Güzelkız.com

Sebze Diyeti İle Toksinleri Atın


Sebze Diyeti İle Toksinleri Atın

Sebze Diyeti İle Toksinleri Atın

Sebze Diyeti Nedir, Ne İşe Yarar?

Sebze diyeti özellikle zayıflamak isteyen herkes tarafından tercih edilebilecek bir diyet çeşididir. Bu beslenme türünde ağırlıklı olarak sebze tüketiyoruz. Ama sadece sebze diye o sebzeyi tüketmiyoruz. Öncelikle içerisinde lif kaynağı olan sebzeleri tercih edeceğiz ki bizi tok tutabilsin. Ardından vücudumuzun o günkü vitamin – mineral ihtiyacını karşılamaya yetebilecek bri sebze listesi oluşturuyoruz. Bu bilgileri elbette amatör olarak hazırlamayacağız. Alanında uzman bir diyetisyene başvuracağız ki bizim ihtiyaçlarımıza özgün bir diyet programı yapabilsin.

Sebze Diyetinin Faydaları Nelerdir?

Dengeli bir beslenme alışkanlığı için sebze diyeti şarttır. Hele de amaç zayıflamak ise kesinlikle şarttır. Sebze diyeti ile kalori hesaplaması konuları birbirini bütünler. Yani tamamlayıcı konulardır. Kalori hesaplaması yaparak sebzelerin kaç kalori ve hangi vitamin – mineralleri içerdiğini analiz ederek kendi gereksinimlerimize uygun olanları tüketmeye başlayabiliriz. Sebze diyeti ile vücudumuza zarar veren birçok zararlı maddeyi ( buna toksin de deniliyor ) dışarı atmaya yardımcı olabiliriz. Kısacası vücudumuz ve organlarımızın zararlı maddeleri dışarı göndermesine destek olmak amacı ile de sebze diyetini yapabiliriz.

Sebze Diyeti Nasıl Yapılmalı

 • Günde ortalama 1,5 kg sebze tüketmeliyiz.
 • Yukarıdaki ortalama miktarın %60 civarını çiğ olarak tüketmeliyiz.
 • Günde iki litre su içmeliyiz.
 • Yağ içeriği %1’i aşmayan Çavdar Ekmeğinden ve az yağlı süt ürünlerinden az da olsa tüketmemize izin var.
 • Sebze diyeti en az 7 gün boyunca sürdürülmelidir. Bu süre içerisinde sebze – meyve dışında et ve et ürünleri dahil başja bir şey tüketilmemelidir. Ana ve ara öğünlerin tamamı sebze – meyvelerden oluşmalıdır.

Sebze Diyetinde Tüketebileceğiniz Yiyecekler

 • Lahana çorbası
 • Kereviz çorbası
 • Mantarlı krema çorbası
 • Dereotlu salatalar
 • Yeşil lahana çorbası
 • Şahana suyu
 • Melitka salatası

Detoks İşlemi Nasıl Yapılır? 

İsteyen herkes artık evde çok kolay ve pratik bir şekilde detoks yapma yöntemlerini de öğrenmiş olacaktır. Vücudunuz da var olan toksinlerden kurtulmak ve vücudunuzdan dışarı atılmasını sağlamak adına son derece sağlıklı ve aynı zamanda da insan vücudu için gerekli bir uygulama olduğunun altını da rahatlıkla çizebiliriz. Özellikle pek çok kişi detoks hizmetlerinden yararlanmak adına daha çok kliniğe giderek oldukça fazla paralar vermek zorunda kalırken artık çok fazla para vermek zorunda kalmadan evde kendi detoksunuzu da gönül rahatlığı ile yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde Detoks Yapma Yöntemi

Evde detoks nasıl yaparım diyorsanız aslında bunun açıklamasını çok kolay bir şekilde yapabilmemiz de mümkün olacaktır. Detoks yapma işlemleri sırasında daha çok meyve ve sebze sularını kullanabilirsiniz. Evinizde bulunan Meyve ve sebzelerin suyunu sıkarak kendinize detoks için özel karışım hazırlayabilirsiniz. Bu tür sıkacağınız meyve ya da sebze suları da toksinlerden vücudunuzu arındırmanıza en iyi şekilde katkı sağlayacaktır. Taze meyve ve sebze sularını bir süre düzenli aralıklarla tüketmeye başladığınız da ise vücudunuzun daha sağlıklı ve tüm toksinlerden arındırılmış bir hale gelmesine de en iyi şekilde yardımcı olacaksınız. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken bir takım kurallarında olduğunu söyleyebiliriz. Bu kuralların ise her besin grubundan yemek, doğal beslenmek, bol meyve ve sebze suyu tüketimi içerisine girmek, düzenli aralıklar eşliğinde gerek spor gerekse de egzersiz yapmak, sağlıklı pişirme yöntemlerine başvurarak sağlıklı beslenmek, sık sık tuvalete çıkmaya çalışmak yapmanız gereken altın kurallarında başında yer alıyor.

Detoks Yaparak Sağlıklı Yaşama Adım Atın

Sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen hemen herkes artık hiç vakit kaybı yapmadan da detoks yöntemine bir an önce başvurmaya çalışıyor. Detoks yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli unsur ise mevsim dönemin de ki sebze ve meyvelerin suyunun tüketilmesi gerekliliğidir. Detoks sağlıklı bir yaşama adım atmanız için artık en iyi çözüm yöntemlerinden de biri olacaktır. Üstelik son zamanlar da artık bu yollara ünlülerin de başvurmuş olduklarını söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Stevia Bitkisi Nedir, Yararları Nelerdir başlıklı makalemizde Stevia Bitkisi Nedir, stevia faydaları ve Stevia yararları hakkında bilgiler verilmektedir.Sebze Diyeti İle Toksinleri Atın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.