Güzelkız.com

Şelale Örgü Saç Stili nasıl yapılır


Şelale Örgü Saç Stili nasıl yapılır

Bu makalemizde sizlere yeni örgü saç  stillerinden şelale örgünün zahmetsiz, şık ve rahat örümü anlatacağız. Bu saç stilini düz ve dalgalı saçlarınızda uygulayarak sportif bir görünüm kazanabilirsiniz. Ayrıca bir masal prensesi gibi romantik görünmek için şelale örgü saç stillerini öğrenmenizi öneririz.

Şelale Örgü Saç Stili nasıl Yapılır

Şelale örgü her ortamda rahatlıkla kullanılabilecek sofistike bir esinti yaratan Fransız örgülerinden biridir.
Şelale örgü saç stillerini çok farklı biçimlerde uygulamanız mümkündür. Yan şelale örgü, ana şelale örgü, karmaşık ve kaprisli saçlar örerek şelale örgülerinizi diğer örgülerinize de dahil ederek deneyebilirsiniz.Ayrıca bakını: Sıcak 2016 Saç Trendleri

Bu güzel saça ulaşmak için özel aletler, ürün ya da stil becerileri gerekmediğini sizlere hatırlatmak isteriz. Düz yada dalgalı saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Örneğin saçınızda bir merkez oluşturun ve şelale örgüyü saçınıza kolaylıkla uygulayabilmeniz için tüm saçınızı fırçalayın. Saçınızın istediğiniz tarafından örmeye başlayabilirsiniz. Örneğin sağ taraftan başlayalım; genellikle Fransızların yaptığı gibi saçınızı düzenli olarak üç bölüme ayırın. Ayırdığınız bu saçların köklerinden küçük damlalar ile örmeye başlayın. Bu verdiğimiz saç modeli aslında şelale örgünün stil hilelerinden birtanesi.

şelale örgü saç stili nasıl yapılır

şelale örgü saç stili nasıl yapılır

Bazen göz alıcı dalgalar ve kilit oluşturarak, omzunuzun üzerinde doğal kalan saçlarınızın dökülmesine izin vererek basit bir balık kuyruğu örgü de uygulayabilirsiniz. Bu örgü modeli ile daha romantik bir görünüm kazanmak için de saçınıza bazı saç aksesuarları ekleyerek şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Şelale Plajı Örgü Stili nasıl yapılır

Klasik şelale örgülerden farklı bir stil olan plaj örgü modelidir. Şelale plajı örgü sitilini dalgalı saçlarla örmek daha hoş bir görünüm sağlamaktadır. Örneğin, başın sol tarafından başlayarak Fransız örgü oluşturun. İlk olarak tam çapraz ve over oluşturduktan sonra, hemen yanındaki örgünün saç kökünden bir bölüm alarak üstteki örgüyü buna dahil edin. Kalan saçlarınızı da bu saçın içine örgü şeklinde ekleyerek değiştirin. Arkada kalan saçlarınızı da örgü ile örün. Bu şekilde basamaklı efekt oluşturmuş olacaksınız.

şelale örgü saç stili nasıl yapılır

şelale örgü saç stili nasıl yapılır

Ayrıca şelale örgü stilleri sizin ekstra şık ve güzel görünmenizi sağlayacaktır. Şimdi sizlerin şelale örgü saç stillerini daha iyi öğrenebilmeniz için hazırladığımız videoyaya göz atarak pratikliğinizi ve yeteneğinizi artırabilirsiniz.

Şelale örgü saç modelleri 2016 / 2017 – Galeri

Bir önceki yazımız olan Sıcak 2017 Saç Trendleri başlıklı makalemizde 2016 saç renkleri, 2016 Saç Trendleri ve 2017 saç trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Şelale Örgü Saç Stili nasıl yapılır YORUMLARI - 2 YORUM
  1. […] Ayrıca Bakınız: Şelale Örgü Saç Stili nasıl yapılır […]

  2. […] Bu modeli evde test etmek ister misin? Nasıl yapıldığını öğrenmek için adım adım şelale örgü öğretici saç modelleri için buraya tıklayın. Şelale Örgü Saç Stili nasıl yapılır […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.