Güzelkız.com

Sivilceler İçin Doğal Maskeler


Sivilceler İçin Doğal Maskeler

Sivilceler İçin Doğal Maskeler

Bayanlarda olsun erkeklerde olsun herkeste belirli yaşlarda sivilceler çıkabilir. Bu böyleler genel olarak yüz  sırt omuz göğüs bölgeleridir.  Birinci planda yüz olduğu için, yüz güzelliğiniz için sizlere bu yazımızda birbirinden güzel iki tarif vereceğiz bu maskeler oldukça fazla vitamin içermektedir. İçerdikleri vitaminler sayesinde yüzünüz oldukça toksinlerden arındırılmış ve hijyenik olacaktır bunlara bağlı paralel olarak sivilcenin çıkma oranı da azalacaktır. Bu yazımızda ki içeren tarifleri ve önerileri yapmanız sizler için çok uygun olacaktır. Sivilce ile tanışma yaşından itibaren yapılabilecek olan bu maskeler sizlere ciddi bir sorununuz olmadığı sürece hiç bir şekilde zarar vermeyecektir. Bayanların en çok dertlendiği bu konuda yüzlerine hiç korkmadan bu maskeyi yapabilirler.

Yazımızda bahsedeceğimiz bu iki vitaminli ve oldukça yararlı maskelerimiz %100 doğal içerikler ile hazırlanmıştır. Bayanların en çok sıkıntı çektiği akneler, siyah noktalar, sivilce izleri görüntüsü akıla takacak şekilde kişilerde problemler yaratabilir. Doktorunuzun önerdiği ilaçlar kullanılır ve onlarda işe yaramazsa her türlü sebebe karşın bizim önerdiğimiz doğal maskeleri kullanabilirsiniz. Kullanacağınız doğal maskeler sizlere hiç bir zarar vermez ve yavaş yavaşta olsa sizleri güzel sonuçlara ulaştırır her şeyin başında öncelikle sağlık geldiği için bu tür konulara dikkat etmemiz gerekir.

Sivilce Oluşumunu Engelleyen Bazı Maddeler

  • İlk başta gelen ergenlik problemi ile beraber sivilce oluşumu; Sizlere önerimiz kesinlikle sivilcelerinizi vb. oluşumları sıkmayın. Sıkmış olduğunuz sivilcenin dışarı çıkıp cildinize nüfuz ettiği zaman başka sivilcelerinde çıkmasına sebep olabilir..
  • Bakterileri üzerinde tutmasına ilişkin olarak bakteri oluşumunu da sağlayan makyaj malzemesi haftada bir kere olmak üzere temizlenmesi gerekmektedir. Cilt bakımınızı yaptırırken de bunlara kuaförlerde dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde mikrolara bağlı olarak vücudunuzda akne, sivilce oluşumları başlar.
  • Sizlere anlatmak istediğimiz ve anlatacak olduğumuz neredeyse tüm maskeler sivilceleri gidermek olan amaçları ile beraber daha bir çok zararlı etkeni de ortadan kaldırdığını söylememiz gerekmektedir. Peeling veya daha başka cilt bakım kremlerini kullanmak cildinizde zararlı her türlü hücreyi öldürdüğü gibi sağlık olan hücreleri de öldürebilir. Bundan dolayı doğal olan yolları tercih etmeniz oldukça önemlidir.
  • Cildimizde oluşabilecek lekeler ve sararmaların en büyük sebebi olan sigaraya da büyük ölçüde tepkili olmamız gerekir. Sigarayı kesinlikle içmemek ve burada vücudumuza girecek olan pislikleri kabul etmememiz gerekecektir.
  • Yaşınız ilerlemeden önce yani her şey geçmeden öncede bu tür tutumlar ile hayatınızı idame ettirmeniz gerekmektedir. Daha küçük yaşlarda yapmış olduğunuz her türlü bakım sizler için büyük bir artı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey yaptığınız vitaminli maskelere devam etmektir. Bu tür uygulamalarla vücudunuza ve cildinize iyi bakın.

Sivilce için yapılacak maskeler;

  • Elmalı maske.
  • Yumurta akı ve limonlu maske.
  • Gül suyu maskesi.
  • Killi sivilce maskesi.
  • Limonlu sivilce maskesi.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Oluşumunu Engellemek İçin En Basit 5 Kural başlıklı makalemizde Sivilce Oluşumunu Engellemek ve Sivilce Oluşumunu Engellemek İçin Kurallar hakkında bilgiler verilmektedir.Sivilceler İçin Doğal Maskeler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.