Güzelkız.com

Seboreik Dermatit Nasıl Tedavi Edilir?


Seboreik Dermatit Nasıl Tedavi Edilir?

Günümüzde en sık karşılaşılan cilt hastalıklarından biri olan Seboreik Dermatit hastalığı, son derece can sıkıcı bir hastalıktır. Hastalığın tedavisi bazı koşullarda mümkün olabilmektedir. Ancak yeniden tekrar etme ihtimalinin de olduğunu söylemek mümkündür. Peki söz konusu Seboreik Dermatit nasıl tedavi edilir? Bazı vakalarda herhangi bir müdahale gerekmezken, bazı durumlarda ise hastaya çeşitli takviyeler ve besin programları verilerek, önüne geçilebilir.

Seboreik Dermatit Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

Seboreik Dermatit gibi bir deri hastalığı, daha çok bağışıklık sistemi zayıf olan hastalarda görülürken, bu nedenle bağışıklık sisteminin bir nebzede olsun güçlenebilmesi adına çeşitli ilaçlar kullanılabilmektedir. Ancak seboreik dermatit tedavisinde kullanılan ilaçlar, daha çok şampuanlardan oluşmaktadır. Bu konuda ise Dermotto, Emovate, Betnovate gibi şampuanların, hastalığın ilerlemesi ve kontrol altına alınabilmesi adına kullanılmakta olan ürünler olduğunu söylemek mümkündür.

Seboreik Dermatit Bitkisel Tedavi

Her hastalıkta olduğu gibi Seboreik Dermatit hastalığında da bitkisel tedavi ile bu sorunun önüne geçebilmek mümkündür. %50 su ve %50 elma sirkesi karışımı ile hastalığın nüksettiği bölgelere yapacağınız uygulama, en iyi bitkisel tedavilerden biridir. Bununla birlikte sarımsak suyunu biraz ısıtıp, gece bu bölgeye uygulamanız durumunda, sabah yıkadığınızda bu tedavinin etkili olduğunu görebilirsiniz. Öte yandan bal ve su tedavisi, hindistancevizi yağı tedavisi, karbonat tedavisi ve çayağacı tedavisi, bu konuda size yardımcı olacak diğer tedavi çeşitleridir.

Seboreik Dermatit Nedenleri?

Saç derisinde bulunan sebum salgısının aşırı derecede deriye uygulanması, seboreik dermatit nedenleri arasında yer almaktadır. Öte yandan bağışıklık sisteminin zayıflaması ve bazı hastalıklar, Seboreik Dermatit hastalığının en önemli tetikleyicileri olarak bilinmektedir. Beslenme bozukluğu, metabolizma bozukluğu ve çeşitli besin değerlerinin eksikliği, hastalığın tetiklenmesinde etkin rol oynayan diğer özelliklerdir.

Seboreik Dermatit Bulaşıcı Mı?

Söz konusu hastalığa yakalanan birçok kişi çevresindekileri korumak amacıyla Seboreik Dermatit Bulaşıcı mı sorusunun cevabını aramaktadırlar. Ancak söz konusu hastalığın herhangi bir şekilde kişiden kişiye bulaşması mümkün değildir. Seboreik Dermatit hastalığı tamamen kişinin kendi vücuduyla alakalı olan bir durumdur. Bulaşması veya yayılması söz konusu dahi olmamaktadır.

 

Seboreik Dermatit Belirtileri

Seboreik Dermatit belirtileri, son derece fazla olan ve fark edilmemesi imkansız olan belirtilerdir. Ciltte kızarıklık, saç kaybı, saç dökülmeleri, kepek, kaşıntı, ciltte kabuklanma veya pullanma, cildin hem yağlı hem de yapışkan bir hal alması, büyük alanda görülmekte olan kızıl plaklar ve ciltte kızarıklık, en büyük belirtileri olarak karşınıza çıkmaktadır. Bu belirtilerden herhangi birini görmeniz durumunda en yakın sağlık kuruluşundan destek almanız son derece önemlidir. Erken teşhis, hastalığın ilerlememesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Seboreik Dermatit

Seboreik Dermatit Tedavisi 2017

Seboreik dermatit tedavisi 2017 yılında, tam olarak tedavi edilemeyen ve sadece kontrol altına alınabilen bir tedavi olarak bilinmektedir. Bunun için çeşitli bitkisel formüller ve çeşitli şampuanlar yeterli olacaktır. Öte yandan bağışıklık sistemini güçlendirmek, metabolizmayı dengeye sokmak ve sağlıklı bir şekilde beslenmek, tüm sorunların giderilmesi açısından Seboreik Dermatit hastalarına çeşitli tedavi seçenekleri olacaktır. Öte yandan bu hastalığın tetiklenmesine yardımcı olacak her türlü maddeden uzak durmak, tedavisi için gerekli olan bir diğer unsurdur.

Bir önceki yazımız olan Kozmetik Ürünlerdeki Zararlı Maddeler başlıklı makalemizde paraben içermeyen markalar ve paraben nedir zararları hakkında bilgiler verilmektedir.
Seboreik Dermatit Nasıl Tedavi Edilir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.