Güzelkız.com

Saçlarınız İlk Baştaki Rengine Dönsün


Saçlarınız İlk Baştaki Rengine Dönsün

Saçlarınız İlk Baştaki Rengine Dönsün

Öncelikle saçların beyazlaması kadın, erkek cinsiyet fark etmeksizin herkesin sorunu olabiliyor. Bu beyazlama genel olarak yaşlanan kişilerde olduğu için özellikle genç yaşta saçları beyazlayanlar kendilerinin yaşlı göründüklerini düşünerek bu konudan çok rahatsız olacaklardır. Bu durum bazı hastalıklar ve sebepler yüzünden erken yaşta yaşanabilir. Ancak genelde yaşlanan kişilerin saçlarının beyazladığını görebiliyoruz. Asıl olan yaşlı kişilerde ki saç beyazlaması saçtaki melonasitler görevlerini tamamlamaz ve de pigment üretimi yapmazlar. Bundan dolayı yaşlı insanlarda saçların ağarması yani beyazlaması görülür.

Saçlar Niye Erken Yaşta Beyazlar

Saçlarınızın birçok nedeni olabilir. Ancak gencim ve niye saçlarım beyazlıyor diye düşünüyorsanız bunların farklı sebepleri olabilir. Bunlar sizin kötü alışkanlıklarınızdan, yeme, içmelerinizden oluşabilir. Ancak saçların erken yaşta beyazlamasının genel sebebi strestir. Çok stres altında yaşıyor ve normal hayatta da biraz sinirli bir yapınız varsa saçlarınızın erken beyazlamasına bir neden olarak görülebilir. Bunlarla birlikte sigara kullanımı da saçları beyazlatabilmektedir. Genetik yatkınlıklarla da aileden gelen bir saç beyazlaması yaşıyor olabilirsiniz.

Beyaz Saçlardan Kurtulmak İçin

  • Erkeklere göre bayanların beyaz saçlardan kurtulması çok daha kolaydır. Ancak saç vitaminleriyle erkek ve bayanlarda bu sıkıntıdan kurtulabilirler.
  • Bahsettiğimiz saç vitaminleri saça rengini veren melanin pigmentlerini desteklemektedir. Saç vitaminleriyle birlikte uzun süre salgılanan melaninler saçlarınızın beyazlamasın engel olacaktır.
  • Saçlarınızı yıkama sıklıklarınızda beyazlamaların bir engeli olabilir. Saçlarınızı yıkarken kullandığınız şampuana dikkat etmelisiniz. Kullandığınız şampuanlar beyaz karşıtı şampuanlarsa melanin salgılanmasını destekleyen şampuanlardandır demek oluyor. Buda saçlarınızın beyazlarına karşı bir tehdit oluşturur. Bu yöntemle de saç beyazlarından kurtulabilmeniz mümkündür.
  • Saçınızın renginin değişmesi için birçok şey aklınıza gelmiştir. Eminim ki bu konuda aklınızdan geçmektedir. Saçınızı boyatarak veya renginin değişmesini sağlayan bir ürünle rengini değiştirmek sizin beyazlarınızdan kurtulmanızı sağlayabilir. Fakat tabi ki boyalar kimyasal madde halinde oldukları için her zaman saça zararlarıyla bilinir. Saçın zayıf görünmesine neden olur. Aynı zamanda boyanan saçlar, normal saçlara göre daha çok kırık içermektedir. Saç rengini değiştiren başka ürünler ise beyaz saç karşıtı olan losyonlardır. Bu losyonlarla saç boyasına göre beyazlara çok daha doğal ve verimli bir müdahale edebilirsiniz.
  • Saça kına yakarak da bu beyazlardan kolayca kurtulmanız mümkün gözükmektedir.
  • Siz doğallıktan yana olmak ve gerçekten kalıcı çözümler arıyorsanız diğer yollara nazaran biraz daha zaman harcayacağınız bir yöntem daha vardır. Beyazlardan kurtulmak için doğal saç kürleri kullanabilirsiniz. Kürler uzun zamanlarda saçınıza etki gösterecek ve beyazları ortadan kaldıracaktır. Bunun dezavantajı da zamandır. Boya gibi anında bir etkisini göremezsiniz. Ancak boya yerine bu yönteme başvurursanız saçlarınız için daha faydalı bir seçim yapmış olacaksınız. Bunun sebebiyse doğallık her zaman saçı besler ancak kimyasal maddeler her zaman sadece saç açısından değil her açıdan insan vücuduna zararlıdır.
  • Saçlarınızın beyazlarından kurtulabilmek için kullanacağınız kürlerden et etkilileri; ceviz kürü, Hindistan cevizi yağı kürü ve deve kuşu yağı kürü. Bu kürler saç beyazlarında çok etkilidir.

Bir önceki yazımız olan Saç Kaynağı Nasıl Yapılır, Kaynak Çeşitleri Nelerdir başlıklı makalemizde Saç Kaynağı ve Saç Kaynağı Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.Saçlarınız İlk Baştaki Rengine Dönsün Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.