Güzelkız.com

Suya Dayanıklı Makyaj Modelleri


Suya Dayanıklı Makyaj Modelleri

Suya dayanıklı makyaj hem yaz aylarında hem kış ayları için hem de sonbahar da oldukça işe yarayan bir makyaj şeklidir. Göz makyajı için uzun bir süre uğraşılır ancak yağmurun yağması ile birlikte makyaj kötü bir görüntüye sahip olur. Bu nedenle de dikkatli olunması gerekir. Çünkü istenmeyen bir görünüme sahip olunmuş olur. Özellikle sonbahar aylarında makyaj nasıl korunmalıdır konusunda sana yardımcı olarak her zaman istediğin görünüme sahip olmana yardımcı olacağız.

Öncelikle Primer Kullanman Gerekir

Sonbahar aylarında makyajı korumak için öncelikle primer kullanmanız gerekir. Ten makyajı için makyaja başlamadan önce makyaj bazını kullanmanız gerekir. Makyaj bazı sadece yağmurlu olan havalarda değil hem soğuk hem de rüzgârlı olan havalarda da makyajın kusursuz bir görünüme kavuşması için primer uygulanması gerekir. Primer kullanmanın sağladığı başka avantajlarda bulunur. Öncelikle makyajın çok daha kalıcı olmasına yardımcı olur. Aynı zaman da makyajın canlı bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olur. Makyajınızın mat ve aynı zaman da ıslak bir görünüm ile bitmesini isterseniz o zaman tercihinizi ona göre yapmanız gerekir. Bir tek ten makyajı için değil aynı zaman da göz makyajı içinde primer kullanmak gerekir. Bu sayede daha güzel bir görünüm elde edilmiş olur.

Krem Tarzında ve Su Geçirmeyen Ürünler Tercih Edilmelidir

Tan makyajı için ve göz makyajı için krem tarzında ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemlidir. Krem tarzında kullanılan ürünler toz şeklinde bulunan ürünlere oranla çok daha uzun bir süre ciltte kalır. Bunun yanı sıra krem tarzındaki ürünler çok daha pratiktir. Bir kere kullanmaya başladığınız zaman bir daha bırakmak istemeyeceğiniz tarzda bir üründür. Özellikle göz makyajınızı yağmurlu havalarda koruma altına almak isterseniz o zaman tercihinizi su geçirmez ürünlerden yana kullanmanız gerekir. Hem maskarayı hem de göz kalemini Waterproof tarzındaki ürünler arasından seçerek yağmurlu bir hava da bile göz makyajınızın koruma altında olmasını sağlayabilirsiniz. Su geçirmeyen makyaj ürünleri oldukça dayanıklıdır. Yağmurlu havalarda sanki şemsiye ile korunuyormuşsunuz gibi bir sorun yaşamazsınız. Üstelik bir tek yağmurlu havalarda değil soğuk ve rüzgârlı havalarda da büyük bir koruyucu niteliğindedir. Ancak su geçirmez makyaj ürünlerini cildinizden çıkartırken dikkatli davranmanız gerekir. Hatta yağ bazlı olan makyaj temizleyicisini tercih etmeniz durumunda daha rahat edersiniz.

Son Olarak Makyajını Sabitlemeyi Unutma

Makyajına herhangi bir zararın gelmemesi için son adım olarak makyajı sabitlemeyi unutmamanız gerekir. Makyajın tamamlanmasının ardından makyaj sabitleyici bir sprey kullanarak makyajın daha sabit ve kalıcı bir hal almasına yardımcı olabilirsiniz. Makyaj sabitleyiciler ikiye ayrılır. Bunlardan birisi ıslak bitişli makyaj sabitleyici ve mat bitişli makyaj sabitleyicidir. Bu sayede makyajınızın nasıl bir görünüm alacağına siz karar vermiş olursunuz. Bu ürünün sağladığı birçok avantaj bulunur. Öncelikle yağmur, rüzgâr ya da soğuk olan havalarda makyajınıza herhangi bir zararın gelmeyecek olmasıdır. İstediğiniz şekilde görünmenize yardımcı olan bir durumdur. Bir diğer özelliği ise makyajınızı sabitlerken aynı zaman da nasıl görüneceğine de karar verebiliyor olmanızdır. Sonuç oldukça harika.

Soluk Cilt Yapısına Sahip Kişiler Nasıl Makyaj Yapmalıdır?

Soluk tenli cilt yapısına sahip olan kişiler oldukça zorlanırlar. Çünkü sürekli olarak hasta ya da kötü bir durum olup olmadığı hakkında sorular ile karşı karşıya kalırlar. Bu durumu kişilere anlatmak da oldukça zordur. Bu nedenle soluk cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerinin nasıl sıcak bir görünüme nasıl kavuşacağı hakkında küçük fikirler sunacağız. Bu fikirler sayesinde cildiniz çok daha canlı ve enerjik bir yapıya kavuşmanız sağlanır. Makyaj tüyoları sayesinde daha kusursuz bir cilt yapısına kavuşma imkânınız da olur. Bu fikirler sayesinde sorulardan da kurtulma şansına sahip olursunuz.

Kesinlikle Nude Tonlar Kullanılmamalıdır

Nude tonlar bayanların en sevdiği renklerdir. Ancak soluk bir cilt yapısına sahipseniz o zaman nude tonlarını kesinlikle kullanmamalısınız. Nude tonları yerine daha canlı olan ve daha parlak yapıya sahip makyaj malzemelerinin tercih edilmesi gerekir. Eğer dudak kısımlarınız da nude tonlarından vazgeçemiyorsanız. O zaman yapmanız gereken işlem pembe alt tonuna sahip olan rujların tercih edilmesi gerekir. Bu sayede cildiniz daha canlı bir görünüme kavuşmuş olur. Nude tonlarının kullanılması halinde ise ciltte bulunan soluk yapıda herhangi bir değişiklik meydana gelmez. Bu nedenle de yorgun, hasta gibi bir görünümde olursunuz. Bu yüzden soluk ten yapısına sahip olan bayanların kesinlikle nude tonlarından uzak durmaları ve canlı renkler tercih etmeleri gerekir.

Krem Tarzında Bir Allık Tercih Edilmelidir

Soluk ten rengine sahip olan bayanların canlı bir görünüme kavuşmak için toz allık değil krem allık kullanmaları gerekir. Ancak krem allık tercihinin kalıcı ve aynı zaman da pastel renklere sahip olan ürünler arasından tercih edilmesi gerekir. Bu sayede cildinizde daha enerjik bir yapı elde edilmiş olur. Solgun görünümden de uzaklaşılmış olur. Aynı zaman da allık sayesinde cildinizde daha hoş bir görünümde elde edilmiş olur. Toz allığın tercih edilmesi durumunda ise bu görünüm elde edilemez. Bu nedenle tercihinizi krem tarzından bir allıktan yana kullanmanız gerekir. Allık uygulamasının elmacık kemiklerine uygulanması gerekir. Elmacık kemiklerine uygulama yapılırken tampon hareketlerden faydalanarak işlem yerine getirilmelidir.

Far ve Kirpiklere Dikkat Edilmelidir

Göz farında renk seçiminin parlak renklerden yana olması gerekir. Bu sayede gözlerde daha enerjik bir durum elde edilmiş olur. Kirpiklerin önemi makyajda oldukça fazladır. Soluk ten yapısına sahip olan kişilerin göz makyajında maskarayı kesinlikle kullanmaları gerekir. Maskara kullanma işleminden önce kirpiklerin kıvrılması gerekir. Aynı zaman da maskara uygulamasının iki kat yapılması gerekir. Bu sayede gözler daha iri bir yapıya sahip olarak dikkat çeker.

Lip Gloss ve Aydınlatıcı Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Her zaman ruj sürmeye vakit bulamayabilirsiniz. O zaman dudak parlatıcısı kullanarak dudaklarınızda güzel bir görünüm elde etmelisiniz. Bu sayede güzel bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Dudak parlatıcısını rujun üzerine uygulamanız durumunda daha havalı bir görünüm elde edilmiş olur. Aydınlatıcı soluk ten yapısına sahip olan kişiler için önemlidir. Bu sayede daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz. Makyaja öncelikle aydınlatıcı kullanarak başlamanız gerekir. Aydınlatıcının emilmesinden sonra cilde fondöten sürülmesi gerekir. Bu sayede daha aydınlık bir ten yapısına sahip olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Hafta Sonunu Makyaj Malzemelerinle Geçir başlıklı makalemizde Kalıcı Mat Rujlar, KontürStick Ürünleri ve Ruj Allık Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.Suya Dayanıklı Makyaj Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.