Güzelkız.com

Soğuk Havalarda Yüz Felci Tehlikesi


Soğuk Havalarda Yüz Felci Tehlikesi
  • Yaz aylarının bitmesiyle sonbahara girilen bu günlerde soğuk hava kaynaklı bir takım hastalıklara karşılıklı hazırlıklı olma zamanı geldi. Bunların içinde en sık rastlanılanlarından birisi ise, yüz felci rahatsızlığı.
  • Kulakların arkasındaki kemiklerin önünden geçen sinirler, yüz mimikleri ve yüz hareketleri için beyinden yüz bölgesine komutların iletilmesini sağlıyor. Bu nedenle, söz konusu sinirlerde anlık ya da temelli bir aksilik yaşanırsa, yüz felci dediğimiz hareketsizlik durumu ortaya çıkıyor.

YÜZ FELCİNDE YAŞ YA DA CİNSİYET AYRIMI VAR MI?

Kesinlikle yok! Her yaştan, her cinsiyetten birey, aşırı soğuklarda yüz felcine yakalanabilir. O nedenle, özellikle 0 derecenin altındaki havalarda, yüz ve kafa bölgesi aşırı soğuktan korunmalıdır.

HERKESTE AYNI ŞEKİLDE Mİ KENDİNİ GÖSTERİYOR?

Kesinlikle hayır! Yüz felci geçiren bireylerdeki etki, her birinde ayrı şekilde gözlemlenebilir. Sonuçta bünyeler ile alakalı olan bu durum, kişiden kişiye daha farklı şekilde hissettirebilmektedir.

KİMLERİN YAKALANMA ORANI DAHA YÜKSEK?

Her ne kadar böyle net bir ayrım yapılması imkânsız olsa da, romatizmal rahatsızlığı bulunan kimselerin bu tür sinirsel rahatsızlıklara da daha elverişli olduğu söylenebilmektedir.

KORUNMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Öncelikle, buz gibi havalarda çok dışarı çıkmamak en güzelidir. Eğer iş ya da başka bir amaç için dışarda bulunmak zorundaysanız da, kafa bölgesi, kulaklar, bilhassa kulakların arka kısmı çok iyi şekilde korunmalı ve sıcak tutulmalıdır.

Soğuk Havalarda Yüz Felci Tehlikesi

Bir önceki yazımız olan Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler başlıklı makalemizde bağışıklık sistemi için vitaminler, bağışıklık sistemini destekleyen besinler ve Bağışıklık Sistemini Güçlendiren Besinler hakkında bilgiler verilmektedir.
Soğuk Havalarda Yüz Felci Tehlikesi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.