Güzelkız.com

Sivilce İzlerine Yaklaşım ve Tedavi Yolları


Sivilce İzlerine Yaklaşım ve Tedavi Yolları

Sivilce İzlerine Yaklaşım ve Tedavi Yolları

Sivilce günümüzde oldukça yaygın bir cilt sorunu olarak bilinmektedir. Sizler için sivilceleriniz var ise, bırakacağı izler korkulu rüyanız olabilir. Sivilce izleriniz için tedavi sürecinizden önce mutlaka bir dermatoloğa görülmeli ve uygun tedavi süreci başlatılmalıdır. Sivilce bulunan ciltler genel olaraktan yağlı ciltler olarak karşımıza çıkmaktadır. Sivilceli ciltler genel itibari ile yağlı ciltler olarak karşımıza çıkar. Günümüzde sayıları oldukça fazla olan ve alternatifi de bu kapsamda oldukça fazla olan anti-akne, anti- sebore gibi temizleyicilerden birisiyle cildinizin ihtiyaç duyduğu temizliği yapmalı ve dahilinde cildinizin akneye olan meyil durumunu ortadan kaldırmalısınız. Fakat bu konuda seçimlerinizi danışarak yapınız doğru olamayan kozmetik seçimi aknelerinizde artışa sebep olacaktır.

Bu kapsamda dermatoloğunuzdan alacağınız öneriler sizlerin uyması gereken en önemli tavsiyeler olarak karşınıza çıkacaktır. Sivilce izleriniz, ya leke halinde yada çukurlar halinde yaşanacaktır. Bu izlerin tedavi sürecini peeling, kimyasal, lazer veyahut dermabrazyon yöntemleriyle yapmanız mümkündür. Bunlar arasında en güvenli olarak karşımıza çıkan ve etkili yöntem olarak bilinen kimyasal peeling’dir. Dermatologlarınız sayesinde cilt yenileme programı olarak uygulanmaktadır kimyasal peelingler.

Günümüz içerisinde en yaygın olarak ve güvenli bir şekil olarak karşımıza çıkan peeling maddesi AHA olarak bilinmektedir. Peeling, yapılış amacı olarak soyma işlemi dışında da akneler nedeniyle oluşmuş çukurluklar için dolgu malzemesi olaraktan kullanılmaktadır. Bu işlem ise kollejan, asit, hyluronik, yağ, yapay cerrahlar tarafından sürdürülmektedir. Bu işlem son zamanlarda oldukça rağbet görmektedir ve oldukça da güvenlidir.

Hylaform dolgu maddesi için alerjik teste ihtiyaç duyulmaması, ağrı ve risk içermemesi adına bu uygulama oldukça rağbet görmektedir. Fakat dolgu maddelerinin tamamı bir süre sonra yavaş yavaş giderler. Bu sayede 6 ay ile 1 yıl arası tekrardan yapılmalıdır. Kimyasal peelinler ile birlikte kullanılması dahilinde sağlıklı sonuçlar alınmaktadır.

Tedavi Yöntemleri ?

İzlerinizi Peeling İle Giderin

  • Lekeleriniz eğer ki hafifse, kişilere ilaç tedavisi uygulanır. Bu ilaçlar etkilerini geç göstermektedir. Fakat lekeniz daha derin ise kimyasal peeling uygulanır. Peeling işleminiz, cilt yüzeyi üzerinde kimyasal madde sürülerekten cilt yüzeyinin uzaklaştırılmasıyla yapılmaktadır. Peeling işleminiz aknenizin ciltte yarattığı soruna göre değişmektedir. Sivilcenin bıraktığı izler maküler tarzda ise genellikle glikolik asitli peeling işlemi uygulanmaktadır. Asit konsantrasyonu ise cilt yapısı ve cilt kalınlığına göre değişmektedir.
  • Peeling sonrası ise kişi cildinin nemlendirilmesi ve güneşten korunması oldukça önemlidir. 21 günü aralık ile 4 ila 6 seans arası bu peeling işlemi sürmektedir. Peeling sonrası ise ciltte oluşan hafif soyulma, kepeklenme ve kabuklanma gibi ufak sorunlar görülebilir. Kişiler bu süreçte kabukları soymamalıdır.
  • Son olaraktan peeling sonrasında ise sivilce lekelerin de oluşan hafiflemenin yanında ise siyah noktalardaki azalma, ciltte parlak görünüm kazandırma ve ince oluşan çizgileri hafifletme gibi faydalar görülmektedir.
  • Peeling uygulaması için ise yaz mevsimi uygun bir süreç olarak görülmemektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Olay 7 Yaşlanma Karşıtı Krem İncelemesi başlıklı makalemizde Olay 7, Yaşlanma Karşıtı Krem ve Yaşlanma Karşıtı Krem Kullananlar hakkında bilgiler verilmektedir.
Sivilce İzlerine Yaklaşım ve Tedavi Yolları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.