Güzelkız.com

Spor Yapmamak İçin Uydurulan 11 Bahane


Spor Yapmamak İçin Uydurulan 11 Bahane

Spor Yapmamak İçin Uydurulan 11 Bahane

Spor günümüzde oldukça önemli ve herkesi ilgilendiren, vücuda estetiklik getiren, sizleri sağlıklı kılan, düşünme gücünüzü arttıran ve kesinlikle zinde tutan, Gün içerisinde enerjinizi kolay kolay kaybetmemenizi sağlayan, güçlü kılan vb. şeylerin yani sizlere olumlu olan her şeyi katan yapmanızda zarar görünmeyen sporlar için bahane uydurmamız pekte mantıklıca değildir.

Genele bakılırsa spora önem veren oldukça az ve spora kötü gözle bakanlar bile vardır. Hayati bir önemi olan ve geleceğe dair planlarınızı sağlaya bilmeniz için spor yapmanız oldukça mantıklı bir olgudur. Maalesef çoğu zaman kişiler sağlık problemleri olduğu için spora yeltenemiyor. Sizlerin eğer böyle bir özürlülüğü yoksa spora her zaman davetlisiniz asla kaçınmayın bunu kendiniz yani sağlığınız için yapıyorsunuz. Spor yapmadığımız zamanlar farkında olmadan kendimize zarar veriyoruz, güçten düşüyoruz, sağlıklı beslenmeye dikkat etmiyoruz vs. Kısacası spor yaptığımız zaman sadece kendi sağlığımızı iyi duruma getiririz ve dışarıdan bakanlara da örnek oluruz. Bu yüzden bahaneleri bir kenara bırakıp spor yapmak gerekir.

Spor Yapmamak Adına Uydurduğumuz 11 Bahane

Bu bahanelerin en başta gelenleri şunlardır;

 • Spor yapmak için bugün uygun değil yani havamda değilim.
 • Spor yapabilmek için hiç vaktim yok.
 • Spor için çok yaşlandık be.
 • Bizden geçti bizim çocuklar yapar artık sporu.
 • Benim spor yapmama gerekmez zaten sağlıklıyım.
 • Spor salonlarına verecek bir kuruş param yok.
 • Bizim aile komple sporcu.
 • Spor tehlikelidir. Vücut doğal kalmalıdır.
 • Sporun pek faydası olduğuna inanmıyorum, ben uzun zaman yaptım faydası yok.
 • Fitim zaten ben spor yapmama gerek yok.
 • Benim çalıştığım iş zaten spor gibi.

Gibi bir 11 bahane karşımıza çıkabiliyor. Bunun yanında çok daha absürt bahaneler ortaya çıkmaktadır. Bahanelerin arkasına sığınmanın hiç bir faydası yoktur. Gerekli olan şey kendinize dikkat etmenizdir. Kendi menfaatinizi düşünerek yapacağınız tek iş spor olsun isteriz. Bu konuda spor severler olarak başta geliyoruz. Sizlerin sağlıklı bireyler olmasını ve gençlerimize de bunu aşılamak istiyoruz.

Sağlıklı fit bir vücut için spor şarttır. Bu vücut ve yaptığınız spor sizlere özgüven kazandıracaktır. Özgüveninizi güzel bir şekilde kontrol ederseniz insanları içerisinde bir adım öne çıkabilme şansına da sahip olursunuz. Bütün bu nedenlerle sporumuza düzenli bir şekilde devam edelim, spora başlanmadıysa herhangi bir spor salonuna yazılınız. Çünkü günlük yaşantımızda gerçekleştirdiğimiz bütün olayla direk olarak spor ile alakalı olabilir. Spor hareketlerinden ne kadar uzak yaşarsak, hayatımızda o kadar gerilemeler ve olumsuzluklar olur bunlara paralel olarak hayatta ki olumsuzluklar sizi bulur. En basitinden direnciniz kaybolmaz ve pes etmemeyi hayatınızın bir parçası olarak kabul edersiniz. Sizlere sunduğumuz bilgiler doğrultusunda umarım spora birazda olsa eğiliminiz olmuştur ve kendinizi geliştirmeyi düşündürmüşüzdür.

Bir önceki yazımız olan Soya İle İlgili Bilinmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Soya Nedir ve Soya Zararları hakkında bilgiler verilmektedir.Spor Yapmamak İçin Uydurulan 11 Bahane Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.