Güzelkız.com

Sütün Cildimizde Yarattığı 5 İnanılmaz Etki


Sütün Cildimizde Yarattığı 5 İnanılmaz Etki

Sütün Cildimizde Yarattığı 5 İnanılmaz Etki

Sütün yüz yıllar önce antik çağda Kraliçe Cleopatra VII Thea Philopator yani namı değer Kleopatra güzelliğini korumak adına sütten yararlanırmış ve her alanda süt ile ilgili bazı buluşlar ve güzellikler sunarmış. Süt banyoları ve bir çok süt ile ilgili karışımı yapar ve bunlara başta kendisi olmak üzere faydalanır, ardından da yanındakilere öğretirmiş. Cildin tazeliği için önemli olan süt mucizevi bir çözüm olabiliyor. İçerisinde ki besinlerden faydalanmak  oldukça önemli ve yararlıdır. Şimdi sütün cildimizde Yarattığı 7 inanılmaz etki nedir bakalım.

  1. Kırışıklıklar Azalır

Sütte yüksek derecede D vitamini vardır. D vitamini insan vücuduna girdiği andan itibaren kolajen üretimini arttırır ve sağlar. Buna kesin %100 saptanılmıştır. Cilt yaşlanmasını önlemiş ve cildin eksik olan tüm vitaminlerini de karşılayarak, güzel bir cilt için gerekecek bütün her şeyi önden sağlamaya başlar. Artan kolajen oranı ve üretimi cildi tetikler ve cilt sıkılaşmaya eski sağlığına geri dönmeye başlar.

  1. Ten Rengini Düzenler

Süt cildinizi içerdiği bir çok besleyici vitaminler ile beraber ten renginizi de düzenlemeye yardımcı olur. Ülkemizde süt tüketimi azdır. Bu durum pekte iyi sayılmaz. Bunların yanı sıra sütler ile hazırlanan bir çok güzellik maskesi de vardır. Zengin vitamin değeri ve mineraller yüzümüz için oldukça sağlıklı ve güzel gösterici etkiye sahiptir.

  1. Mükemmeliyetçi Bir Temizleyici

Süt cildimizi başlıkta yazdığı gibi mükemmel bir şekilde temizlemektedir. Süt, cildimizdeki yağı kendisi ile beraber alır ve götürür. Dilerseniz de bu uygulamayı pamuk ile yapıp yüzünüzü arındırabilirsiniz. Yüzünüzü temizlemek süt ile farklı bir boyut kazanacaksınız. Yüzünüze bu uygulamayı yaptıktan 5 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayınız. Bütün bunları yaptıktan sonra yüzünüzdeki narin yapıyı fark edeceksiniz. Yüzünüz parlak ve temiz bir yapıya bürünecektir.

  1. Cilt Problemlerine B12 İle Çözüm

Sütün içerisinde bol bol B12 vitamini vardır. Bir bardak içeceğiniz sütün içerisinde, yetişkin bir insana yetecek kadar B12 vitamini vardır. Yani günlük olarak bir bardak süt bir yetişkinin bir günlük B12 vitamini karşılayabiliyor.  B12 vitaminin ciltle alakası nedir diyenlere ise; B12`nin içerdiği sağlık dolu süt içeceği. Cilt güzelliklerinden daha çok beyin sağlığına yarar. Fakat B12 saçınıza be farklı alanlarda sizlere yardımcı olacaktır. B12 vitamini diğer vitaminler ile beraber bir bütün sağlar ve insana büyük oranda her konuda yarar sağlar.

  1. Gözenekleri Sıkılaştırır

Yüzdeki gözeneklerin fazla açık olması durumunda insanların çoğu rahatsız olmaktadır. Bu konuda kafasına takan insanların gayet normal olarak bunun bir tedavisinin olması gerektiğine inanır yani gözeneklerin kapanması konusunda büyük bir istek vardır. Süt bu konuda oldukça yardımcı olacaktır ve düzenli bakım yapıldığında, sıkılaşmalar son sürat devam edecektir. Yalnızca bu konuda sütü kullanmanıza gerek yoktur süt ve süt ürünleri de sizlere yardımcı olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Sivilceler İçin Doğal Maskeler başlıklı makalemizde Sivilce Oluşumunu Engelleyen Maddeler ve Sivilceler İçin Doğal Maskeler hakkında bilgiler verilmektedir.Sütün Cildimizde Yarattığı 5 İnanılmaz Etki Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.