Güzelkız.com

Sivilceli Ciltler İçin Makyaj İpuçları


Sivilceli Ciltler İçin Makyaj İpuçları

Sivilce oluşumu herhangi bir yaşta olabilir bu sadece gençlerin bir ergenlik sorunu değildir. Aslında, bugün yetişkin pek çok kadınlarda sivilce önemli bir sorun. Evet, sizde hızlı iyileşir durumda sivilcelerinizi tedavi etmek mi istiyorsunuz. Ama bu arada ne yapmalısınız?Hangi makyaj ürünleri ile nasıl makyaj yapmalısınız? Sivilceleri yok etmenin ve örtbas etmek için en iyi yolu nedir? İşte tüm bu sorular ve cevapları bu yazımızda…

Bu durumun daha da kötüleşmesini istemiyorsanız, bu yüzden doğru ürünler kullanmak en iyisidir. makyaj katmanları ile sivilceler üzerinde gözenekleri tıkama bu duruma yardımcı değildir. Emin olun çıplak cilt, sivilce ile mücadele topikal ürünleri alarak başlamalısınız. Yüksek maliyet ve popülerliğin en etkili tercüme olmadığını bilin. Örneğin, bol sivilce tedavi ürünlerini bolca bulabilirsiniz.Ama Proaktif değerlendirme popülerliğinden daha azdır.

Tamam, sizin için çok iyi sivilce ilacı kullandığınızı varsayalım. Ama kimsesin onları görmesini istemiyorsanız sivilceleri ne ile kapatacağım? İyi haber, kapatıcı ve akne tedavisi ürünlerini bulabileceğiniz olmasıdır. Burada akılda tutulması gereken birkaç önemli sivilceleri yok etme ve tedavi etme ipuçları var:

Her zaman Yağsız Ürünleri kullanın

Bu fondöten, kapatıcı ve pudra için de geçerli. onların da hipoalerjenik olduğundan emin olun, böylece cildiniz için daha fazla sorunlara neden olmayacaklar. Ambalaj üzerinde “yağsız” yazmalı. İçeriğinde kimyasal olamamalı, nedeni akneye duyarlı iseniz gözenekleri tıkayabilir. Dikkat etmeniz gereken diğer maddeler koku var mı: Bazen koku özellikle akne oluşumunu tetikleyip, cildi tahriş edebilir.

sivilceli ciltler için makyaj ipuçları 2016 17

sivilceli ciltler için makyaj ipuçları 2016 17

Salisilik Asit arayın

Bu kanıtlanmış bir akne mücadele bileşendir. Birçok fondöten ve kapatıcı da biraz salisilik asit olması, sivilceye neden olan makyajı önler, bakterileri öldürür. Bu sivilceli cit makyajında, sorunla mücadele için sadece ekstra bir yoldur. Bu sadece sizin cilt bakım ürünleri olmak zorunda değildir; akne size karşı değil, sizin için makyaj ürünlerinde de etkili çözümler sunan seçeneklerden olsun.

Bakınız:Kapatıcı Nasıl Seçilir ?

Parmaklarınız yerine makyaj fırçaları kullanın

Bir fondöten ve kapatıcı fırça kullanarak makyaj uygulamak için daha iyi ve pürüzsüz dağılıma yardımcı olur , ama aynı zamanda yüzünüze ellerinizin temasını önleyecek. Neden bu önemli? Parmaklarınızın uçları üzerindeki yağlar sivilceleri şiddetlendirebilir. Eğer makyaj fırçaları üzerinde birikmiş tüm mikrop ve bakterilerden kurtulduğunuza emin olmak isterseniz fırça temizleyici ürünler, nazik yüz sabun ya da biraz bebek şampuanı ile günlük makyaj fırçalarını temizleyin.

Hafif bir tabaka halinde fondöten uyguladığınızda, ilk önce yüzünüzün tümüne yayın .Sonra doğru noktada kapatıcı uygulayın. Kapatıcı fırçasını kullanarak, her akne üzerinde  kapatıcı fırça ile kenarları dışarı uyum sağlayacak şekilde kapatıcıyı dağıtın ama önce bir dakika kurumasına izin verin. Bu size o korkunç kırmızı noktalar için gereken en iyi kapsamayı verecektir.

Her zaman Gevşek Yağsız Pudra Seti Kullanın

Yağsız hafif bir pudra tozunu uygulamak makyajınızı gün boyu kalıcı olmasına yardımcı olabilir. istediğiniz son şey günün ortasında pembe sivilce dışarıya çıkmasıdır. Sabah makyaj yaptıktan hemen sonra hafif bir tabaka içinde pudra uygulayarak makyajınızı gün boyu kusursuz tutun.

Bir önceki yazımız olan Soluk Cilt için Makyaj ipuçları başlıklı makalemizde beyaz cilt, makyaj ve soluk cilt hakkında bilgiler verilmektedir.Sivilceli Ciltler İçin Makyaj İpuçları YORUMLARI - 1 YORUM
  1. […] İlgili: Sivilceli Ciltler İçin Makyaj İpuçları […]

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.