Güzelkız.com

Sonbaharın Çanta Trendleri


Sonbaharın Çanta Trendleri

Çanta, hem ihtiyaç olan malzemelerin taşınması için hem de duruşu açısından şık olan ve kıyafete uyum sağlayan aksesuarlar arasındadır. Her sezon çanta modelleri değişmektedir. Sizler için Sonbaharın çanta trendlerini derledik. Genelde günlük kullanımda çantalar tercih edilse de bunun yanı sıra süs olarak ve aksesuar olarak da tercih edilmektedir. Çanta çeşitleri çok fazla farklılık göstermektedir.

Özellikle her sezon farklı çanta çeşitleri moda olabilmektedir. Örneğin, bu aralar sırt çantalarının moda olması gibi bir ara küçük bavul tarzı çantalar, bir ara geniş çantalar bir ara örgü çantalar moda idi. Sonbaharın çanta trendleri ise genellikle sonbahar renklerini yansıtan şekilde olmaktadır. Aynı zamanda çantalarda soğuk havayı yansıtan tarzda çantalar olabilmektedir.

Çanta trendleri her sezon ve her mevsim değişir. Yaz mevsiminde daha çok renkli ve spor çantalar günlük olarak tercih edilirken kış mevsiminde ise daha çok koyu renk ve deri çantalar tercih edilebilmektedir. Sonbahar çanta trendleri, sonbahar renklerini yansıtan kahverengi, koyu sarı, bordo ve koyu yeşil renklerindeki çantalardır. Her sezon modeller değişse bile renkler genellikle değişmemektedir.

Sonbahar Sezonunda Neler Var

Bu sezon çantalarda daha çok sırt çantaları ve köşeli çantalar dikkat çekmektedir. Aynı şekilde daha şık ortamlar için kürklü ve zincirli çantalar da tercih edilebilmektedir. Çantada her markanın çok farklı tasarımları ve değişik desenleri olabilmektedir. Gece çantasında, genellikle pul işlemiş klasik çantalar mevcuttur. Taşlı çantalar, işlemeli çantalar elde taşınan çantalar ve deri çantalarda çok farklı tasarımlar vardır. Ünlü çantacıların tasarımları farklı olmaları ile dikkat çekmektedir. Özellikle son zamanlarda moda olan vintage ve Retro modası da kıyafetlere yansıdığı gibi çantalara da yansımış durumdadır. Bu tür ürünler en çok tercih edilenler arasındadır.

Sezonda Hangi Çantalar Dikkat Çekiyor

Yaz mevsiminin bitmesi ile sonbahar sezonu ürünleri vitrinleri süslemeye başladı. Çanta model seçenekleri oldukça geniş kapsamda. Sonbaharın çanta trendleri arasında modellerin yanı sıra özellikleri de çeşitlidir. ,

Çapraz çantalar, bu çantalar boydan takılarak daha rahat bir görünüm ve kullanış sağlar. Aynı şekilde rahat bir tarza aittir.

Sırt çantaları, her sezon kullanılışı daha da yoğunlaşmaktadır. Bu çantalarda spor görünüm yanı sıra şıklık da eklenmeye başlanmıştır. Çantalara taş, pul işlenerek ve metalik renkte yapılarak hem kullanılış açısından kolaylık sağlar hem de görünüş açısından şıklık sağlar.

Zincir saplı çantalar, biraz daha vintage tarzı çantalardır. Daha küçük deri ve köşeli çantalardan oluşmaktadır. vintage özellikler ve renkler kullanılmıştır. Aynı zamanda asil duruş ile dikkat çekmektedir.

Geniş çantalar, kola geçirilen kullanım rahatlığı sağlayan ve içerisine birçok malzeme alabilen çantalardır. Bu yüzden uzun yıllardır sıklıkla kullanılan ve tercih edilen çantalar arasındadır.

Her sezon farklı modelde çantalar tasarlansa da bazı çantalar sürekli kullanılan modası hiç geçmeyen tarzda çantalar olarak devam etmektedir. Bazı çantalar ise kullanıldığı sezonun dışında modası geçebilmektedir. Modası geçen çantalar, bir zaman moda olan küçük bavul tarzı çantalar, örgü çantalar, şeffaf içi gözüken çantalar, tutma kısmı tahta olan çantalar gibi… Bu gibi çantaları şu anda görmek pek mümkün değildir.

Bir önceki yazımız olan Derin Yırtmaçlı Elbise Modelleri başlıklı makalemizde derin yırtmaçlı elbise, derin yırtmaçlı elbise fiyatları ve derin yırtmaçlı elbise modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Sonbaharın Çanta Trendleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.