Güzelkız.com

Tesettür Bindallı Modelleri


Tesettür Bindallı Modelleri

Artık yıllardır geleneksel hale gelmiş olan kına törenleri, nişanlar ve sözler, günümüzde kullanıcılarına sunulan en modern ve klasik bindallı modelleri ile daha da şıklık kazanıyor. Kendinizi özel hissedeceğiniz pek çok farklı tasarım bulabilmek mümkün iken, tercihlerini, tesettür bindallı modelleri arasından yapmak isteyenlere, kısaca ürünlerden bahsedelim.

Osmanlı desenli modeller

Kırmızı ana renk üzerine, gold tonlarda işlenmiş olan Osmanlı desenleri, tesettür bindallılar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Giyim modasına yön veren pek çok tesettür firması bu ürünlerinde, başınızı kapatacak olan parçalarda da desenler ve taşlara önem veriyor. Ön tarafı desenli olan eşarplar ve uzun duvaklar ile modeller daha şık bir hale getirilmiştir.

Şifon tüller

Sunulan tesettür bindallı seçenekleri için, şifon tüller önemli bir yere sahip. Yukarıda bahsettiğimiz altın rengi işlemeler ile birlikte, daha çizgisel detaylara yer verilerek, bordo, kırmızı, zümrüt yeşili ya da daha farklı renk tonları olarak, mürdüm, siyah ve mavi gibi renklendirmeler de seçilebilir.

Kol detaylı bindallı modelleri

Eğer ki biraz daha farklı bir tasarıma sahip olmak istiyorsanız, uzun ve tül kumaşlar ile şekillendirilmiş kol tasarımları sizlere yardımcı olabilir. Yine kollarında kullanılan uzun tül kumaşlar üzerinde de dantel ya da altın tonda işlemeler de bulunmaktadır. Tüm bu ürünlere, bindallı modelleri kapsamında ulaşarak, kendinize en uygun seçimleri gerçekleştirebilir, pek çok ünlü moda tasarımcısının ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Tesettür Gece Elbise Modelleri

Gece kıyafetleri arasında şüphesiz ki en şık abiye modelleri kullanıcılarına destek oluyor. Elbette ki abiye modelleri genelde dekolteli olarak tercih edilirken, tesettür gece elbise modelleri arasında da abiye tasarımlarına ulaşabilmek mümkündür.

Birbirinden farklı kesim detayları ile şekillendirilen abiyeler, genel olarak koyu renk tonlarından tercihler yapılıyor. Siyah bir model üzeri gümüş taş detaylar şıklığı ön plana çıkartırken, bol kesimi ile daha rahat bir giyim sağlayabiliyorsunuz.

Abiye kıyafetler

Sizlere bahsettiğimiz tesettür gece kıyafetleri arasında bulunan abiye modelleri, fermuarlı ve astarlı olarak kullanıcısına sunulmaktadır. Arkadan gizli fermuar tasarımları ile şıklığınızı gölgeleme gibi bir sorunu da oluşturmayacaktır. Sıfır yaka, bebe yaka ya da farklı yaka kesimleri ile seçimler yapabilecek olurken, uzun kollu ve düğmeli kollu tasarımları ile kullanıcılarına da destek oluyor.

Dantelli ve işlemeli

                Yine tesettür gece elbiseleri arasında bulunan dantelli ve işlemeli modeller, bayanların bir hayli ilgi duydukları arasında. Geniş bir renk kartelasına sahip bu ürünlerde, kemer detayları da kullanılarak, daha şık tasarımlar ortaya koyuluyor. Göğüs kısmından başlayan dantel işlemeler, bel ya da etek uçlarına kadar devam edebilmektedir. Bu da her ürünün tasarımına göre değişiklik gösterirken, omuz ve kollarında da dantel işlemeler bulabilmek mümkün oluyor.

Genel olarak polyester kumaştan üretilen tesettür abiye kıyafetleri, ipek ve saten gibi pek çok üretim seçeneğine de sahip olduğundan, ihtiyaçlarınızı daha kolay karşılayabilecektir.

Tesettür Kıyafet Modelleri

Günümüz kıyafet sektöründe yaşanan gelişimler ile birlikte, tesettür giyim gerçekleştiren bayanlarımız için de en nadide parçalar beğeniye sunulmaktadır. 2016 kreasyonları ile açıklanan en güzel modeller, tesettür kıyafet modelleri kapsamında yer alırken, hem günlük yaşantınızda hem de gece davetlerinde en güzel ürünler arasından seçimleri yapabileceksiniz.

Gece kıyafetleri

Bahsedilen gece kıyafetleri, her zaman dekoltesi olacak diye bir şart taşımıyor. Elbette ki tesettür gece kıyafeti de birbirinden farklı renk ve model seçeneği ile kullanıcılarına sunuluyor. Dantel işlemelerden tutun da taş ve inci süslemeli modeller çok geniş bir renk kartelası sayesinde sizlerin beğenisine sunuluyor.

Bahsettiğimiz tesettür elbiseler arasında bulunan gece kıyafetleri, uzun ya da kısa kollu tasarımları ile destek veriyor. Tercihe göre uzun kollu ya da kısa kollu modellere sahip olabilirsiniz. Yine kısa kollu bir tasarım da, transparan kol kumaşları kullanılarak, daha rahat bir kullanım sizlere sunulabilecekler arasında oluyor.

Günlük kıyafetler

Yine tesettür kıyafetler arasında sahip olmak istediğiniz günlük kıyafetler, tunik modellerinden olabilir. Önden düğme ya da yanlardan cep detaylı olan bu tasarımlar, uzun kesimleri ile tesettür bayanlarımızın tercihlerinden oluyor. Dik yaka ya da yuvarlak yaka seçeneklerinin yanı sıra bebe yaka tasarımları ile her daim şık bir modele sahip olabilmek mümkündür. Bahsettiğimiz tüm model ve renk seçenekleri için görsellerimizden destek alabilir, kendinize ve vücut tipinize uygun bir model tercih edebilirsiniz.

Tesettür Pantolon Etek Modelleri

Tesettürlü kadınların en çok giydikleri ürünlerden biride; pantolonlardır. Pantolonlar genellikle kumaş dokulardan meydana gelir. Kumaş pantolonların yanı sıra yaz günlerinde sıklıkla giyilen jarse türü pantolonlarda tercih edilir. Tesettürlü kadınların giydikleri pantolon türleri içinde; pantolon eteklerde yer alır. Bu pantolonların görünüşleri eteği anımsatır. Bu nedenle pantolon etek olarak anılmaktadır. En güzel tesettür pantolon etek modelleri arasında bileklere dek uzanan modeller yer almaktadır. Bu tasarımlar pantolon modelinin tamamen etek gibi görünmesini sağlar. Bu pantolon tasarımlarında beli ince kemerli olan örneklerde kullanılır. Kemer detayı pantolonun tamamen etek gibi görünmesini sağladığı için hoş bir detaydır. Pantolon etek modellerinde pileli tasarımlarda bulunmaktadır. Bel kısmından aşağı doğru pileli inen bu tasarımlar pantolonun etek gibi görünme ihtimalini tamamen artırır.

Tesettürlü pantolon etek modellerinde daha canlı renklerde kullanılmaktadır. Kırmızı, yeşil, sarı vew fıstık yeşili gibi renkler yaz mevsimleri için ideal olan pantolon etek türlerindendir. Daha kalın kumaşlardan meydana gelen pantolon etek tasarımları kahverengi ve siyah gibi renkleriyle kıç mevsiminde daha çok tercih edilirler. Tesettür pantolon etek tasarımları içinde; yüksek bel olan pantolon tasarımları da bulunmaktadır. Bu modeller bacak boyunuzu uzatır ve daha da uzun gözükmenizi sağlar. Koyu renkler tercih ederek bu pantolon türleri içinde daha estetik ve zarif görünebilirsiniz.

 

Tesettür Tunik Modelleri

Tesettür giyim gerçekleştiren bayanlarımız için, tesettür tunik modelleri, son yıllarda oldukça yaygın olarak tercih ediliyor. Yine bu yıl 2019 kreasyonları ile birlikte sizlere sunulan tunik modelleri, 2019 yaz sezonuna uygun olarak açık tonlarda kullanılıyor. Böylelikle daha ferah ve rahat bir yaz geçirmek mümkün olurken, sivri yaka seçenekleri ile daha şık bir görünüm de sağlıyor diyebiliriz.

Düğmeli ve astarsız

Önden küçük düğme detayları ile zarif bir model haline getirilen bu model, astar kullanılmadan üretim gerçekleştirilmiştir. Genel olarak astarlı modeller kış aylarında tercih edilirken, astarlı olmayan modeller de daha rahat bir giyim gerçekleştirilebilmektedir. % 90 belmando ve % 10 cotton olarak üretim gerçekleştirilen bu model de, dört mevsim özelliği de sunulmuştur. Her mevsim kullanmanız uygun görülen bu tasarım uzun kollu ve yaka detaylı olarak beğeninize sunulmaktadır.

Baskılı uzun tunikler

Biraz daha spor giyim gerçekleştirmek istiyorsanız, uzuntunik modelleri arasında bulunan baskılı seçeneklerden seçim gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul manzaraları, karakterler, farklı yazımlar ile birlikte bu baskılar gerçekleştirilmektedir. Kapüşonlu olan bu tunik tasarımları normal olanlardan biraz daha farklıdır.

Cep detaylı

Yine bu modeller de, yandan ya da önden cep detaylarına sahip kullanışlı bir tunikte tercih edilebilir. Gri renk tonlaması ile gayet şık ve modern görünen bu model, renkli yazılar ve baskılar ile daha da renkli ve hoş bir hale getirilmiştir.

2019 Tesettürlü Elbise Modelleri

2019 tesettürlü elbiseler yeni sezon gelmesiyle beraber yine rengarenk tasarımlarıyla tesettürlü kadınların ilgisini çekecek elbise türlerinin içinde yer almaya başladı. En güzel tesettürlü elbise modelleri içinde; dantelden meydana gelen ve eteklerinin farklılığı ile ortaya çıkan tesettürlü elbiseler kullanılmaya başlandı. Tesettürlü elbise türlerinde inciler, güpürler, satenler ve fiyonk gibi detaylar sıklıkla kullanılmaya başlandı. Tesettürlü elbiselerin abiye modellerinde yer alan kuyruğu uzun abiye türlerinde renkler oldukça canlı ve dinamik. Abiye elbiselerde kullanılan klasik renkler artık yeni sezonda kullanılmıyor. Bunun yerine daha açık renkler abiye elbiselerde kullanılmaya başlandı. Elbiselerde yer alan ve yüksek bel detayına sahip olan gündelik elbiseler boyunuzun uzun görünmesi için oldukça ideal.

Elbiselerde desenli elbise modelleri de sıklıkla kullanılıyor. Bu elbiselerde Osmanlı desenlerinden oluşan karışık desenler yer alıyor. Elbiselerin bel kısmında kullanılan ince kemerler günlük elbiseleri daha şık gösteriyor. Etek kısmı pilelerden meydana gelen ve yaka detayına sahip olan gündelik elbiselerde renklerin canlılığı oldukça yoğun. Sarı ve pembe gibi renkler yeni sezonda tesettürlü elbise modellerinde sıklıkla kullanılacak. 2019 tesettürlü elbise tasarımları arasında; iki renkli elbise türleri de bulunuyor. Üstü beyaz altı ise pembe yada gül kurusu olan elbise türleri bulunuyor. Tesettürlü elbise tasarımları arasında yer alan iki renkli elbiselerde genellikle kontrast renkler kullanılıyor.

Bir önceki yazımız olan Gelin Çiçeği Modelleri başlıklı makalemizde Gelin Çiçeği Modelleri, gelin takısı modelleri ve renkli Gelin Çiçeği Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.Tesettür Bindallı Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.