Güzelkız.com

Saç Simülasyonu Nedir? Zararları Var Mıdır?


Saç Simülasyonu Nedir? Zararları Var Mıdır?

Saç Simülasyonu Nedir? Zararları Var Mıdır?

Saç simülasyonu İstanbul başta olmak üzere ülkenin pek çok noktasında tercih edilen saç uygulamalarından bir tanesidir.

İnsan için saç, şık bir imaj oluşturma açısından önemlidir. İzlenim ve görüntü ile ilgili hassasiyeti olan kişiler, saçlarında meydana gelen herhangi bir sorun nedeniyle güven telaşına kapılabilirler.

Saç dökülmesi, bölgesel kellik, genel azalma gibi durumlar saçın dışarıdan bakıldığında kötü görünmesine neden olmaktadır. Soruna çözüm bulabilmek ve saçın kendini toparlayabilmesini sağlamak için tahliller, incelemeler yapılmalıdır.

Durumu düzeltmek için her ne kadar şampuan, yağ, serum, ilaç kullanılıyor olsa da bazı durumlarda çözüm bulmak imkânsızdır. Saçta meydana gelen bu sorunu nihayete erdirebilmek için saç simülasyonu tercih edilmektedir.

Saç Simülasyonu Nedir?

Saç simülasyonu, kalıcı saç makyajı ya da mikropigmentasyon olarak da bilinen dövmedir. Birçok kişi saç simülasyonunun ne olduğunu öğrendiğinde ufak bir tedirginlik geçirir ancak tahmin edildiği kadar sıkıntılı bir durum değildir.

Temelde deri altına boya verme işlemi olarak da tanımlanabilen bu işlem, normal dövmelerden biraz daha farklıdır. Normal dövmelerde sıvama uygulaması yapılabilirken simülasyonda nokta nokta deri altına boya enjekte edilmektedir.

Saçın kendi renginde herhangi bir boya tercih edildiği için diğer saçlar arasında görünmeyen, dışarıdan bakıldığında bütünlük sağlayan bir işlemdir. Saçta deri koyulaştırma ismini almasının temel nedeni de bu bütünlüktür.

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Saç simülasyonunun yapım tarzının dövmeden herhangi bir farkı yoktur. Saçların azaldığı noktalara bölge bölge yapılan uygulamada enjektör ile boya verilmektedir. Verilen boyanın kalitesi ve kullanılan araçlar, gittiğiniz adrese göre değişkenlik gösterecektir.

Saç simülasyonu saç için istenilen görüntüye, kellik açısının ne derece olduğuna bağlı olarak seanslar şeklinde yapılmaktadır. Yapılan seanslar kişiye göre farklılık göstermektedir.

Kadın erkek, fark etmeksizin herkes üzerinde uygulanabilen işlem, istenen renkte yapılabilmektedir. Kişinin isteği ile beraber saç pigmentasyonları da dikkate alınmaktadır. Gerekli tahliller yapıldıktan sonra uygun görülmesi halinde ilk seansa başlanmaktadır.  

Saç Simülasyonu Kaç Seans Sürer?

Saç simülasyonu diğer saç işlemlerinden çok farklıdır. Saç ekimi ya da estetiksel saç değişimleri birkaç ay ya da yıl sürebilirken saç simülasyonu bu açıdan daha avantajlıdır.

Saç simülasyonu kişinin kellik durumuna göre farklı seanslarla yapılmaktadır. İlk seansta çoğunlukla bilgilendirme ve yapılan işlemin tanıtılması süreci bulunmaktadır. Kişinin saç yapısı ve ne durumda olduğu gözden geçirilmektedir. Herkesin saç simülasyonu için uygun olmadığı da akıldan çıkarılmamalıdır.

Saç simülasyonu için uygun bulunması halinde kişiye uygulama için ikinci bir seans randevusu verilmektedir. Birçok kişinin yalnızca bu seansta işlemi sona ermektedir. Birkaç saat içinde istenilen performans elde edilebilmektedir.

Saç simülasyonu geçtikten sonra ilgili birçok uzman, ikinci bir kontrol için davet etmektedir. Her şeyin yolunda gitmesi halinde en fazla 2-3 seansta işlem tamamlanmaktadır.

Saç Simülasyonu Kimlere Yapılamaz?

Saç simülasyonu ile ilgili en genel fikri, saç simülasyonu yaptıranlar verecektir ancak herkesin bu işlem için uygun olmadığı da aklınızda bulunmalıdır. Saçlarınızın incelenmesi ve derinizin gözden geçirilmesi bu açıdan oldukça önemlidir.

Özellikle deri hastalığı olan kişilerin saç simülasyonundan uzak kalması tavsiye edilmektedir. Bir çeşit iltihaplanma durumu varsa enjektörler ile daha geniş alana yayılabilme ihtimali bulunmaktadır. Ayrıca vücudunda tümör bulunan ve şeker hastalığı olan kişilerin bu işlemi yaptırması çok da doğru değildir.

Saç Simülasyonu Kalıcı mı?

Saç simülasyonu ile ilgili en merak edilen sorulardan biri,saç simülasyonu kalıcı mısorusu olmaktadır. Saç simülasyonunun deride kalıcı boyalarla yapılan bir işlem olduğu unutulmamalıdır.

Kullanılan boyaların kalitesi ve içeriği kalıcılığı doğrudan ilgilendirmektedir. İstenen kriterlerde, kaliteli bir boya tercih edildiyse simülasyonun kalıcı olması mümkündür. Aksi halde en fazla birkaç yıl içinde yıkanmaya bağlı olarak yıpranacak ve renkte solmalar, azalmalar meydana gelecektir.

Saç Simülasyonu Zararlı mı?

Saç simülasyonun zararı, iki şekilde soru ile merak edilmektedir. Birincisi dövme niteliği taşıdığı için zararlı olabilir mi, ikincisi de boyalar herhangi bir soruna neden olabilir mi şeklindedir.

Derinizin herhangi bir noktasına yaptırdığınız dövme ne ölçüde zararlı ise saç simülasyonu da o ölçüde zararlıdır. Dolayısıyla dövmeyi tehlikeli bulanlardan biriyseniz saç simülasyonu da tehlikeli gelecektir.

Simülasyonda kullanılan boyalar ise bitkisel içerikli olduğunda çok büyük bir risk taşımamaktadır. Bitkisel içerikli olmayan kalitesiz boyalar, cilt kanserine kadar sorun yaratabilmektedir. Bu nedenle saç simülasyonu yaptıracağınız adresi detaylı şekilde araştırmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası,Fiyatları Nelerdir? başlıklı makalemizde Saç Mezoterapisi Fiyatları, Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası ve Saç Mezoterapisini Kimler Yaptırmamalı hakkında bilgiler verilmektedir.Saç Simülasyonu Nedir? Zararları Var Mıdır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ


Şehirli Kadının Online Yaşam Dergisi
Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.