Güzelkız.com

Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları


Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Makyaj yaparken yapmamanız gereken şeyler sizi olduğunuzdan çok fazla daha yaşlı gösterebilir.Makyajla daha yaşlı görünmek yada 10 yıl daha genç görünmek sizin elinizde!

Hepimiz taze yüzlü ve daha genç görünmek istiyoruz ve makyaj bunun için büyük bir yardımcı olabilir. Makyaj tarzınızın evrimleşmesi ve yaşlandıkça değişen cildinize adapte olması gerektiğini unutmayın. Lise yıllarınızdaki denenmiş ve gerçek makyaj teknikleri artık  15, 20 veya 30 yıl sonra işinize yaramayacak. Makyajınızı uygularken yaşlı bir eliniz olabilir ve dikkatli değilseniz, daha da büyümek zorunda kalabilirsiniz. Yaşlı gösteren makyaj hatalarının en yaygın olanlarının bir listesini derledik. Bu yaşlanma hatalarından herhangi birini yerine getirip getirmediğinizi ve onları düzeltmek için ne yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Sahte Fondöten Kullanımı

Fondöten, herhangi bir görünümün temelini oluşturur, ancak yaşlandıkça temel ihtiyaçlarınızın değişeceğinin farkında olmalısınız. Maybelline New York makyaj uzmanı Melissa Gümüş açıklıyor , “Hiçbir fondöten kötü bir fondötenden daha iyidir, ama iyi bir temel en iyisidir.” Eğer fondöteni atlarsan, cilt tonu bozulur. Eğer fondöteninizi çok ağır uygularsanız, kusurlarınızı vurgulayarak ince çizgiler ve kırışıklar daha da yerleşebilir.

Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Cakey olmadan cildinizi düzleştirmek için ağır olan bir formül kullanın. Cildiniz yaşlandıkça kuruması yaygındır, bu nedenle cildinizin pul pul olmasını sağlayacak bir toz temel yerine sıvı veya krem ​​temel veya hatta renkli bir nemlendirici ile daha mutlu olabilirsiniz. Son olarak, 8. sınıftan beri aynı gölge tonunu kullansanız bile, zaman zaman daha iyi bir eşleşme veya formülasyon olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayın – sonuçlara şaşırabilirsiniz!

Allık

Aslında lisede değilseniz, yanaklarınızı kızartmayı unutmayın. Ayrıca, çok fazla allık kullanmaktan, çok düşük uygulayarak veya yanlış gölgeyi seçmekten kaçınmalısınız.

Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Çok kahverengi veya kırmızı olan tonlardan kaçının, çünkü uygulandığında çamurlu görünebilirler. Bunun yerine, yanaklarınızı sıkın ve sonuçta ortaya çıkan doğal gölgeye uyan allık bulmaya çalışın. Parlak bir bitiş göstermemek için toz yerine krem ​​formülasyonunu tercih edin. Çenenizin merkezine küçük bir miktar uygulayın ve yukarı ve geri süpürün. İyi uyum sağlamaya dikkat edin. Bu, genç bir parıltı ile birlikte yüzünüzde anında bir açılma sağlayacaktır.

Alt kirpik çizgisine siyah renkte kalem sürme

Alt kapaktaki ağır astar birçok nedenden dolayı yaşla göstermektedir.Gözleriniz daha küçük görünür, gözleri çevreleyen ince çizgileri vurgular ve tüm yüzünüzü aşağı çeker. Sizin genç görünmenizi sağlamak için gözlerinizin daha parlak ve daha açık olmasını istiyoruz. Bunu birçok farklı şekilde yapabilirsiniz. İlk olarak, alt kirpik astarını hafif tutmalı ve siyah renkler kullanmamalısınız.

Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

“Derin kahverengi göz farı ve onun yerine sert bir kahve kalem  kullanın,” .Jel astarı dipten uzakta tutun, sadece kapakların üst kısmında kullanın. Ve biz üst kapakta siyah göz kalemi, altta kahverengi kalemin olması iyi olur. Kahverengi göz farı ile alt kapağın dış köşesine kadar uzatabilirsiniz. Fırçayı biraz daha uygulamak için biraz ıslatabilirsiniz.

Bir başka ipucu alt göz pınarı hattına beyaz veya çıplak göz kalemi kullanmak gözleri aydınlatıyor ve genç bir ışıltı yaratıyor.

Kapatıcı aksilikleri

Kapatıcı söz konusu olduğunda, tek bir boyut herkese uymaz. Spotları veya lekeleri örtmek için mükemmel bir kapatıcı muhtemelen göz altı kullanım için çok kalın olacaktır. Makyaj sanatçılar; insanlar genellikle kapatıcı  yanlış kullanıyor: Kapatıcı da doğru renk çok kalın veya değilse,  gizlediklerinizi daha vurguluyor .Göz altındaki cilt yüzünüzün geri kalanından yedi kat daha incedir , bu nedenle hafif bir dokunuş gereklidir.

Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Göz altı kullanımı için hafif formülasyon kullanın ve cilt tonu ile uyuşan bir renk seçin. Mavimsi göz çevreleriniz varsa, karşı koymak için sarı veya şeftalili bir renge sahip olabilirsiniz. Kül gibi görünmenizi veya “ters rakun” görünümünü vermenizi sağlayan süper-ışık tonlarıyla geçmeyin. Sadece göz altı bölgesinin iç köşesine uygulayın ve hafifçe harmanlayın ve dışarıya ve aşağıya doğru süpürün.

Yaşlı Gösteren Kaş Şekli

Yaşamın bir gerçeği: Bizim kaşlarımız doğal olarak yaşlandıkça daha incelir ve yıllar geçtikçe hızlanıyor olabilir. Biz yaş olarak, kalınlık ve uçlarından hem doğal ince kaşlar olmalı. lisanslı makyaj ve kaş sanatçısı Pamela Jeschonek ; “Kaşlar da doğal yaşlanma sürecinin bir parçası olarak düşüyorlar, bu nedenle kaş kemiklerinde daha genç olduğumuz zamanki gibi oturamıyorlar.” Bu nedenle daha genç görünümlü bir kaş için tam ve kemerli düşünün. Bir kaş tozu ile doldurarak başlayabilirsiniz. Jeschonek, “Toz kaybolan dolgunluğu artırabilir ve öğrenilmesi hızlı ve kolaydır.”

Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Aynı zamanda kaşların çok keskin ve sert görünmesini önlemek için de tozların yardım etmesini istiyoruz. ” krem bazlı kaş ürünlerden uzak durmalısınız.Çok sert bir çizgi uygulamayın. Kaş Tozu kullanın. Doğru renk toz ile, biraz genişlik eklemek için doğal kaş çizgisinin birazcık izinden çıkın.

Ve küçük bir asansör eklemek için, kemeri altta değil, kaşın üstünde biraz daha yüksek takip edin. ” kalınlığını vermek için kök çizgisinin hemen dışına, kaş çizdiğimiz gibi tozu kaş çizgisinin üst kısmında kullanarak kemerin üst kısmını nazikçe yükseltmeliyiz.  Biraz uygulama tekrarları gerektirir, ancak büyülü bir kaş görünümü verir. Bu nedenle, doğal kaşlarınızın çizgilerinin dışına çıkmaktan korkmayın, yalnızca hafif ve tüylü kalsın. Doğru teknik ve gölge ile, saniyeler içinde daha genç görünen kaşlar için bunları yapabilirsiniz.

Metalik göz farı

Buna hayran olabilirsiniz, ancak göz kapaklarınız bir zamanlar olduğu kadar gergin değilse, metalik göz farı gerçekten yaşlı gösterebiliyor – ve maalesef bu yaşlanmanın doğal bir parçası. Bu eğlenceli parıltılı renkler, bu alandaki kırışıklıklara ve ince çizgileri artırabilir ve dikkat çekebilir. “Metalik, ışıltı ve parıltı gölgeler ince çizgilerin içine yerleşerek ve gözlerinin etrafında çökük bir görüntü veriyor.”Kusursuz bir görünüm yaratmanın en iyi yolu, mat veya saten son kat gölgeler kullanmaktır.”

Ancak özellikle partilerde metalik göz makyajı yapmak istiyorsanız kapağın ortasında tutmalısınız .Onları göz kapaklarının köşelerine koymak, o bölgede yerleşmeye meyilli ince çizgilere daha fazla dikkat çektiyor .

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Parlatıcıyı sizi yaşlandırmadan dahil edebileceğiniz bir başka yol, ince inci gölgesi kullanmaktır. Hafif ve çok-ışıltılı olmayan birini seçin.Görünümü yumuşatmak için inci bir tabanda ve katman üzerine parlak olmayan bir gölgeyle güzel incinin kullanılması güzel olur.

Çok koyu ruj

Dudaklarımız daha incedir ve büyüdükçe tanımı kaybeder. Dudaklarınızı üst üste bindirmek için astarla delirmeyi planlamıyorsanız, dudaklarınızı daha incelten daha koyu renk tonlarından uzaklaşmaya başlamalısınız.Mükemmel dudaklar için plan özetlemektedir: dudak kalemi ile başlayın ve doğal dudak renginizden daha cesur güzel bir nötr renk kullanarak dudaklarınızı  çizin ve geri kalanı renkli bir parlaklıkla doldurun. Bir sürü kadın daima ağır ruj kullanma fikrine kapılıyor, ancak parlaklığın daha yumuşak, daha genç bir görünüm kazandırdığı gerçek.

Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Makyajı toz pudrayla ayarlama

Makyajı daha uzun ömürlü hale getirmek için tozu herhangi bir krem ​​formülünün üzerine koymanın  ve tekrar tekrar sürme öneriliyor. Ancak yaşlandıkça, cildiniz daha az yağ üretir. “Kurutucu cilt ile toz ince çizgilerin içine sızmak eğilimindedir” .Bunun yerine bir ayar spreyini kullanmayı deneyin!

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Parlak renkler seçimi

Makyaj görünümünde parlak bir renk patlaması eğlenceli olduğunu biliyoruz. Ancak, belirli bir yaşa eriştiğinizde, sizi daha yaşlı yapabilir. Bir mini etek giyenle benzer olur -Renklerin parlak maviler, mor pembe ve yeşil gibi,bir kadının yaşına işaret eden özellikleri vurgulama eğiliminde olduğunu düşünüyoruz.

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Parlak renklerden uzak kalmanız önerilmektedir. Mavi göz farı kullandığınız günler eskide kalmalı.Parlak mavinin yerine lacivert, yeşilin yerine derin yeşim gibi daha koyu renkleri sönmüş renkleri denemenizi öneririz.

Vurgulama / Highlighting

Parlak, parlayan cilt, genç görünümlü cilde benzetilir. Fakat paranızın karşılığında iyi çalışmasını sağlamak için böyle bir parlamanın doğru şekilde yerleştirilmesi gerekir. Olgun kadınların sürmemesi gereken bazı alanlar vardır. Kaş kemiğine bir pırıltılı vurgulayıcı uygulamamalısınız – göz aşağı çekme eğilimi gösterebilir.

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Bunu uygulamak istemediğimiz başka bir alan, gülüşün hatlarında veya gözün kırışıklarının olduğu kısımlar. Her ikisi de kırışıklık dokusunu vurgulama eğilimindedir. Bu nedenle, gözün ortası veya elmacık kemikler gibi daha gergin alanları vurgulamalısınız. Ve sıvı bir vurgulayıcı kullanmalısınız.

Alt kirpikler üzerine çok fazla maskara sürme

Bu, sadece alt kirpik çizgisinde sürülen ağır bir kaleme benzer.Alt kirpiklere ağır maskara kullanımı karanlık çevrelerde yanılsama yaratır. Hatta bir bütün olarak göz leri indirebiliriz.  Eğer alt kısımda maskara kullanacaksanız, az, temiz ve sıkı tutun.

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Az daha çoktur

Makyajın yaşlı göstermesini önlemek için genel ipucu? Az daha çoktur. Işıkları hafif ve doğal tutun. Hatta ekstra bir şeyler sürmek isterseniz bile, minimumda tutun. Yeni şeyler denemekten ve sizin için en uygun olanı bulmaktan korkmayın!

Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Bir önceki yazımız olan En Hafif Yaz Fondötenleri 2017 başlıklı makalemizde en iyi, en iyi fondötenler ve en iyi fondötenler 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.Sizi Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.