Güzelkız.com

Şal nasıl takılır 2016 / 2017 Kombin Fikirleri


Şal nasıl takılır 2016 / 2017 Kombin Fikirleri

Her zaman fonksiyonel olarak kullanılan aksesuarlardan biri de eşarplarımızdır. Şallarınızı farklı şekillerde takarak kıyafetlerimize ayrı bir stil ahenk kazandırabiliriz. Şallar sadece kadınlar için değil, aynı zamanda erkekler için de kullanılabilecek aksesuarlardandır.Şallarr boyunda ve omuzlarda değişik açılardan kullanabilir. Ayrıca kemer olarak, bilezik olarak ve çantalarımızı bile süsleyebileceğimiz aksesuarlardandır. Öncelikle şal seçmenin yollarını ve amaçlarını kapsayan stil ipuçlarını izleyerek bilgi edinebilirsiniz.

Şal nasıl seçilir

Bir atkı sofistike ve düzgün bir görünüm oluşturur. Siz de sezonun soğuk monotonluğunu kırmak için kış aylarında sıcak renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak yaz için tüm renklerin özellikle pastel tonlarını seçmelisiniz. Bunu da kıyafetinize daha fazla dramatik bir görünüm oluşturmak için zıt renkleri seçmelisiniz. Ayrıca kışın seçeceğiniz atkıların kumaşlarını dikkatli seçmelisiniz. İpek eşarp veya ince eşarplar kış için uygun seçimler değillerdir. Ancak ince eşarplarınızı kıyafetinizle eşleştirdiğiniz ceketinizin altına takabilirsiniz.

Şal takarken Dikkat etmeniz gerekenler

1. kıyafetlerinizle kombinleyeceğiniz şalınızın renk ve desende aynı olmamalıdır. Bu şekilde monoton bir görünüm elde edersiniz. Kıyafetiniz nötr renk ise, monotonluğu kırmak için bir parlak renkli bir eşarp seçebilirsiniz. Örneğin, bir siyah elbisede kırmızı eşarp kullanabilirsiniz.
2. Kullanacağınız şallarınız sezona uygun dokuda olmalı. Örneğin yazın pamuk, jarse örme veya hafif-gazlı bez şal ya da bir ipek eşarp seçimi yapmalısınız. İstediğiniz desende eşarp kullanabilirsiniz. Örneğin hayvan desenli yada dantelli şallar kullanabilirsiniz. Soğuk kış aylarında ise yün ve kaşmir karışımlı kalın malzemeler kullanılmış eşarpları tercih etmelisiniz. Şimdi ilk amaç eşarp takma yollarını öğrenelim ve sonra daha fazla kullanım alanı oluşturmak için aşağıda sizler için hazırladığımız öğretici yolları takip edelim.

Şal nasıl takılır Kombin Fikirleri

Şal nasıl takılır Kombin Fikirleri

Kravat şeklinde eşarp ve şal takmak

Kravat şeklinde eşarp takmanın en kolay yolu boynunuza eşarp sarın ve iki ucu öne gelsin.
• Kare Düğüm: bunun için kare bir eşarp gerekir. Daha sonra bir üçgen görünümü oluşturarak eşarbı katlayın, diğer eşarbın ucunu katladığınız eşarbın üzerine getirin ve üstüne getirdiğiniz ucu diğerinin içinden çekerek bir düğüm yapın.
• Atkı düğüm: Bir eşarp bağlamanın beklide en kolay yolu boyun atkısını düğüm haline getirmektir. Bunun için küçük bir kare ipek eşarp almalı ve önyüzü üzerine katlayın. boynunuza çekin ve sadece uçları kravat şeklinde kalsın. Bu tarz atkılarınızı V yaka bluzlarınızla çok rahat kullanabilirsiniz.
• Şal görünüm: Bir şal görünümü vermek için eşarbınızı çapraz üçgen katlayın ve omuzlarınıza atın iki uzun köşeleri bir araya getirmek için kravat gibi bir düğüm atın basit şal görünümü oluşturmak için sol veya sağ omuz üzerinden düğüm kaydırın. Baş Aksesuar Olarak Kullanılan Atkılar Yukarıda belirtildiği gibi, eşarplarınızı sadece boynunuza takarak sınırlamak değildir. Çok ideal bir saç bandı olarak da kullanılabilir.
• Eğer bir at kuyruğu ya da topuz kullanacaksanız saçınıza eşarp kullanarak çok güzel bir ralli görünüm ekleyebilirsiniz.
• plaj sezonu için ise tüm saçlarınızı kapsayacak şekilde eşarp kullanın. Hem çok şık görünecektir. Ayrıca güneşe karşı da saçlarınızı koruyacaktır. Atkılar Bel üzerinde Aşınmış Atkıları da belinizde kullanabilirsiniz. Bunu yapmanın çok çeşitli fonksiyonel yolları vardır. Bunlardan bazılarını sizler için tasarladık;
• Uzun kare ince kumaş eşarp alın. düz bir yüzey üzerine yerleştirin ve bir üçgen yapın. Şimdi eşarbınızı alın ve üçgen arkaya gelecek şekilde belinize yerleştirin. Bu görünümü kot giyenler özellikle tercih edebilirler. Çantalarınızı eşarplarınızla süsleyin; İşte bunu yapmak için çeşitli yollar vardır.
• Çantanızın kollarından birine şal bağlayarak ancak şalınızın uzun olması tercihen daha yaylı bir görünüm için ideal olacaktır. Şal bilezikler ile nihayet sizde eşarp kullanarak güzel bilezik yapabilirsiniz. Şalınız ince, uzun dikdörtgen veya kare olabilir. Ayrıca iki ince eşarba büküm vererek bileğe uygulayabiliyoruz. Şimdi bir şalın gerçekten ne kadar işlevsel olduğunu öğrenmiş olduk. Eşarplar mucizeler yaratan çok fonksiyonlu küçük aksesuarlardandır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yaz Modası: Pötikareli Desenli Kombinler başlıklı makalemizde 2016 ilkbahar yaz modası, desenli kombinler ve ilkbahar hakkında bilgiler verilmektedir.
Şal nasıl takılır 2016 / 2017 Kombin Fikirleri YORUMLARI - 2 YORUM
  1. […] Ayrıca Bakınız: Şal nasıl takılır 2016 / 2017 Kombin Fikirleri […]

  2. […] İlgili: Şal nasıl takılır 2016 / 2017 Kombin Fikirleri […]

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.