Güzelkız.com

Tatil, Seyahat ve Makyaj


Tatil, Seyahat ve Makyaj

Seyahatlerde makyaj malzemelerini taşımak, büyük bir külfet oluşturabilir. Birçok giyim eşyasını koyarken bir de makyaj malzemelerini almak, önemli bir sorun teşkil eder. Seyahat esnasında da canlı ve parlak bir cilt, herkesin sahip olmak istediği görünümlerden biridir. Özellikle, bazı markaların kaliteli ürünleri, seyahat çantası boyutlarındadır. Seyahate çıkacak olanlar için küçültülmüş boyutları, valizlerde yer kaplamayacaktır. Günlük yaşantıda da kısa süreli dışarı çıkışlarda bile, makyaj çantası bulundurulmaktadır. Şehir dışında yapılacak tatillerde, minik bir makyaj çantası önemli görevler üstlenir. Bu çantaya sığacak boyutlarda olan makyaj malzemeleri, aynı zamanda çok fonksiyonlu olmalıdır.

Pudralarla Cilt Üzerinde İstenilen Sonuçları Almak

Deniz tatili yapıldığı durumlarda bile, hafif bir makyaja ihtiyaç duyulacaktır. Cildin daha canlı ve güzel görünmesini sağlayacak, bakım ve kozmetik ürünleri kullanılmalıdır. Bu amaca hizmet eden makyaj malzemeleri içerisinde, pudraların ayrı bir yeri ve önemi bulunur. Pudralar, cilt üzerinde parlamayı örtmesi amacı ile pek çok bayan tarafından tercih edilmektedir.  Kaliteli pudra ürünleri içerisinde, NYX Professional Makeup High Definiton Finishing Powder, her zaman tercih edilebilir. Hem küçük ebatlarda olması hem de etkili bir ürün olması sebebiyle, çantalarda yerini alacaktır. Ciltte en fazla parlayan yerlere sürülecektir.

Makyaja Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Makyaja başlamadan önce, cildin temizlenmesi önerilir. Makyajın daha uzun süre durmasını sağlamak için, kaliteli bir markanın makyaj bazı kullanılmalıdır. Bu markalara verilecek örneklerin başında, NYX Professional Makeup markasının makyaj bazı, tercih edilebilir. Seyahat çantaları için özel olarak tasarlanan mini boyları, tatile çıkacaklar için tercih edilecek ürünlerdir. Fondöten sürmeden önce sürülecek bu ürün, cildin parlamasını önleyecek ve makyajın kalıcılığını sağlayacaktır. Gündüz makyajlarında olduğu kadar, gece bir yerlere gidecekler için de mükemmel sonuçlar aldıracak bir üründür.

Seyahatlerde Işıltılı Bir Cilde Sahip Olmak Mümkün

Seyahat müddetince de sağlıklı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken, kaliteli kozmetik ürünlerinin seçilmesidir. Seyahatlerde ışıltılı bir cilt için NYX Professional Makeup markasının, Born To Glow Liquid Illuminator tercih edilebilir. Ufak ebatlarda olması, çantalarda yer kaplamaması, tercih edilen özelliklerindendir. Uygularken, parmaklar yardımı ile cildin farklı bölgelerine masaj yapar gibi dağıtılması önerilmektedir. Bu sayede tüm yüze dağılırken, cilt üzerinde de ışıltılı ve aydınlık bir hava yaratılmış olur.

Kalıcı Bir Makyaj İçin, Makyaj Sabitleme Ürünlerinin Kullanımı

Tatillerde de olsa günlük bakım ve güzellik ürünlerinin kullanımına devam etmek önem taşır. Bu durum, kişiye hem cilt güzelliği hem de psikolojik olarak mutluluk sunmaktadır. Makyaj uygulamalarından sonra dikkat edilecek en önemli husus, makyajın kalıcılığıdır. Bunun için makyajın sabitlenmesi önerilir. Makyajı sabitleyecek kaliteli ürünlerin başında, NYX Professional Makeup Setting Sprey ilk sıralarda gelir.

Tatile ve Makyaj

Tatile çıkarken bazı kozmetik ürünlerini, seyahat çantasında bulundurmak önem taşır. Özellikle, kısa seyahatler için en lüzumlu görünen kozmetik malzemeleri alınacaktır. Kozmetik malzemeler içerisinde çok fonksiyonlu olanları kullanmak tercih edilecektir. Valizde ya da seyahat çantasında az yer kaplaması açısından farklı işlevi gören tek bir ürünü tercih etmek önem taşır. Örneğin: Hem ruj hem de far olan güzellik malzemeleri, seyahat için önerilecek ürünlerdir. Kısa seyahatlerde, valizde en gerekli eşyalar için yer açmak zorunluluktur. Özellikle, çok faza yer gezilecekse, kıyafetler bir hayli yer kaplayacaktır. Burada önemli olan husus, cilt bakımının da ihmal edilmemesidir.

Seyahat Çantalarında Birden Çok İşlevi Olan Makyaj Malzemelerinin Bulundurulması

Seyahat çantalarında kıyafetler kadar makyaj ve cilt bakım ürünlerine de yer açmak gerekir. Yer kaplamaması açısından birden çok işlevi görecek olan kozmetik malzemeleri tercih edilebilir. Bunlara verilecek birkaç örnek bulunur. BB kremleri ilk sıraya koymak yerinde olur. BB kremler, yazın kuruyan cildi nemlendirirken, cilt tonu ayarlamasına da yardımcı olacaktır. Hem bakım hem de güzellik sunan kremler içerisinde ilk sıralarda yer alır. Güneş koruması sağlaması da kremlerin kullanılması için bir diğer etkendir. Bir başka kozmetik ürün grubu da rujlardır. Rujlarda allık görevi de görenler tercih edilecektir.

Yazın Yapılacak Göz Makyajının Önemi

Yazın yapılacak göz makyajı, bakışları anlamlı kılacaktır. Güneş tonlarını yansıtacak, metalik veya bronz tonlar tercih edilebilir. Seyahat çantasında fazla yer kaplamaması düşünülürse, birçok rengi, far paleti içerisinde sunan markalar tercih edilecektir. Tek tek far taşımak yerine, komple bir kutuyu seyahat çantasında taşımak daha kullanışlı olacaktır. Ayrıca, bazı markaların ürünleri, far olabildiği gibi ruj görevi de görmektedir. Bu tarz ürünleri seçmek tercih sebebidir. Maybelline markasına ait, THE 24k NUDES ürünü tercih edilebilir.

Tatilde Dudak Bakımı Şart

Tatil esnasında en çok ihmal edilen bakımlardan biri de maalesef dudak bakımları olmaktadır. Seyahat çantalarında far ve rimel gibi malzemeler yer bulurken, dudak bakım ürünleri genellikle atlanmaktadır. Dudaklara bakım yaparken, renklendiren ürünlerin tercih edilmesi önem taşır. Dudak bakımlarında parlaklık, koruma ve renklendirme sağlayan markaların başında, Kiehl’s gelir. Dudak koruyucuları, krem ve rujları ile önerilecek ürün içeriklerini oluşturur. Her renk tonunu bulmak mümkündür. Seyahat çantalarında fazla yer kaplamaması tercih sebebidir.

Tatilde Sağlıklı Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Tatilde deniz ve güneşin olumsuz etkilerinden kurtulmak isteyenler için, bakımın ihmal edilmemesi önerilir. Tatil müddetince çantalarda bu tür ürünlere mutlaka yer açılmalıdır. Özellikle, L’Oreal markasının makyaj temizleme mendil ve pamukları önerilecektir. Gün boyu ciltte kalan makyajın uygun ürünlerle temizlenmesi, cilt sağlığı için önemlidir. Akşamları yatmadan önce yapılması gereken günlük rutinlerin içerisine, makyaj temizlemenin konulması önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Makyaj Malzemelerinin Doğru Sıralama İle Kullanımı başlıklı makalemizde makyaj malzemeleri, makyaj önerileri ve makyaj tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.Tatil, Seyahat ve Makyaj Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.