Güzelkız.com

Safir Taşlı Evlilik Yüzükleri


Safir Taşlı Evlilik Yüzükleri

Sevgisini ifade etmek için daha farklı yollar arayanlar safir taşlı evlilik yüzüğüyle, sıradanlığı bozabilirler. Farklı ve etkileyici bir yüzük arayışındaysanız safirin etkileyici renginden yardım alabilirsiniz. Safir yüzük, birbirinden hoş tasarımlarla evliliklerinize değer katabilir.

En özel armağanlar arasında yer alan safirler her ne kadar maliyetli olsa da verilen parayı karşılayacak bir zarafete sahiptir. Bunun için alyans veyahut evlilik teklifi yüzüğünüzü safir taşından tercih edebilirsiniz. Minik bir safir taşı, parıltısı ve asaletiyle göz dolduracaktır.

Yarım Tur Safir Yüzük

Evlilik yüzüğü bakarken aynı zamanda pahalı bir ürün arayışında olabilirsiniz. Bunun için en ideal taşlardan biri safirdir. Safir hem çok estetik hem de çok değerli bir mücevherdir. Bu özelliği nedeniyle milyonlarca kişi tarafından evlilik yüzüğü olarak tercih edilmektedir. Safir taşını evlilik yüzüğü olarak tercih etmek isterseniz yarım tur safir taşlı yüzüklere de bakabilirsiniz. Yarım tur yüzükler, tam tur yüzüklere göre maliyeti daha düşük olan ancak sadeliğinden bir şey kaybetmeyen şık yüzüklerdir.

Yarım Tur Oval Kesim Safir Yüzük

Hem yarım tur safir taşlı hem de daha gösterişli evlilik yüzüğünüz olsun isterseniz yarım turun ortasına oval kesim safir taşı ilave edebilirsiniz. Çevresinde pırlanta bulunan oval kesim safirler oldukça gösterişli bir görüntü yaratacaktır. Üstelik dilediğiniz renkte tercih edebilirsiniz. Bu şekilde gösterişi de artacaktır. Kenarlarına kadar uzanan safir taşlar, yüzüğün zarafetini kat be kat arttıracaktır. Safir taşıyla evlilik teklif etmek isterseniz en ideal olanı bu yüzük olabilir.

Tam Tur Safir Alyans

Alyans yüzüğünüzü safir modelleri arasından seçmek isterseniz tam tur yüzükler oldukça hoş görünebilir. Çoğunlukla ince bir sıra üzerine dizili olan safirler, rengini oldukça güzel yansıtmaktadır. Üstelik safiri tam tur tercih ettiğinizde diğer tam turların aksine abartılı mücevher sorunu da oluşmamaktadır. Parmağınızda hem sade hem de ışıltılı bir yüzük bulundurmanız mümkündür.

Tam tur safir alyanslar, kadınlar için en ideal alyanslar arasındadır çünkü bakımı da bir o kadar kolaydır. Zaman içinde kararma, eskime yapmadığı için tercih edilme sıklığı artış göstermektedir.

Tam tur safirlerde çeşitlilik bulabilmek mümkündür. Özellikle pırlantanın safire çok yakıştığını fark etmemek elde değildir. Bunun için tam turunuzu pırlanta ve safir sırasıyla alabilirsiniz.

Su Damlası Safir Evlilik Yüzüğü

Evlilik sürecinde takılacak alyanslardan önce sevgilinize hediye edebileceğiniz orijinal bir teklif yüzüğü bulmanız gerekir. Tek taş kuralını bozarak diğer mücevher seçeneklerini düşünmek, teklifin daha renkli bir hal almasına yardım edecektir. Bunun için safir taşı en ideal taşlardan biridir.

Safir taşını hem kibar bir evlilik teklifi hem de uzun süre takılacak bir armağan olarak seçmeniz gerekmektedir. Bu nedenle abartı taşlı yüzüklerden olabildiğince uzak kalmalısınız. Su damlası kesimler, evlilik teklifleri için oldukça idealdir. Hem zarif görünüme sahip hem de aşırıya kaçmayan yapıları vardır.

Mavi ve yeşil tonlarında tercih edebileceğiniz su damlası safirle evlilik teklifiniz çok daha sevimli olacaktır.

Safir ve Pırlantalı Papatya Yüzük

Kadınlar evlilik tekliflerini, evlilik alyanslarını her zaman tek taşla süslemek istemezler. Kimileri için yüzük yalnızca tek taş değil aynı zamanda tüm mücevherler anlamına gelir. Bunun için teklif ederken, armağan alırken olabildiğince farklı çeşitlere göz gezdirmek önemlidir.

Evlilik yüzükleri için tercih edilebilecek en ideal yüzükler arasında safir taşları da yer almaktadır. Özellikle safirle taçlandırılmış farklı modeller daha çok tercih edilmektedir. Safir taşından oluşturulmuş minik bir papatyanın ortasına küçük bir pırlanta yerleştirilebilir. Safir papatya olarak bilinen yüzük pek çok kadının hayranlık duyacağı tarzdadır. Bunun temel, nedeni ne kadar küçük bir tarzı olsa da oldukça göz doldurucu bir zarafete sahip olmasıdır.

Safir Taşlı Anturaj Yüzük

Safir yüzükler için pek çok farklı kesim modeli bulunmaktadır. İsteğe bağlı çalışmalar olduğu gibi hazır yapılmış muhteşem tasarımlar da göz doldurmaktadır. Özellikle evlilik yüzüğü denildiğinde daha çok özenilen farklı tasarımların peşine düşülebilmektedir.

Mücevher yüzük denildiğinde her kadın sade tasarımdan hoşlanmaz. Bunun için biraz daha gösterişli, varlığını ortaya koyan yüzükler bakmakta fayda vardır. Safir taşının çevresine 1-2 sıra pırlanta dizilerek oluşturulan yüzükler bunun için uygundur. Anturaj yüzük olarak bilinen bu tarz yüzüklerin hem çok gösterişli hem de kusursuz bir hediye olabildiği bilinmektedir.

Safir taşının kesimini dilediğiniz gibi tercih edebilirsiniz. Çoğunlukla yuvarlak, oval ve su damlası tercih edilmektedir. Çevresine ise 1-2 sıra pırlanta taşları dizilmektedir.

Prenses Kesim Safir Yüzük

Safir yüzük modelleri arasında en çok tercih edilen kesimlerden biri de prenses kesimdir. Büyüklükleri değişebilen taşların parmak ölçüsü ve aranılan kriterlere göre düzenlenmesi mümkündür. Prenses kesim yüzükler, kare ve 3 boyutlu derin bir görüntüye sahip oldukları için yüzükler olduğundan daha gösterişli görünmektedir. Bunun için tercih ederken bu özelliğin unutulmaması gerekmektedir.

Prenses kesim safir taşlı evlilik yüzükleri, maliyeti diğerlerine nazaran daha fazla olan yüzüklerdir. Yüksek oranda mücevher barındırdığı için fiyatı da artmaktadır. Bunun yerine daha küçük safir tercih edip çevresine pırlanta dizilebilmektedir. Bu şekilde de aynı zarafeti taşıyan yüzük, farklı ve ışıl ışıl görünmektedir.

Bir önceki yazımız olan Asil Topuzlar - Her Davetin Vazgeçilmezi! başlıklı makalemizde asil saç topuzları, balerin model saç topuzu ve davetlerde saç topuz modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.
Safir Taşlı Evlilik Yüzükleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Makyaj Trendleri
İlginizi Çekebilir !

Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.