Güzelkız.com

Sigaranın Cilde Zararı Var


Sigaranın Cilde Zararı Var

Sigara, sadece iç organlara değil, vücudun birçok bölgesine zarar vermekte olan bir maddedir. Cilt, sigaradan etkilenen ve sigaranın zararları nedeniyle deforme olan bir bölgedir. Bu nedenle sigaranın cilde zararı var diyebilmek mümkün olmaktadır. Sigaranın cilde olan etkileri, zaman içerisinde kendi belli etmekte ve pişman olacağınız sorunlara neden olabilmektedir.

Sigara Bırakmanın Cilde Faydaları

Sigarayı bırakan bir kişi, kırışıklıklardan kurtulacak ve sarkma gibi sorunları geride bırakacaktır. Bu tür sorunlar, güzelliğinizin yok olmasına neden olacak sorunlar olarak bilinirken, sigarayı bırakmanın cilde faydaları, bu sorunların ortadan kalmasına neden olacaktır. Öte yandan cilt kanseri riski, sigara sayesinde önemli ölçüde azalacak ve yok olma aşamasına doğru ilerleyecektir. Dişleriniz sigara nedeniyle sararma ya da kararma gibi sorunlar yaşarken, bu sorunlar sigarayı bırakmanızın ardından son bulacaktır. Ayrıca ağız yararları da sigarayı bırakmanızla birlikte büyük ölçüde azalacaktır.

Sigarayı Bıraktıktan Sonra Cilt Rengi

Sigara içen kişilerde, sigarayı bıraktıktan sonra cilt rengi değişimleri gözlenebilen bir durumdur. Sigara içmek, cildin birçok bölgesine zarar verirken, aynı zamanda diğer birçok cilt hastalığına neden olmaktadır. Hal böyle olunca cilt yıpranmakta ve daha solgun bir renge bürünmektedir. Ancak sigarayı bırakmanız durumunda hücrelerin daha sağlıklı bir şekilde yenilenmesi gerçekleşmekte ve cildiniz daha canlı bir renge sahip olmaktadır.

Sigara Cildi Karartır Mı?

Sigara içen birçok kadın, güzelliğine önem veriyorsa, mutlaka ‘sigara cildi karartır mı?’ sorusunun cevabını aramaktadır. Sigara hücrelerin sağlıklı bir şekilde yenilenmesine engel olduğu için, haliyle cildin kararması ve solması konusunda çok büyük bir etkendir. Bu nedenle cildinizde kararmalar ve solmaların olmasını istemiyorsanız, sigarayı bırakmanız gereklidir.

Sigara Ciltte Leke Yapar Mı?

Sigara, vücudun birçok noktasına olumsuz yönde etki ettiği gibi cilde de zarar vermektedir. Bu nedenle ‘sigara ciltte leke yapar mı?’ sorusunun cevabını uzmanlar ‘evet’ olarak yanıtlamaktadır. Sigara içen kişilerde cilt rahatsızlıklarına ve ciltte oluşan lekelere daha sık rastlandığı görülmektedir. Bu nedenle sigara cilde çeşitli lekeler bırakabilir ve hatta ten renginize kadar etki edebilir.

Sigara Teni Koyulaştırır Mı?

Sigara, tende lekeler ve koyulaşmalar olması konusunda oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Bununla birlikte sigaranın sadece tenle kalmayıp, gözlerin kararması konusunda da etkili olduğu bilinmektedir. Günümüzde sigara içen birçok kişi ‘sigara teni koyulaştırır mı?’ sorusunun cevabını aramaktadır. Ne yazık ki sigaranın tenin koyulaşması konusunda ve tenin zarar görmesi konusunda çeşitli etkileri vardır.

Sigaranın Cilde Zararlarını Azaltmak

Sigara içiyor ve ondan vazgeçemiyorsanız, etkilerini azaltabilmek adına çeşitli konularda destek alabilirsiniz. Bu konuda cildinizi besleyici kremler, doğal maskeler ve çeşitli besinler, sigaranın cilde zararlarını azaltmak konusundaki en önemli etkenleridir. Hem sigarayı bırakmak istemiyor ve de güzelliğinizi korumak istiyorsanız, bu ürünlerden veya maskelerden yararlanabilirsiniz. Ancak en etkili yöntemin sigarayı bırakmak olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Sigaranın Deriye Verdiği Zararlar

Sigaranın deriye verdiği zararlar, azımsanmayacak kadar büyüktür. Öncelikle hücre yenilenmesine olumsuz etki eden bu madde, haliyle derinizin daha soluk bir renge ve daha çok kararmasına neden olur. Öte yandan yüzdeki ve vücuttaki kılcal damarların daralmasına sebebiyet verdiği için derinin zarar görmesine neden olmaktadır. Kırışıklıklar ve sarkmalar, sigara içen kişilerin vücudunda da kaçınılmaz bir hal almaktadır. Cildinizin erken yaşlanmasına sebep olan sigara, ciltte lekelere, deformelere ve hatta cilt kanserine kadar yol açabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Nasıl Beyazlatılır? başlıklı makalemizde cildimin rengini beyazlatmak istiyorum, cilt beyazlatma ve Cilt Nasıl Beyazlatılır? hakkında bilgiler verilmektedir.Sigaranın Cilde Zararı Var Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.