Güzelkız.com

Takma Kirpik Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Takma Kirpik Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Her kadın takma kirpik kullanmayabilir. Ama iddialı ve dikkat çekici bir göz makyajı yapmak ve de hiç denemediyseniz bir değişiklik yapmak isterseniz çok kullanışlı bir üründür. Ama tabi ki diğer makyaj ürünleri gibi gözlere takılan ve sürülen her şeye dikkat edilmelidir. Takma kirpik kullanımına da dikkat etmezseniz sorun yaşayabilirsiniz. Bu yazıda size takma kirpikleri nasıl kullanmanız gerektiği ve dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Kirpik Kıvırıcılara Dikkat

Bir ara çok moda olan ve halen de kullanılan kirpik kıvırıcılar aslında hiç de sağlıklı değil. Uzun süreli kullanımda ve de herhangi bir dikkatsizlik durumunda kirpiklere zarar veriyor. Sadece takma kirpik kullanımından önce değil hiç bir zaman önermiyoruz. 

Sudan Kaçınmalısınız

Takma kirpik kullanırken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise sudan uzak durmanız gerektiğidir. Eğer uzun bir süre mesela bütün gün gözünüzde kalmasını istiyorsanız ve de herhangi bir sorun yaşamamak için özellikle sıcak sudan kaçınmalısınız. Takma kirpikler gözlerde bir günden daha fazla yani bir kaç gün de durabilir. Eğer siz de bir kaç gün kullanmak isterseniz gözlerinize hiç dokunmadan yüzünüzü makyaj temizleyici mendille temizleyebilirsiniz. Duş almanız gerekirse öncelikle başınızı aşağıya doğru sarkıtıp saçlarınızı yıkayın ve de bir havluyla sarın. Daha sonra vücudunuzu yıkarsınız.

Yağ Bazlı Makyaj Ürünleri

Takma kirpikleri sevenler için önemli olan bir diğer nokta da yağ bazlı makyaj ürünlerinden uzak durmaları gerektiğidir. Yağ bazlı ürünler takma kirpiklerin ömrünü kısaltır. Yağ bazlı makyaj ürünlerinde bulunan bazı maddeler takma kirpiklere zarar verir. Kirpiklerin arasında yer alan bağların kırılmasına neden olabilir. 

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

Takma kirpiği takmak eğer bir kaç püf noktasını öğrenirseniz çok da zor değildir. Öncelikle takmak istediğiniz kirpikleri bir kontrol edin. Daha doğal bir görünüm için boylarını kısaltmanız gerekebilir. Takma kirpiği yapıştırmak için kullanılacak olan yapıştırıcıyı ise ister kirpiklere isterseniz de gözlerinize sürebilirsiniz. Kirpiği bir cımbız yardımıyla tutabilirsiniz. Daha sonra göz pınarlarınızdan biraz uzak tutarak gözlerinize yerleştirmeye çalışın. Daha doğal görünmesi için göz pınarlarınızdan biraz ileriye takmanız gerekiyor. Daha sonra yine cımbızınızla ya da parmaklarınızla gözlerinize yerleştiğinden emin olmak için biraz bastırmalısınız. Gün boyu gözlerinizde kalması için yanınızda yapıştırıcı da taşıyabilirsiniz. 

Takma Kirpikler Sağlıklı mı?

Takma kirpiklerin sürekli kullanılmadığı sürece bir zararı yok. Ama mümkünse çok sık takmamalısınız. Çünkü kirpiklerin dökülmesine yol açıp zarar verebilir. Ayrıca gözlerinize sürekli bir kirpik yapıştırıcısı temas ettiği için enfeksiyona da yol açabilir. Bu yüzden çok özel bazı günler de takmak ve sık bir şekilde kullanmamak en iyisidir. Kullanırken de yukarıdaki önerilerimizi dikkate alırsanız çok daha rahat edersiniz.   

Bir önceki yazımız olan Liposuction ile Üç Boyutlu Vücut Şekillendirme başlıklı makalemizde liposuction faydaları, liposuction fiyatları ve liposuction nedir hakkında bilgiler verilmektedir.Takma Kirpik Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.