok öne çıkan çeşitlerden biridir. Tunik, etek, hırka ve tesettür elbise gibi birçok farklı tesettür giyim çeşitleri bulunmaktadır.

Abiye, gelinlik, nişanlık gibi özel günler için tasarlanmış tesettür modelleri de bulunmaktadır. Tesettür gelinlik çeşitleri, tesettür abiye çeşitleri kapalı hanımların özel gün ve gecelerde tercih ettikleri modellerdir. Bu modellerde taşlı, pullu, sade olan farklı özellikte modeller bulunmaktadır. Tesettür abiye modellerinde başörtüsü ve abiye kombini önemlidir. Uyumlu ve bütün halinde kullanılması şıklık yaratmaktadır.

Tesettür Giyim Nasıl Seçilir?

Tesettür giyim modellerini seçerken günlük giyim ve özel günlerde giyim farkına dikkat etmek gerekir. Bununla birlikte seçim yaparken başörtüsü, kıyafet, ayakkabı ve çanta uyumuna dikkat etmek önemlidir. Seçilen kıyafetlerin renkleri ve başörtüsü renklerinde uyum önemlidir. Eğer sade bir kıyafet modeli seçildiyse başörtüsü biraz renkli ve desenli olabilir. Y ada tam aksi kıyafet renkli ve desenli ise başörtüsü daha sade olabilir.

Tesettür giyimde seçim yaparken kombin etme seçeneklerini düşünerek seçim yapmak önemlidir. Uyum ve sadelik tesettür giyimde her zaman şıklık yaratacak iki önemli noktadır. Günlük tesettür giyimde tunik ya ferace tercih edilebilir. Özel günler için abiye tesettür modelleri tercih edilirken ayakkabı, çanta ve başörtüsü uyumuna dikkat etmek şıklık yaratacaktır. Tesettür giyim seçimi yaparken renk, desen ve kıyafetlerin kesiminin uyumuna dikkat etmek yararlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Yüzünüzü Daha İnce Göstermenin Püf Noktaları başlıklı makalemizde daha ince görünmenin yolları, daha zayıf görünmenin yolları ve daha zayıf gösteren kıyafetler hakkında bilgiler verilmektedir.Tesettür Giyim Modası Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.