Güzelkız.com

Stil Oluşturulurken Nelere Dikkat Etmeli


Stil Oluşturulurken Nelere Dikkat Etmeli

Stil Oluşturulurken Nelere Dikkat Etmeli

Bir stil sahibi olmak için öncelikle bilmeniz gereken husus stil marka veya pahalı eşyalar değildir. Size uygun olan her şey sizin stilinizi oluşturabilir. Unutmayın ki stil oluşturmak kolaydır. Ancak kendinizi kısıtlamadığınız zaman. Stil oluştururken kendi vücudunuzu, vücut yapınızı, vücut anatominizi bilmeniz gerçekten önemlidir. Buna göre kıyafet seçimlerinizi yapmanız gereklidir. Stil vücudunuzun tamamıyla alakalı bir bütündür. Tarzınızı oluştururken bunu da unutmayın. Saçınızla başlar ayak parmağınıza kadar sürer. Oturup kalkmanız, yürümeniz kısacası gündelik hareketleriniz bu stilin içinde yer almaktadır. Bu yüzden bu bütünlüğü iyi kullanmanız gerekir. Bütünlüğünüz birbirine uyum gösterdiği zaman güzel bir stil oluşturursunuz.

Marka Kıyafetler Stil Oluşturmaz

Bütçe açısından da marka ve pahalı kıyafetler moda değildir sözümü unutmayın. Marka kıyafetler kimseye sizi şık veya tarz olarak göstermez. Bütün olarak giydiklerinizle bir tarz oluşturmanız gereklidir. Alışverişe çıktığınızda pahalıdan ziyade üstünüzde nasıl durduğuna birkaç kişiye sorarak ta almak için adım atmalısınız. Bayanların birçoğu alışverişteyken biraz kendinden geçer ve ihtiyacı olan ya da olmayan takı, aksesuar, kıyafet vs. alırlar. Gardırobu doldursalar da bu kıyafetleri belki bir kez belki de hiç giymezler. Çünkü sadece hoşlarına gittiği için alırlar. Üstümde nasıl duruyor veya bana uygun mu düşüncesini katmadan alıyorlar. Ancak bundan vazgeçmek için elinizden geleni yapmalısınız. Aksi halde tarz oluştururken hem maliyet hem de doğru kıyafetleri seçmeniz pekte mümkün olmayacaktır.

Bütçe Yormadan Stil Oluşturmak

Bütçenizi yormak istemiyor ve de stil oluşturmak için çabalıyorsanız bu konuda sizlere önerimiz gardırobunuz da klasik parçalar bulundurun ve bunları temin edin. Giyecek bir şey bulamıyorum demenizi bu klasik parçalar engelleyecektir.

Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlk olarak ne aldığınıza dikkat etmelisiniz.
  • Aldığınız kıyafeti neyle giyeceğinizi düşünün.
  • Aldığınız kıyafeti neden giyeceğinizi ve alma sebebinizi düşünün.
  • Almak istediğiniz kıyafeti nerde giyeceğinizi düşünün.
  • Bu kıyafeti nerde giyeceğinize karar verdiyseniz ne zaman giyeceğinizi de düşünün.
  • Bunların yanı sıra tabi ki alacağınız kıyafet maliyeti nedir bunu da düşünmelisiniz.

Kıyafet Kalitesi

Bir kıyafette öncelikle kalite arıyorsanız bu kıyafette defo olmaması gereklidir. Bununla birlikte amacınız uygun ve kişiliğinize yatkın bir kıyafet olmalıdır. Kıyafetin kalitesi kumaşı, dikişleri ve kalıbıyla belirlenir. Siz bu detaylara dikkat ederseniz başarılı seçimler yapabilir ve piyasada moda olmayan şeyleri bile güzel şekilde stilinizde canlandırabilirsiniz. Estetik açısından aldığınız kıyafetin size yakıştığını ve rahatlık hissini hissetmelisiniz.

Kıyafet Seçimini Nasıl Yapmalıyım

  • Üst beden olarak geniş yani geniş omuzlu kadınlara V yaka bluzlar daha şık olacaktır. Bununla birlikte üstünüze tam oturan ya da kısa ceketler giymemelisiniz. Vücut yapısı bu şekilde olan bayanlar uzun kolye gibi takılardan uzak durmalılar. Kemerde kıyafette önemli bir püf noktadır. Kemer ince olursa daha zarif gözükeceksiniz.
  • Üst beden olarak kısa yani vücudu biraz daha küçük olan bayanların üzerinde tek parça kıyafetler yani elbiseler daha şık duracaktır. Bu kişilerin yüksek bel kıyafetleri tercih etmemeleri daha iyi olacaktır. Blazer ve tek düğmeli olan ceketler, yüksek belli pantolon ve etek bunun yanında da sade duran bir bluz kullanılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan 2017 Uzun Maksi Etek Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.Stil Oluşturulurken Nelere Dikkat Etmeli Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.