Güzelkız.com

Suna Dumankaya’dan Yüz Güzelliği İçin Kürler


Suna Dumankaya’dan Yüz Güzelliği İçin Kürler

Suna Dumankaya’dan Yüz Güzelliği İçin Kürler

Yüz güzelliği neredeyse her bayan için ön plandadır. Cilt ve yüz güzelliğini korumanı, hatta gelişimini yapmanız adına Suna Dumankaya’dan özel kürler ile karşınızdayız. Suna Dumankaya’nın vermiş olduğu kür tarifleriyle evde oldukça kolay ve oldukça ekonomik bakım önerileri ile güzellik sırları kapsamında uzman olan Suna Dumankaya’nın kürlerini inceleyeceğiz şimdi. Öncelik olarak bilindiği üzere insan cildi tek bir tipe sahip değildir. Yağlı cilt, kuru cilt, hassas cilt ve normal cilt gibi cilt çeşitleri bulunmaktadır. Bu sebeple yapmakta olacağınız kürler, cildinize bağlı olarak değişim gösterecektir.

 

Yağlı Ciltler İçin Yapılan Kür

Yağlı cilt sahibi kişiler için ciltlerinde oluşabilecek sarkmayı engelleyebilmek adına limon sıkın ve sıktığınız limonları bu kalıpların dökerekten dondurunuz. Sonrası ise yüz güzelliğiniz için kalıplar halinde çıkarılacak olan donmuş limon suyundan bir tanesini yüzünüzde gezdiriniz. Yapmış olduğunuz bu uygulamayı cildinizi sıkıştırmak adına, tonik uygulaması sonrası yapabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Yapılan Kür

Cildinizi nemlendirmek, temizlemek ve bakımını yapmak için yine aynı şekil buz kalıplarına süt dökünüz ve buzlukta dondurunuz. Sonrasında her gün parça halinde 1 tane süt buzunu cildiniz üzerinde gezdiriniz.

Yıpranmış ve Yaşlanmış Ciltler İçin Yapılan Kür

Yaşlanmış cilt sahibi kişiler yüz güzelliği adına 1 tane yumurtanın sarı kısmını, 1 yemek kaşığı öğütülmüş olarak badem ununu, sonra 2 çay kaşığı badem yağını ve son olarak da 20 damla limon suyunu bir kap içerisinde karıştırınız. Oluşmakta olan karışımı cildinize maske halinde sürünüz ve 20 dakika süresince bekletiniz. Ardından 20 dakika ılık suyla da temizleyiniz.

 

Karma Ciltler İçin Yapılan Kür

Eğer ki cildiniz karma bir halde ise yapmanız gereken 1 yemek kaşığı susam yağı, 1 yemek kaşığı havuç suyu ve ardından 2 çay kaşığı polen tozunu iyice karıştırınız. Yaptığınız karışımı maske halinde cildinize sürünüz. Ardından 20 dakika beklemeniz sonucu ılık suyla iyice yıkayın.

Hassas Ciltler İçin Yapılan Kür

Kişiler hassas ciltli ise eğer, güzelliği adına yapması gerekenler ise 1’er çay kaşığı bal, yanında ise gliserin ve yulaf ununu iyice karıştırınız. Dahilinde cildinize sürün ve 20 dakika sonrasında yıkayınız.

Sizlere Suna Dumankaya’nın kürlerini paylaşmış olduk, tabi bunu ciltlerdeki farklılıklar nedeni ile her cilt tipine farklı olaraktan yazaraktan sunduk. Bu kapsamda sizlere yüz güzelliği kürlerini sunduk. Ayrıca bunların dışında eğer ki makyaj yapan birisi iseniz cildinizi makyaja hazırlamak adına ve cildinizi toparlamak için sizlere şu maskeyi önerebiliriz;

Makyaj Öncesi Kür

Yapılacak bu kür için 1’er yemek kaşığı süt, portakal suyu, ardından ise soya ununu iyice karıştırın ve karışımı ise cildinize maske halinde uygulayın. Sonrasında 20 dakika boyunca bekleyiniz. Ardından ılık su ve peşinden soğuk suyla yıkayınız. Bu işlemleri tamamlamanız halinde cildiniz artık makyaj yapımına hazırdır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan İşte Sivilceler İle İlgili Söylenen Bütün Rivayetler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.
Suna Dumankaya’dan Yüz Güzelliği İçin Kürler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.