Güzelkız.com

Terlik Modelleri 2018


Terlik Modelleri 2018

Terlik Modelleri 2018

Havaların ısınmasıyla beraber ayakkabılarımız da, ayaklarımıza fazlalık gelmeye başladı. özellikle yaz aylarında terlik kullanma sıklığı arttı. Geçmiş yıllarda da çok fazla kullanılan terlikler artık modanın etkisiyle çok fazla çeşitlendirilip, güzelleştirildi.  2018 terlik modellerine baktığımızda geniş ürün yelpazesi görmek mümkündür. Yaz aylarında en sık tercih edilen terlik modellerinin başında parmak arası terlikler gelmektedir. Terlik modellerine göz atacak olursak; parmak arası terlik modelleri, topuklu terlik modelleri, tokalı terlik modelleri, taşlı terlik modelleri, abiye terlik modelleri, plaj terliği modelleri, ev terliği modelleri, ortopedik terlik modelleri, peluş terlik modelleri gibi birçok terlik modeli mevcuttur. Terlik modelleri arasında seçim yaparken kıyafetlerimize uygun renk tonlarında terlikler bulmamız mümkündür.

Terlik seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz; ayak yapımıza uygun olan, tabanı ağır olmayan, ayağımızın rahat edebileceği modelde, mümkünse ortopedik olan terlik modellerini seçmeliyiz.

  • Parmak arası terlik modelleri; parmak arası terlik modelleri özellikle yaz aylarında tercih ettiğimiz ayak parmaklarımızı açıkta bırakarak ayaklarımızın hava almasına olanak sunan terlik modelidir. Parmak arası terlik modellerinde son yıllarda en çok kullanılan çeşit mantar tabanlı parmak arası terlik çeşididir. Mantar tabanlı parmak arası terlikleri ayağın terlemesini önlemektedir. Parmak arası topuklu terlikler, parmak arası plaj terlikleri gibi çeşitler piyasada mevcuttur.

Topuklu terlik modelleri;

  • Topuklu terlik modelleri günlük hayatımızda elbiselerimizin altında gerek rahatlığı gerekse şık olması açısından tercih edilebilir. Topuklu terlik modellerini elbiselerle kullanabileceğimiz gibi kot pantolon kombinlerinde de rahatlıkla kullanabiliriz.

Plaj terliği modelleri;

  • Plaj terlikleri normal terliklerden farklı yapıda olan bir çeşit plastikten üretilmektedirler. Plaj terlikleri kum, deniz suyu gibi etkenlere karşı oldukça dayanıklı olmaları, hafif ve rahat olmaları açısından yaz mevsiminde sıklıkla kullanılmaktadır.

Tokalı terlik modelleri

  • Tokalı terlik modelleri rahat olmaları açısından genç nesilden tutunda orta yaş grubunun hatta yaşlıların da tercih ettiği bir terlik çeşididir.

Ev terliği modelleri;

Ev terliği denilince akla ilk olarak rahatlık gelmektedir. Evde günlük giymek için seçeceğimiz terliklerin ayağımızın anatomik yapısına uygun, ayağımızı sıkmayacak, ayak ölçülerimize uygun, ayağımızı rahat ettirecek şekilde olmasına dikkat etmeliyiz. Fakat ev terliği modellerine baktığımızda tüylü, boncuklu, topuklu modellere rastlamak mümkündür. Zevkimize uygun çeşitler arasından tercih yapabiliriz. Ev terlikleri hijyen açısından muhakkak kişiye özel olmalıdır. Kendi ev terliğimizi başkasının giymesine izin vermemeliyiz. Misafir için evde farklı terlik çeşitleri bulundurarak, kullanılan misafir terliklerinin, misafirler kullandıktan sonra uygun talimatlara göre temizliğini yapmalıyız.

Peluş terlik modelleri

Peluş terlik modelleri genellikle havaların soğumaya başladığı kış mevsiminde ev içinde giymek için tasarlanmış ayağımızı sıcak tutacak, yumuşak malzemeden üretilmiş terlik modelleridir. Peluş terlik modelleri de her bütçeye, her zevke uygun çeşitlilikte mevcuttur.

Ortopedik terlik modelleri;

  • Ortopedik terlikler özellikle ayaklarında topuk dikeni, varis gibi rahatsızlıkları olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. İç taban kısmı ayağa rahatsızlık vermemek üzere ayak şeklini alan malzemeden tasarlanmıştır. Ortopedik terlikler hafif yapısıyla ayaklarımızı rahatsız etmezler. Ortopedik terlik modellerinde deri malzemesi sıklıkla kullanılmaktadır.

Abiye terlik modelleri;

  • Abiye terlik modelleri günlük hayatta kullanılabileceği gibi abiye kıyafetler ile rahatlıkla kullanılabilecek terlik modelleridir. Abiye terlikler genellikle topuklu, taşlı çeşitleriyle bir hayli dikkat çekmektedirler.

Terliklerin bakım ve temizliği;

Terliklerin bakım ve temizliklerine gerekli özeni göstermeliyiz. Ev terliği, plaj terliği, peluş terlik gibi çamaşır makinesinde yıkanabilen terlik çeşitleri çamaşır makinesinde yıkanabilmektedir. Fakat bazı terlik çeşitlerini elde hafif ılık suyla yıkamak gerekir. Terliklerimizi kullandıktan sonra ağır kimyasal içermeyen, ağartıcı içermeyen sabun bazlı deterjanlarla temizlemeliyiz. Terliklerimizi sirkeli su ile durularsak hem mantar oluşumunu, hem ayakta koku yapmasını hem de ayakta mantar oluşumunu önlemiş oluruz. Terliklerimizi yıkadıktan sonra direk güneş ışınlarına maruz bırakmadan kurutmalıyız. Terliklerimizi yıkayıp kuruttuktan sonra bazı firmaların üretmekte olduğu terlik ayakkabı bakım spreylerini de sıkarak terliklerimizi kutulayarak kaldırabiliriz.

Bir önceki yazımız olan Gecelik Modelleri 2018 başlıklı makalemizde dantelli gecelik modelleri, Gecelik Modelleri 2018 ve saten gecelik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.Terlik Modelleri 2018 Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.